Iš tikrųjų –  tai retorinis klausimas, tačiau turbūt visa esmė ta, kad socialiniai elementai veda aktyvų, kartais perspektyvų seksualinį gyvenimą be kontracepcijos priemonių, pradedant nuo jauno amžiaus, kai aktyvios kiaušidės ir niekas netrukdo lengvai pastoti.

***

Tuo tarpu moteris, kuri planuoja nėštumą ir sąmoningai priima tokį sprendimą, dažnai būna ir 35 metų, kai yra ne tik išsilavinimas, bet ir karjera, būstas ir panašiai. .Tačiau, deja, folikulų rezervas jau yra sumažėjęs.  Be to, tikėtinos ir įvairios moteriškos ligos: endometriozė, lėtinis uždegimas ir kitos problemos.

Kitas labai svarbus veiksnys yra situacijos kontrolė, būdinga moterims, kurios turi pastojimo problemų. Tai yra ovuliacijos kontrolė, lytinis gyvenimas pagal laikrodį, dar visai neseniai toks monstras kaip bazinės temperatūros tyrimas ir panašiai. Smegenys yra užimtos daugybe svarbių dalykų, todėl nėštumo kaip nėra, taip nėra. O jei jis įvyksta, tai duoda signalą pašalinti šį papildomą „krūvį“, kuris neleidžia jam kontroliuoti situacijos. Juk nėštumas yra išties agresyvus organizmo veiksnys, su kuriuo jis „kovoja“, nes ir imuninė sistema yra priversta susilpninti savo aktyvumą, kad išgelbėtų kūdikį. Palyginimui galiu paminėti situaciją, kai moterys, kurios prastai moka kurią nors užsienio kalbą arba kurios neturi aukštojo išsilavinimo ir nesupranta to, ką gydytojas daro su jomis ar nelinkusios vadovautis jo rekomendacijomis, pastoja geriau nei bet kuri kita stropiai besilaikanti visų nurodymų.

Anoms moterims beveik visada pasiseka iš pirmo karto, priešingai nei atsakingoms moterims, kurios kontroliuoja kiekvieną žingsnį. Ir kartais viskas nutinka po to, kai negalinti pastoti moteris pagaliau atsipalaiduoja, paleidžia situaciją, nustoja planuoti ir štai – ilgai lauktas įvykis, nepaisant daugelį metų neveiksmingų procedūrų, operacijų ir panašiai.

Bet būna ir visai kitokių atvejų. Pavyzdžiui, kai kas nusprendžia ir net piktinasi, kad vaikus gimdo moterys, kurioms visai nereikia vaikų. Tai yra jų jau turi ne vieną ir ne du. Bet  juos gimdo dėl trijų pagrindinių dalykų: vaiko pinigų, „netyčia užkibo“ ir norėdamos nepaleisti vyro. Po to vaikai tampa derybų objektais ar įkaitais jų pačių naudai. Ir kai tokios motinos nekreipia jokio dėmesio į savo atžalas, pamiršta juos, akivaizdu, kad ilgainiui šis vaikas dėl meilės stokos ir nuolatinio smurto vėliau perauga į antisocialinį elementą.

Tuo tarpu daug moterų, norinčių vaikų, galinčių suteikti jiems laimingą ateitį (yra vyras, yra pinigų, yra sveikatos), bet negalinčios pastoti.

Bet  yra ir trečia moterų (ir vyrų) kategorija: atsakingi. Juk kūdikis nėra lėlė, ne daiktas ir ne žaislas. Atsakingi žmonės net nelaiko šuns, nes bijo, kad negalės suteikti jam meilės tiek, kiek turėtų. Išvada gana paprasta: kuo mažiau moteris ugdoma kaip asmenybė, tuo labiau ji stengiasi gyvenime ko nors pasiekti biologiniu būdu: pagimdyti daugiau vaikų, kad gautų daugiau išmokų, alimentų, socialinį būstą, įvairių nuolaidų, gailestingą kitų žmonių požiūrį į juos. O patys vaikai jiems yra prekė. Kuo labiau moteris ugdoma kaip žmogus ir asmenybė, tuo labiau ji pati sau užduoda klausimus: „Ką aš galiu duoti savo vaikams?“, „Ko aš juos išmokysiu?“, „Kas turėtų tapti jų tėvu?“. Todėl pirmiausiai  įgyja išsilavinimą, įgyja profesiją, dirba, pasirenka taip pat mąstantį vyrą, o paskui …  Žinoma, negalima ilgai tempti gumos, nes kiaušidžių rezervas nėra begalinis.

Iš tikrųjų gal ir nereikėtų skirstyti žmonių į atitinkamas kategorijas, teisingus ir neteisingus. Bet ar įmanoma piliečiams įteigti atsakingą požiūrį į šeimos planavimą, vaikų gimimą, jei jie be prošvaisčių mirksta alkoholyje ir svaiginasi narkotikais?

3 KOMENTARAI

  1. I seriously love your site.. Great colors & theme.
    Did you create this web site yourself? Please reply back as I’m wanting to create my own personal blog and would
    like to know where you got this from or just what the theme is called.
    Many thanks!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą