Todėl, kad vaginalinis orgazmas neegzistuoja. Jo nėra. Kaip ir analinio. Mokslas tai paneigė milijoną kartų. Tiksliau, mokslas nepaneigė vaginalinio orgazmo egzistavimo apskritai, bet paaiškino jo veikimo mechanizmą.

 

Moterys skirtingai apibūdina klitorio ir vaginalinį orgazmą

Rutgerso universiteto profesorė, knygos „The G Spot“ ir kitų naujausių atradimų apie žmogaus seksualumą bendraautorė, seksologė Beverly Whipple  abejoja, ar apskritai įmanoma patirti pilnavertį orgazmą be klitorio. Mokslininkei šios abejonės kilo po to, kai jos vadovaujama komanda ištyrė žiurkių poravimosi elgesį. Tai yra tyrėjai įdėjo lazdelę į žiurkės makštį ir išprovokavo netikėtą graužiko reakciją. „Kai tik lazdelė palietė gimdos kaklelį, žiurkė sustingo, o paskui pradėjo konvulsingai judėti“,  – sako profesorė. Anot jos, atlikus tokią stimuliaciją, žiurkės tapo nejautrios skausmui.

Po kiek laiko iš eksperimentų su žiurkėmis  buvo pereita prie moterų ir paaiškėjo, kad jos turėjo tą patį bruožą: stimuliuojant klitorį, užsiblokavo skausmo signalai. Bet kaip ir kodėl tai atsitinka?

Anot seksologės Beverly Whipple, tirdama moteris, patyrusias įvairaus sunkumo nugaros smegenų traumas, nustatė, kad net tais atvejais, kai trauma užblokavo žinomus nervų kelius iš lytinių organų per nugaros smegenis iki galvos smegenų, moterys vis tiek jautė jaudulį makšties ir gimdos kaklelio srityje. Kai kurios net patyrė orgazmą, palietus lytinio organo nervą, jungiantį klitorį su smegenimis. Jos teigimu, tai ir yra vienas įrodymų, kad egzistuoja ir vaginalinis orgazmas. Tai galima paaiškinti tuo, kad signalai iš vaginos į smegenis yra perduodami pro vaginos nervus, aplenkiant nugaros smegenis. „Moterys apibūdina klitorio orgazmą kaip labiau lokalizuotą ir išorinį, o vaginalinį – kaip gilesnį ir aktyvesnį visame kūne. Galbūt faktas yra tas, kad nervai, perduodantys informaciją iš klitorio, skiriasi nuo tos, kuri perduoda signalus iš vaginos“, – sako seksologė. Anot jos, kai signalai, siunčiami iš lytinių organų pasiekia smegenis, jie taip pat gali paskatinti išsiųsti tokius neurotransmiterius kaip endorfinai – vadinamuosius laimės hormonus, tuo metu sukeliančius pakylėjimą ir palaimą.

Seksologė Beverly Whipple  išsakė savo nuomonę ir apie tašką G bei paneigė vaginalinio orgazmo egzistavimą. „G taško buvimo ar nebuvimo įrodymai yra gana fragmentiški ir dažnai nėra verti jiems priskiriamos vertės. Vienas iš tyrimo rezultatų – skirtingos kiekvienos moters vidinės lytinių organų dalys. Pavyzdžiui, kur prasideda kai kurioms iš jų, kitoms baigiasi. Todėl, panašu, kad tarp moterų yra nemažai tokių, kurios yra pajėgios ir nepajėgios patirti vaginalinį orgazmą.

 

Ne vienas galvoja, kad žodis „G taškas“ reiškia mygtuką, kurį tereikia paspausti

Tuo tarpu dar  2008 metais mokslinių tyrimų kompanija „Giannini“ paskelbė tyrimo, kuriame dalyvavo 20 moterų, rezultatus: devynios jų patyrė vaginalinį orgazmą, rezultatus, o vienuolika – ne. Ultragarsas parodė, kad pirmosios turėjo plonesnius ir elastingesnius audinius, esančius tarp makšties ir šlaplės.

Iš pradžių „Giannini“ net padarė išvadą, kad tai gali būti „G taško“ buvimo įrodymas. Tačiau tolesni tyrimai privertė pakeisti savo nuomonę.  „Ko gero ne vienas galvoja, kad žodis „G taškas“ reiškia mygtuką, kurį tereikia paspausti, norint suteikti orgazmą ir kitus malonumus, – aiškino seksologė. – Tai reiškia konkretų kūną, bet niekas negali aiškiai apibūdinti tokio organo ar tokio taško“.

Bet jei tai nėra „mygtukas“, tai kas tada yra? Vis daugiau mokslininkų palaiko paprastą hipotezę: tai yra klitoris. Dauguma galvoja, kad klitoris yra žirnio dydžio ir formos sutvėrimas, bet atlikti mokslininkų tyrimai rodo, kad jis iš tikrųjų nėra mažas. Paveiksluose pavaizduotas didelis, tūrinis, dvišakis organas, kurio ilgis siekia apie devynis centimetrus. Jis yra palei makšties priekinę sienelę, lygiagrečiai šlaplę.

Klitorio pagrindas yra galvutė. Jautriausia vieta išorinėje dalyje, kurią dauguma žmonių laiko pačiu klitoriu. Iš tikrųjų šio  organo dvipusiai procesai vyksta aplink vaginą ar net joje. Todėl ir gali sudaryti vaginalinio orgazmo įspūdį.

Šis organas taip pat gali būti apibūdinamas kaip dvipusė varpa. Klitoris ir varpa sukuriami iš to paties embriono audinio: gumbo, kuris pasireiškia ankstyvose vaisiaus vystymosi stadijose ir vėliau išsivysto į klitorį ir vaginą mergaitėms arba į varpą ir kapšelį berniukams. Tačiau yra svarbus skirtumas: kai baigiasi lytinis brendimas, varpa nustoja augti veikiama hormonų, tokių kaip testosteronas, o klitorio tęsiasi. Makštis taip pat reaguoja į hormonus, įskaitant moterišką lytinį hormoną estrogeną, priklausomai nuo kurio, moterų seksualumas gali keistis su amžiumi.

„G taško“ buvimą sunku įrodyti ar paneigti būtent dėl ​​tokio sudėtingo moters lytinių organų išdėstymo: gana problemiška yra stimuliuoti priekinę makšties sienelę atskirai, nes tuo metu greičiausiai stimuliuojamos vidinės klitorio ir šlaplės dalys.

 

Už moterišką orgazmą yra atsakingas ne konkretus taškas ar organas

Būtent tai buvo įrodyta atliekant tolesnius „Giannini“ tyrimus ultragarsu, vadovaujant ginekologei Odilei Busson, Prancūzijoje, Saint-Germain-en-Le miesto medicinos centre. Medicinos specialistai  įtikino tris moteris sutepus tamponu arba pirštais stimuliuoti priekinę makšties sienelę ir išorines klitorio dalis.

Tyrėjai, naudojantys ultragarsą, atkreipė dėmesį, kas vyksta po oda. Prasiskverbus į makštį, vidinės klitorio dalys ir audiniai aplink šlaplę pradėjo judėti ir išsipūsti, o masturbuojantis pirštais poveikis tenka tik išorinei daliai.

Būta ir sudėtingesnių atvejų: kai kurioms moterims, prasiskverbus giliai į makštį, vienu metu gali būti stimuliuojamos tiek išorinės, tiek ir vidinės klitorio zonos.

„Už moterišką orgazmą yra atsakingas ne konkretus taškas ar organas, o holistinė reprodukcinė sistema. Kitais atvejais už orgazmą būna atsakingas klitorio-makšties kompleksas. Tai gal ir nebus vaginalinis orgazmas, bet orgazmas, atsirandantis stimuliuojant makštį ir klitorį vienu metu“, – teigė seksologė Beverly Whipple.

Jos įsitikinimu, analinis orgazmas taip pat neegzistuoja.  Tada kaip galima įvardinti orgazmą analiniame sekse?  Anot seksologės, vyrams prostata, o moterims užpakalinė makšties sienelė sukelia orgazmą.

Bet seksologė neneigia, kad viskas priklauso nuo asmeninių savybių ir apskritai – nuo kūno būklės ir nuotaikos, partnerio įgūdžių ir panašiai.

„Svarbiausia, kad jis (orgazmas) buvo, o kuris iš jų  ne taip ir svarbu. Bet vertėtų įsidėmėti,

kad dažnai skausminga moterų orgazmo problema yra klaidingas jos padalijimas į klitorį ir makštį. Nepaisant to, visas moters kūnas yra erogeninis ir yra susijęs su orgazmo pasiekimu.

Todėl daug kas priklauso nuo vyro, kuris meilės akte žino viską arba beveik viską“, – paaiškino žinoma seksologė.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą