Patrauklus vyras daug laiko skirdamas sau, suvokiamas kaip sutelkęs pernelyg daug dėmesio į savo asmenį ir nepajėgus niekuo kitu pasirūpinti. Gražus vyras nepuola prie darbų, nes mano, kad jo išvaizdos pakanka. Archyvo nuotrauka

Šiandien aptarkime, kaip susitaikyti su mylimu žmogumi neprarandant pasididžiavimo. Kaip padaryti, kad susitaikymas būtų labiau panašus į meilės ir pasitikėjimo prisipažinimą, o ne į kaltės pripažinimą?

Ginčai ir konfliktai vyksta beveik visuose santykiuose. Daugelis psichologų teigia, kad tai net padeda žmonėms emociškai išsikrauti, sutvarkyti santykius ir nekaupti pasipiktinimo.

Visi žinome, kaip sunku būna po kivirčo. Kurį iš mūsų nėra persekiojęs dvasinės tuštumos ir silpnumo jausmas po konflikto. Tačiau neretai nutinka taip, kad vienas partnerių linkęs  susitaikyti,  o antrasis laukia, kol antroji pusė  žengs pirmą žingsnį.  Tačiau ateina laikas, kai laukti tampa nebepakeliama.

  1. Vyrai ir moterys konfliktus sprendžia skirtingai

Vyriškos lyties atstovai, jei su jų adekvatumu viskas tvarkoje, linkę samprotauti logiškai. Ta pati taisyklė galioja ir susikivirčijus, ir  susitaikant.

Vyras visada turi konkretų tikslą, kurio nuolatos siekia. Jis ginčijasi ne dėl paties konflikto, o norėdamas išspręsti problemą ir gauti rezultatą.

Tuo tarpu dailiosios lyties atstovės yra labai emocionalios, o tai dažnai priveda prie netinkamo elgesio kivirčo įkarštyje. Todėl merginai ar moteriai bet kas gali tapti konflikto priežastimi.

Svarbu! Kai kurių tipų asmenybėms (tiek vyrams, tiek moterims) kivirčas yra savotiškas žaidimas, pakeičiantis dėmesio trūkumą ar problemas intymioje sferoje. Neišspręstos ir neišsakytos nuoskaudos kaupiasi viena po kitos, kol virsta didžiule sniego gniūžte ir tai neretai baigiasi ne šiaip kivirču, o grandioziniu skandalu.

Kad taip nenutiktų, atsikratykite įpročio „nuryti“ ir užgniaužti pasipiktinimą. Suprantama, jei norite, kad jūsų gyvenimas su šiuo žmogumi būtų ilgas ir laimingas. Visos problemos turi būti sprendžiamos tada, kai jos iškyla. Jūsų antroji pusė turėtų žinoti, kas konkrečiai jums netinka. Užsičiaupti ir nusisukti yra lengviausia. Tačiau kalbėti iš širdies į širdį jau yra didelis darbas.

Yra vadinamieji „vampyrai“. Tai yra atskira kategorija žmonių, kurie specialiai provokuoja  konfliktus. Tada jie jaučiasi kaip žuvys vandenyje. Jie jaučiasi gerai, kai kiti jaučiasi blogai.

  1. Keturi „tabu“ kivirčo metu

Egzistuoja vadinamieji „tabu“ – veiksmai, kurių niekada nereikėtų atlikti jokio konflikto metu. Išvardinkime juos. Draudžiama kalbėti apie fizinius, asmeninius asmens trūkumus ir jo materialines galimybes. Tai yra, visi tie veiksmai, kuriais siekiama sumenkinti jūsų širdies draugo  ar draugės savigarbą. Paprasčiausiai, aptardami bet kokią problemą, išsakykite savo asmeninį požiūrį į tą ar kitą dalyką. Pavyzdžiui, „aš jaučiuosi labai nejaukiai šioje situacijoje…“. Kitaip tariant, neperkelkite savo problemos kitam žmogui, taip priversdami jį gintis, o ne jūsų klausyti.

Nepatartina aptarinėti partnerio šeimą. Gerai žinoma frazė: „bet tavo mama…“ gali tapti grandiozinio skandalo šaltiniu ir net išsiskyrimo priežastimi.

Niekada nelyginkite savo partnerio su niekuo. Frazė, „kodėl jis gali, o tu negali…“ mus įžeidžia nuo pat vaikystės. Jūs pasirinkote šį konkretų žmogų ir turite priimti jį tokį, koks jis yra.

Prieš pradėdami kalbėti pakeltu balsu ir daužyti indus, pagalvokite, ar jums nebus gėda dėl šio „cirko“.

  1. Kartais reikėtų pagalvoti, ar verta taikstytis su šiuo žmogumi

Galbūt tikroji visų skandalų priežastis slypi būtent jame, ir jums reikia atsikratyti  šių skausmingų santykių. Labai svarbu išmokti „nelaužyti savęs“ išeinant iš konflikto, nesižeminti ir neprarasti  orumo bei  savigarbos. Kai konfliktai, vaizdžiai kalbant, „žaidimas vyksta į vienus vartus“, kai esate nuolat verčiamas prašyti atleidimo ir teisintis, gali sukelti tiesiogines patyčias. Ne visai adekvatus žmogus gali imti įžūliai naudotis jūsų noru palaikyti santykius ir tarsi „zonduoja“, kiek jis gali toli nueiti. Jei jūsų partneris yra sveiko proto žmogus, tuomet reikia su juo pasikalbėti, padiskutuoti, rasti bendrą vardiklį. Pasiruoškite ginčytis ir aiškiai išsakykite savo mintis.

Galite net susidėlioti pokalbio planą. Taigi, neleisite sau atitolti nuo užsibrėžto tikslo ir veltis į nereikalingus samprotavimus. Ir nepaverskite to eiliniu skandalu.

  1. Nemėginkite manipuliuoti mylimu žmogumi, neapsimetinėkite auka

Labai svarbus dalykas: kivirčo metu turite atrodyti gerai ir tvarkingai. Ant kelių ištempti megztiniai ar tušu išteptas veidas nepadarys jūsų išvaizdos patrauklios.

Nekelkite vieni kitiems ultimatumų ir nenustatykite terminų: ateityje tai sukels naujų skandalų.

Būkite nuoširdūs, jei pripažįstate savo kaltę, tai ir pasakykite. Paaiškinkite savo draugui ar draugei, kas jus „paskatino“ tokiam poelgiui, ko jums trūksta jūsų santykiuose. Galbūt tai sukėlė jūsų emocinį susierzinimą.

  1. Tiesiog apkabinkite savo mylimą žmogų

Apkabinimai yra veiksmingas būdas sustabdyti konfliktą. Konflikto metu žmonės atitolsta vienas nuo kito, tai trukdo susitaikyti. Buvimas šalia mylimo žmogaus, jo šilumos jausmas padeda įveikti susvetimėjimo barjerą ir susitaikyti. Tik po kivirčo nepulkite iš karto žmogui į glėbį. Tegul aistros šiek tiek nurimsta, laikas praeina. Palaukite šiek tiek, tada prieikite ir tiesiog paklauskite: „Ar galiu tave apkabinti“. Taigi, numalšinote įtampą, o lytėjimo kontaktas – apsikabinimai padės lengvai susidoroti su konflikto pasekmėmis.

  1. Nepamirškite, kas sukėlė konfliktą

Atlikite savo ir mylimo žmogaus elgesio analizę kivirčo metu. Kokia buvo jūsų draugo ar draugės reakcija į jūsų žodžius ir veiksmus. Galbūt ginčas kilo dėl tos pačios priežasties. Aptarkite šį faktą su mylimu žmogumi, susidarykite nuomonę. Išspręskite konfliktą kartą ir visiems laikams.

  1. Intymūs santykiai naudojami kaip susitaikymo priemonė

Jei taip nutinka kartais, nevirstant įpročiu, tai normalu. Bet jei bet kuris konfliktas sprendžiamas miegamajame, sugulus į lovą, tuomet verta susimąstyti, kad santykių harmonija sugrius. O kivirčai tiesiog provokuojami tam, kad sulauktumėte didesnio dėmesio iš savo partnerio.

Žinoma, geriausias susitaikymas – mokėjimas nesipykti. Bet jei taip atsitiko, kad susiginčijote, tada neatsiribokite nuo savo partnerio. Neatstumkite jo, kai jis bando žengti pirmąjį žingsnį susitaikymo link. Ir tada viskas bus gerai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą