Pirmą kartą psichologijoje Sigmundas Freudas prabilo apie libido ir seksualumą ir pirmasis susiejo seksą ir pinigus kaip gyvybingumo, meilės gyvenimui, atvirumo įvairioms galimybėms įgyti vieną ar kitą įkūnijimą. Archyvo nuotrauka

Vieniems šis klausimas atrodo vulgarus, kitiems jis  kone įprastas. Vienaip ar kitaip, bet abi šios temos visuomenėje yra beveik tabu. Seksas yra pakankamai stiprus tabu. Nemalonu apie jį kalbėti viešai, mes nežinome, kaip apie jį kalbėti su vaikais. Apibūdinimams nėra tinkamo žodyno: jis arba per vulgarus, arba per daug moksliškas. Nepaisant to, kad publikuojama daug straipsnių, spausdinama daug literatūros šia tema, bet, panašu, mes  dar nepasiekėme reikiamo lygio.

Pirmą kartą psichologijoje Sigmundas Freudas prabilo apie libido ir seksualumą ir pirmasis susiejo seksą ir pinigus kaip gyvybingumo, meilės gyvenimui, atvirumo įvairioms galimybėms įgyti vieną ar kitą įkūnijimą. Mūsų kultūroje giriamas kuklumas ir griežtas elgesys. O tai reiškia, kad nesąmoningame lygmenyje atsiranda daugybė kliūčių ir nuostatų, kas galima, kas ne, kas gerai, kas blogai. Tačiau  žmogaus energija yra susijusi su libido. O seksualinė trauka – tai noras imtis ryžtingų veiksmų. Jis tiesiog pasireiškia per pagrindinį gimdymo instinktą. Taip tai aiškinama psichoanalizėje. Todėl jei žmogus turi sukaupęs ne itin daug kompleksų, pakankamai natūraliai priima save, savo galimybes, garsiai jas deklaruoja ir prikelia į gyvenimą, tai greičiausiai lygiai taip pat elgiasi ir seksualinėje sferoje.

Seksualinė sfera palieka pėdsaką asmenybėje ir auklėjime, kurį žmogus gauna. Jeigu buvo savęs ir savo kūno pažinimas per visų procesų paaiškinimą, tai žmogus užauga atviras, be mirtinų baimių, kad nuo masturbacijos apaks ar liks be rankų. Jis atviras sau, todėl aktyviai veiks gyvenime, visuomenėje, darbe. Ir jei jis bus aktyvesnis, jis bus turtingesnis. Ši energija yra labai panaši.

Kalbant apie pinigus, kiek kartų mūsų kultūroje buvo užfiksuota, kad pinigai traktuojami kaip kažkas pikto? Kitaip tariant, pinigai gadina žmogų. O jei žmogus turi požiūrį į pinigus, kaip į gyvybinę energiją, kuri suteikia galimybę kurti, galiausiai atsiveria finansinės gerovės galimybė. Štai kodėl mes galime susieti seksą ir pinigus.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą