Gylis praktiškai neturi reikšmės, kadangi makštis ir gimdos kaklelis yra natūraliai paruošti pastojimui, o spermatozoidai prasiskverbia be problemų. Kitaip tariant, nėštumo tikimybė išlieka, nors ir labai mažai tikėtina. Viskas priklauso tik nuo sėkmės. Nėštumo tikimybę lemia tai, kad vyro lubrikante taip pat yra spermos, kuri išsiskiria susijaudinimo metu, todėl geriau naudoti apsaugos priemones, jei nenorite pastoti.

 

  • Kas yra kontracepcija?

Pasaulyje yra kelios dešimtys skirtingų būdų padėti merginai ar moteriai nepastoti sekso metu. Kai kurie iš jų yra patikimi, kiti nėra labai patikimi. Visi šie būdai apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo yra sujungti į vieną žodį: kontracepcija.

  • Kas yra neapsaugotas seksas?

Neapsaugotas seksas – tai lytinis aktas, kurio metu nė vienas partneris nenaudoja kontracepcijos. Tai yra didelė tikimybė pastoti dėl nesaugių lytinių santykių.

  • Kada didžiausia tikimybė, kad mergina gali pastoti?

Mergina gali pastoti tik dėl nesaugių santykių, kurių metu vaikino lytinis organas (varpa) įeina į merginos lytinius organus. Nėštumas galimas, jei vaikino sperma patenka į merginos makštį.

  • Ką turi žinoti merginos, prieš pradėdamos lytinius santykius?

Mergina gali pastoti sekso metu bet kurią mėnesinių ciklo dieną ir net menstruacijų metu. Nėra šimtaprocentinių saugių dienų, kai mergina negali pastoti. Mergina gali pastoti nesaugių lytinių santykių metu, net jei vaikinas nebaigė. Mergina gali pastoti net pirmo sekso metu.

  • Koks yra geriausias kontracepcijos būdas?

Kad ir kaip liūdnai tai skambėtų, bet geriausias būdas apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, kuris veikia šimtu procentų atvejų, yra atsisakyti sekso arba susilaikyti.

Visi kiti kontracepcijos būdai (išskyrus sterilizaciją) nesuteikia šimtaprocentinės garantijos, kad nepastosite. Tačiau iš tikrųjų ne viskas taip blogai: kai kurios kontracepcijos priemonės, tinkamai naudojamos, 99 proc. atvejų padeda išvengti nėštumo.

  • Kaip galima apsisaugoti nuo nėštumo?

Visų pirma, jūs turite tiksliai pasirinkti jums labiausiai tinkamą metodą. Taigi, yra du pagrindiniai kontracepcijos būdai: barjeriniai metodai sukuria barjerą, per kurį vaikino sperma negali patekti į merginos gimdą. Hormoniniai metodai pakeičia merginos lytinių organų darbą, neleidžia pastoti.

  • Kaip žinoti, kuris metodas tinka konkrečiu atveju?

Nėra universalaus kontracepcijos metodo, kuris tiktų visoms merginoms. Kiekvienas metodas turi savų privalumų ir trūkumų. Žinodami juos, galite pasirinkti sau tinkamą apsaugos nuo nėštumo būdą.

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą