Atliekant chirurginę lyties korekciją, iš paciento kūno audinių sudaromi nauji organai.  Tai yra per  lyties keitimo operaciją, paciento esami lytiniai organai transformuojami, todėl transseksualai negali turėti  vaikų. Vyriško lyties keitimo organo – faloplastikos operacija atliekama taip: oda, iš kurios formuojamas penis, yra išpjaunama iš rankos, kojos ar pilvo. Po operacijos lytinis organas dažniausiai (su retomis išimtimis) tampa nejautrus ir neatlieka savo funkcijų. Dėl šios priežasties daugelis transvestitų neatlieka jokių operacijų apačioje.

Nors, tarkime, idėja apsikeisti lytiniais organais tarp transseksualų moters ir vyro, kurie tuo pačiu metu būtų operuojami, atrodo logiška ir patraukli. Nors prisiūti kito žmogaus lytinius organus vis dar yra per daug sudėtinga.

Žinomas lyties keitimo specialistas Gregoris Welteris jau rašė apie  tai, kad po operacijos ne viskas klostosi taip ir gerai. Todėl transseksualūs žmonės dažniausiai apsiriboja mastektomija (pieno liaukų pašalinimu). Keičiant lytį iš vyro į moterį, viskas yra šiek tiek geriau. Dažniausiai neovaginai sukurti naudojama vadinamoji „pieštuko dėklo“ inversija: penis „įtraukiamas“ į kūno vidų. Moteriškas lytines lūpas – vaginą formuoja iš kapšelio audinių, o klitorį – iš penio galvutės. Jei operacija pasiseka, ji atliekama sėkmingai, tada lyties organo jautrumas išlieka.

Taip pat yra metodas, kai neovaginai suformuoti naudojamas sigmoidinės gaubtinės žarnos fragmentas. Bet, mano manymu, jis jau nebenaudojamas.

Šiame vaizdo įraše galite pamatyti visą procesą, kaip atliekama lyties keitimo operacija.

seksologas Liudvikas Petravičius

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą