Kūdikis mamos įsčiose

Jei kada nors turėjote malonumą pakeisti sauskelnes naujagimiui, supratote, kad vaikas yra daugiau nei pajėgus atlikti gamtinius reikalus po to, kai pasaulis pasveikino ir priėmė jį. Bet ar kada nors susimąstėte, kaip kūdikiai, būdami mamos įsčiose, sysioja ir kakoja, o gal tiesiog kenčia, sukryžiavę kojeles, visus devynis nėštumo mėnesius?

 

Negimusio kūdikio šlapimas neturi būdingo gelsvo atspalvio

Taigi, kaip kūdikis „eina į tualetą“ būdamas gimdoje?

Kadangi šlapinimasis ir tuštinimasis yra du atskiri procesai, tai bus ir du skirtingi atsakymai į aukščiau pateiktą klausimą. Medikai teigia, kad kūdikis šlapinasi vaisiaus vandenyje amniono skysčiu. Ir tai yra normalus ir sveikas vaisiaus procesas.

Maždaug pirmojo nėštumo trimestro pabaigoje, kai embrionas įgauna vaisiaus pavidalą, jis jau gali išskirti šlapimą. Nenuostabu, kad jo šlapimas gerokai skiriasi nuo to, kai kūdikiai „eina į tualetą“ po gimimo. Iš tikrųjų vaisius turi tam tikrą dalį karbamido, tačiau azotinės atliekos yra išvalomos cirkuliuojant per motinos kūną. Kadangi vaisius gimdoje neturi fermentų, reikalingų tulžies pigmentams paversti urobilinu, jo šlapimas neturi būdingo gelsvo atspalvio.

Kūdikis yra šiltas ir saugus gimdoje – amniono maišelio glėbyje, kuriame yra vandens ir druskos, gaunamo iš motinos organizmo. Bet jau ketvirtąjį nėštumo mėnesį mažas berniukas ar mergytė pradeda šlapintis įsčiose amniono skysčiu.

Norėdami išvengti pavojingos būklės – polihidramniono –  vaisiaus vandenų pertekliaus, kūdikis gauna pirmąsias perdirbimo pamokas, nurydamas vandenį su šlapimu. Nepaisant to, kad tai skamba ypač nepatraukliai, nepamirškite, kad šlapimas yra nekenksmingas vaikui. Ir netgi priešingai –  padeda vystytis jo virškinamojo trakto ir šlapimo takų sistemai gimdoje.

 

Besivystančiame žarnyne kaupia savo atliekas žaliųjų išmatų pavidalu

Tačiau tuštinimasis yra kiek neįprastas įvykis, kuris gali pavirsti tikra kūdikio nelaime.

Taigi, kaip vaikas kakoja gimdoje? Defekacija gimdoje nėra įprasta situacija. Mažame besivystančiame žarnyne kūdikiai kaupia savo atliekas žaliųjų išmatų pavidalu, vadinamu mekonijumi. Tačiau jis  nė iš tolo nepanašus į vyresnių vaikų išmatas. Mekonijus yra visiškai sterilus ir bekvapis. Kadangi, priešingai nei suaugusieji, kūdikiai gimdoje nevalgo sumuštinių ir sriubos, mekonijaus susidarymas taip pat vyksta visiškai kitaip. Jį daugiausia sudaro gleivės, tulžis, žarnyno epitelio ląstelės.

Nepaisant to, kad vaisius prieš gimdamas neturėtų išleisti mekonijaus į išorę, bet neretai taip atsitinka. Anot specialistų, apie 12proc. kūdikių neišlaiko iki gimimo nekakoję, todėl susidaro gelsvo arba žalsvo atspalvio amniono vandenys, dažyti mekonijumi.

Žinoma, tai nėra gerai, nes mekonijumi užteršto skysčio kūdikis gali įkvėpti ir pateikti į kvėpavimo takus bei sukelti mekonijaus aspiracijos sindromą. Tai pavojinga būklė, nes mekonijus pažeidžia kvėpavimo takus, sukelia kvėpavimo nepakankamumą, hipoksiją, acidozę, kraujotakos sutrikimą.

 

parengta pagal healthychildren.org

3 KOMENTARAI

  1. hello!,I really like your writing so a lot!
    percentage we communicate more approximately your article on AOL?
    I need an expert on this house to unravel my problem.
    Maybe that is you! Taking a look forward to peer you.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą