Jei vyras yra įsimylėjęs, jis norės kuo arčiau būti merginos. Archyvo nuotrauka

Ar tiesa, kad tik vyrai įsimyli iš pirmo žvilgsnio? Kodėl vyrai dažniau nei moterys įsimyli pirmą kartą? Apsvarstykime penkias  teorijas šiuo klausimu!

 

Įdomus faktas: nepaisant to, kad moterys yra emocingesnės būtybės, meilė iš pirmo žvilgsnio dažniau paliečia vyrus. Tai liudija daugybės apklausų duomenys. Vidutiniškai kas penktas vyras jau per pirmąjį susitikimą supranta, kad štai ji – jo svajonių mergina. Moterys racionalesnės: tik viena iš dešimties bent kartą gyvenime yra patyrusi staigų aistros pliūpsnį.

Reikėtų suprasti, kad įsimylėjimas iš pirmo žvilgsnio ne visada užtikrina laimingus santykius. Juk tai neracionalus jausmas, kuriame nėra logikos ir sveiko proto. Kai po pirmojo emocijų antplūdžio ateina laikas analizuoti aistros objektą, vyrą gali patirti kartaus nusivylimo. Arba, atvirkščiai, dar labiau įsimylėti.

Yra daug teorijų, kodėl meilė iš pirmo žvilgsnio nutinka. Pateikiame populiariausius ir moksliškai paaiškinamus iš jų.

1 teorija: smegenų ypatybės

Kai moterys ir vyrai įsimyli, suaktyvėja skirtingi smegenų centrai. Vyrams – pirmiausia vizualinis. Taip, taip, žodžiai, kuriuos vyrai myli akimis, turi griežtą mokslinį pagrindą. Tačiau tam, kad jis užsidegtų aistra, visai nebūtina būti gražuole ilgomis kojomis. Objekto vertinimas kaip perspektyvus artimuose santykiuose vyksta nesąmoningai. O kadangi mūsų tolimų protėvių pagrindinė užduotis buvo susilaukti kuo daugiau palikuonių, patrauklia laikoma būtybė, galinti išnešioti ir pagimdyti vaiką.

 2 teorija: trijų minučių taisyklė

Manoma, kad sprendimą, ar įsileisti žmogų į savo vidinį bendravimo ratą, priimame per tris minutes. Ką galima suprasti apie žmogų per šį trumpą laiką? Pirmiausia, kaip minėta aukščiau, įvertinti, kiek ši mergina ar moteris yra priartėjusi prie grožio standarto, kuris egzistuoja vyro smegenyse. Ir antra, žinoma, užuosti šio grožio kvapą. Remiantis mokslininkų tyrimais, mes paprastai esame patrauklesni žmonėms, kurių DNR nėra panašus į mūsų. DNR ypatybės, be kita ko, turi įtakos žmogaus kvapui. Štai kodėl prastas aromatas nėra gera idėja pirmajam pasimatymui:  vyras  gali identifikuoti kaip „jo“,  tai yra savo natūralaus kvapo dalį.

3 teorija: atvirumas naujam

Žinoma, neįmanoma įsimylėti iš pirmo žvilgsnio, tiesiog išsikėlus šį tikslą sau. Tačiau vis tiek galime kalbėti apie vidinę būseną, kuri padidina tikimybę patirti šį magišką jausmą. Jei vyro nesaisto jokie santykiai, jei jis yra pasirengęs į savo gyvenimą įsileisti ką nors naujo, greičiausiai jis yra labiau linkęs įsimylėti iš pirmo žvilgsnio. Galbūt todėl išlaisvinti ekstravertai dažnai yra įsimylėję. Taip pat svarbu turėti tam tikrą nuotykių kupiną vyro charakterį. Įsimylėjimas išprovokuoja adrenalino išsiskyrimą, o mėgstančius rizikuoti žmones džiugina adrenalino perteklius kraujyje.

 4 teorija: gyvenimo krizė

Kiekvienas gyvenime turi akimirkų, kai viskas krenta iš rankų, nesėkmės persekioja  kiekviename žingsnyje.  Asmeninė krizė gali būti siejama ne tik su išorinėmis aplinkybėmis (problemos darbe, šeimoje ir panašiai), bet ir su amžiumi. Taigi, liūdnai pagarsėjusi vyriška vidutinio amžiaus krizė, kai dar visai neseniai gyvenimu patenkintas vyras staiga pradeda jaustis nieko gyvenime nepasiekęs, kažką svarbaus praleidęs. Staigus įsimylėjimo pliūpsnis padeda suprasti, ko būtent gyvenime trūksta. Kad ši  mergina ar moteris yra jo antroji pusė, su kuria gyvenimas taps laimingas ir pilnavertis.

5 teorija: poreikis grįžti į praeitį

Pilniausias, beribis saugumo jausmas, kurį žmogus patiria vaikystėje, būdamas šalia mamos. Kiekvienas norėtų sugrįžti į šį nerūpestingą laiką, o kartais nutinka taip, kad pirmą kartą sutikta mergina kažkuo primena vyro mamą. Galbūt ji turi tą patį apgamą ant skruosto, galbūt ji taip pat šypsojosi arba pavartojo žodį iš mamos žodyno. Šios smulkmenos gali būti nefiksuotos sąmoningu lygmeniu, tačiau jos akimirksniu sukelia švelnumo ir meilės antplūdį.

Kad ir kaip moteris stengtųsi, ji nesugebės sužadinti vyro meilės iš pirmo žvilgsnio. Deja, taip yra. Galite jį suvilioti, galite žavėtis jo erudicija ar apipilti komplimentais. Tačiau tai neturi nieko bendra su meile iš pirmo žvilgsnio.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą