Greičiausiai tai reiškia, kad jis gina LGBT bendruomenės teises arba palaiko tuos, kurie gina teises. Archyvo nuotrauka

Įvairiuose socialiniuose tinkluose  kai kurie žmonės prie savo vardų ar slapyvardžių  prideda vaivorykštes arba vaivorykštės vėliavėles. Ar tai gali reikšti, kad šis asmuo yra gėjus? Ar gali žmogus tokiu būdu užsiminti apie savo netradicinę orientaciją? O gal tai nieko nereiškia?

Visų pirma, šios vaivorykštės spalvos simbolizuoja ramybę, laimę, meilę, sėkmę. Ribą tarp dangaus ir žemės, romantiška „vaivorykštinė“ gamta, spalvingi sapnai, vaivorykštės nuotaika), galimybę išreikšti laisvę simbolis ir kt.  Kiti tiesiog turi tokį statusą.

Tokiais atvejais žmogus,  prie kurio prikabinta seksualines mažumas simbolizuojanti vėliavėlė, gali būti, kad 50/50,  jis yra gėjus. Tokie  ženklai prie slapyvardžių socialiniuose tinkluose gali kalbėti apie seksualinę orientaciją. Apskritai, daugiaspalvė vėliavėlė gali daug pasakyti: apie orientaciją, lytinę tapatybę ar tai, kad žmogus išvien su LGBT+ bendruomenės idėjomis. Bet! Nereikėtų daryti išvadų apie žmogų nei pagal išvaizdą, nei pagal balsą, o juo labiau pagal jaustukus. Kiekvienas žmogus turi būti traktuojamas kaip individualus žmogus, vertas pagarbos, susidomėjimo, meilės, nepaisant orientacijos, rasės, lyties, išvaizdos ir panašiai. Todėl galite tiesiog taktiškai paklausti jums įdomaus žmogaus, kokia jo orientacija ir kokius simbolius jis vartoja. Bet jei atsisako atsakyti, palikite jį ramybėje. Kiekvienas turi teisę į asmeninę informaciją ir sprendimą, su kuo ja dalintis ar ne, ir kiekvienas pasirenka pats.

Jei kreipsitės į patį socialinį tinklą, tai ten prie vaivorykštės vėliavėlės pridedamas užrašas „tiesiog statusas“, tai yra, nėra žymeklių, nurodančių seksualinę orientaciją. Be to, jei taip būtų, asmens tapatybei nustatyti neužtenka tik vieno ženklo. Svarbiausia yra jo tapatybė, kuri susiformavo atskleidžiant jo prigimtį.

Vadinamasis „gėjų balsas“ iš tikrųjų yra stereotipas, atsiradęs antroje XIX amžiaus pusėje. Realiai seksualinę orientaciją lemia ne balsas, jo tembras ir tonas. Be to, jei nedidelė gėjų dalis yra apdovanota „gėjų balsu“, jie neatstovauja gyventojų visumai, tai yra, nėra reprezentatyvūs.

Pastaraisiais dešimtmečiais buvo ištrinta riba, kuri leido išskirti „tikruosius“ M ir F. Jie pradėjo naudoti elgesio modelius, kurie anksčiau jiems buvo draudžiami. Taigi tai, kas iš pradžių atrodė „gėjus“ ar „lesbietė“, šiandien tik atspindi griežtų skirtumų ir poliškumo susilpnėjimą. Tas pats pasakytina apie plaukų spalvą (kaip dažnai matote vaikinus, dažančius plaukus?), apskritai išvaizdą ar dar ką nors panašaus. Todėl galvoti, kad „jis yra gėjus“ vien pamačius vėliavėlę prie jo paskyros, niekaip nepasitvirtina, kol jis pats nepasako, kas jis yra.

Jei anksčiau homoseksualumo apibrėžimu užsiimdavo psichiatrai ir teismo medikai, išryškindami būdingus bruožus ir kurdami „naują išvaizdą“, tai šiandien tuo užsiima patys homoseksualai, sudarantys įvairialypę bendruomenę.

Greičiausiai tai reiškia, kad jis gina LGBT bendruomenės teises arba palaiko tuos, kurie gina teises. Ne daugiau. Galiausiai paklauskite jo paties.

Žvelgiant iš kitos pusės, su didele tikimybe (90 proc.), kad tokį ženklą uždėjęs asmuo bus LGBT+ bendruomenės atstovas, norėdamas, kad kiti jį atpažintų ir tuo pačiu atsiskirtų nuo karštakošių heteroseksualų. Tiksliau, homofobų. Simbolius naudoti patogiau, nes įvardijus save tiesiai šviesiai, gali iškart  tapti užsispyrusių homofobų ir panašių į juos agresijos taikiniu.

Vienaip ar kitaip, bet tikrai dėl to neturėtų prasidėti puolimai, persekiojimas ir patyčios.

 

Redakcija

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą