12 metų Michella Welch buvo rasta nužudyta parke 1986 metais, tačiau praėjo net keli dešimtmečiai, kol paaiškėjo, kas taip pasielgė su mergaite, rašo nbcnews.com
Norėjo, kad jos užaugtų dvasingos asmenybės
1986 metų pavasaris. Barbara Leonard viena augino tris mažas dukras: 12 metų Michellą, 10 metų Angelą ir 9 metų Nicole. Barbara buvo profesionali pianistė, dirbo įrašų studijoje ir mėgo tapyti. Ji tiesiog buvo nuostabi moteris. Nepaisant visų gyvenimo sunkumų, ji įskiepijo savo dukroms grožio jausmą, išmokė groti pianinu ir padarė viską, kad jos užaugtų dvasingos asmenybės.
„Ji buvo tiesiog nuostabus vaikas, mėgo muziką, buvo nuostabi atlikėja. Ji grojo pianinu, smuiku, mėgo skaityti. Ji rimtai žiūrėjo į savo, kaip vyriausios sesers, vaidmenį“, – sakė sesuo Nicole.
1986 m. kovo 26 d., trečiadienis, buvo graži saulėta diena. Barbara pamažu ruošėsi į darbą ir nusprendė kartu pasiimti dukras, kad laisvalaikiu galėtų kartu mokytis muzikos. Ji nenorėjo palikti jų vienų dideliame name, todėl per mokinių atostogas jos daug laiko praleisdavo mamos darbo vietoje. Bet lauke tokia graži diena, o šalia mamos studijos yra nuostabus parkas, koks vaikas nenorėtų pasivažinėti dviračiu ar iškylauti ant pievelės?
Mergaitės planavo eiti tiesiai į Pugeto parką, papietauti, užsukti pas mamą į muzikos pamoką, o tada važiuoti dviračiais namo.
„Gerai, tik būkite atsargios“, – atsakė Barbara.
Pugeti parkas nėra tik vieša vieta kaip žaidimų aikštelė. Netoliese yra miškas ir geras takas dviratininkams.
10 valandą ryto mergaitės sėdo ant dviračių ir nuvažiavo į parką, bėgiojo takais, linksminosi tankioje žolėje ir tik tada suprato, kad iškylos pietų krepšelį pamiršo namuose.
Apie 11.30 val. Michella pasakė seserims, kad greitai nueis namo, paims krepšelį ir grįš. O jos gali likti parke ir žaisti tuo metu. Taip bus lengviau ir paprasčiau.
Tai buvo paskutinis kartas, kai jaunėlės matė savo vyresniąją seserį.
Praėjus kuriam laikui po to, kai Michella išėjo, gal apie 12.30 val., Nicole ir Angela užsimanė į tualetą.
Tačiau devintajame dešimtmetyje tokiose vietose vis dar buvo viešasis tualetas, todėl jos trumpam paliko parką, kad surastų artimiausią tualetą.
Tuo tarpu grįžusi į parką Michella paliko dviratį ant pievelės, padėjo sumuštinių krepšelį ant stalo ir nuėjo ieškoti seserų, kad galėtų kartu papietauti.
Nicole ir Angela grįžo į parką apie 13.15 val. tačiau nematė grįžusios sesers. Todėl pusvalandį nusprendė pažaisti.
Galbūt dėl savo amžiaus jos dar nesuprato, kad sesuo galėjo dingti, kad jai atsitiko kažkas blogo.
Jos galvojo, kad Michella vis dar namuose arba kalbasi su klasės drauge, su kuria susitiko grįždama.
Nuskubėjo namo pas mamą
Apie 14.00 val. abi seserys grįžo į parką, ant stalo pamatė rudą popierinį maišelį su sumuštiniais ir dviratį, tačiau pačios Michellos šalia nebuvo.
Tada seserys ėmė garsiai šaukti sesers vardą. Jų balsai aidėjo visame parke, tačiau sesuo neatsiliepė.
„Ir tą akimirką aš supratau“, – vėliau Nicole prisiminė laidoje „Dateline: Secrets Uncovered“. – Aš tiesiog žinojau, kad kažkas negerai“.
Išsigandusios ir verkiančios seserys nuskubėjo namo pas mamą.
Barbara nubėgo į parką, pakėlusi visus draugus ant ausų. Taip pat iškvietė kelis policijos patrulius.
Iki pietų atvyko speciali paieškos ir gelbėjimo komanda su šunimis. Jau 15 valandą visi susirūpinę dėl dingusios 12 metų mergaitės žmonės padėjo policijai šukuoti parko aplinką.
13-metis vaikinas vėliau detektyvams pasakojo, kad tą dieną parke po tiltu pamatė vyrą, žiūrintį į mergaites. Tačiau šis vyras taip ir nebuvo rastas.
Paskutinį kartą Michellą parke matė apie 13.30 val., kai ji kalbėjosi su nepažįstamu asmeniu, kuris kažką gestais rodė į mišką.
Policija parengė šio vyro fotorobotą ir tikėjosi, kad kas nors atpažins jį ir nurodys kaip įtariamąjį.
Mažametės paieškos tęsėsi iki tamsios nakties.
Apie 23.30 val. paieškos šuo rado negyvą Michelą, paslėptos tarp medžių tankiausioje miško vietoje. Mergaitė buvo išprievartauta ir nužudyta.
„Aš buvau viename iš policijos automobilių ir jie man pasakė, kad rado jos kūną.Tai baisu“, – „Dateline“ korespondentui sakė aukos mama.
Tada DNR tyrimai ir palyginimai dar nebuvo išrasti
Praėjo savaitės, o paskui mėnesiai. Nužudytos Michaellos jaunesnės seserys išgyveno sunkią psichologinę traumą. Tikriausiai bijo, kad taip gali nutikti ir joms. Barbara net nusipirko ginklą.
Tačiau vėlesniais metais nebuvo rasta jokių įkalčių, prielaidų, įrodymų.
Buvo vilties dėl nedidelės išlikusios biologinės medžiagos dėmės, bet, kaip žinome tais metais, kriminalistika, DNR tyrimai ir palyginimai dar nebuvo išrasti.
2013 metais detektyvė Gina Miller dar kartą ištyrė Michellos kūno DNR, tačiau ji neatitiko nė vieno iš FTB nacionalinės duomenų bazės.
Per ateinančius penkerius metus ji tęsė tyrimą, ieškodama, kas galėjo nužudyti mažąją Michellą.
Ji naudojo pažangias DNR technologijas, teismo medicinos genealogiją ir surinko DNR mėginius iš 160 vyrų.
Ir jos atkaklumas pasiteisino.
2018 metais. genetinis genealogas išanalizavo DNR ir susiaurino paiešką iki Gary‘io Hartmano ir jo brolio. Susekusi Hartmaną, policija slapta paėmė jo DNR, kurią jis paliko ant naudotos servetėlės kavinėje.
Nerukus prasidėjo teismo procesas.
„Gary‘is Charlesas Hartmanas niekada neturėjo lengvo ar patogaus gyvenimo dėl daugybės vidinių problemų“, – sakė jo advokatas teisme.
Anot jo, ginamojo tėvas tariamai pradėjo duoti jam gryno alkoholio, kad „padarytų jį vyru“, o motina jau nuo 10 metų privertė jį vartoti receptinius vaistus.
Šeimoje jis patyrė psichinę prievartą, kuri jį paveikė taip, kad buvo laikas, kai net negalėjo atskirti dienų vieną nuo kitos.
Taip pat paaiškėjo, kad Gary‘is buvo priklausomas ir kovojo su savo psichine sveikata, kai užpuolė Michellą, o po to „įtikino save, kad to nepadarė“.
Praėjus keleriems metams po mergaitės nužudymo, Gary‘is pradėjo gyvenimą nuo švaraus lapo: įgijo mediko profesiją ir tapo garbingu šeimos žmogumi, susilaukęs daug vaikų.
2018 metais gegužę 66 metų Gary‘is Hartmanas buvo apkaltintas pirmojo laipsnio žmogžudyste ir nuteistas kalėti 26 metus.
Teismo metu jis atsiprašė Welchų šeimos, tačiau realybė tokia, kad jokie veiksmai ar žodžiai nepakeis praeities ir nepadės jos sugrąžinti.