Sania buvo profesionali vestuvių fotografė. Ji dažnai dalijosi su savo sekėjais apie mažiau nei metus trukusios santuokos sunkumus. Socialinių tinklų nuotrauka

Įėjusi į butą, kuriame anksčiau buvo girdėti šūviai, policija aptiko vyro ir moters kūnus su šautinėmis žaizdomis. Šalia buvo ir savižudybės laiškas. Todėl policija iš pradžių manė, kad mergina nusižudė.  Sania Khan buvo paskelbta mirusia įvykio vietoje, o Raheelis Ahmedas buvo nuvežtas į ligoninę, kur vėliau buvo konstatuota jo mirtis. Įvykio vietoje rasta ir ginklų, praneša „ABC News“.

 

Skyrybos buvo baigtos likus keliems mėnesiams iki šios tragedijos

Ahmedas nukeliavo daugiau nei 700 mylių, ieškodamas savo buvusios žmonos namų, kur ji persikėlė prieš metus. Policija ilgai ieškojo Ahmedo, kai jo šeima pranešė, kad vyras dingęs. Jo  šeima policijai pasakojo, kad vyras labai išgyveno dėl skyrybų, buvo prislėgtas ir  net nusekė paskui savo buvusią žmoną į kitą miestą, tikėdamasis išgelbėti savo santuoką. Tačiau Sanios draugės laikraščiui „Chicago Sun-Times“ sakė, kad jų skyrybos buvo baigtos likus keliems mėnesiams iki šios tragedijos.

Sania buvo profesionali vestuvių fotografė. Ji dažnai dalijosi su savo sekėjais apie mažiau nei metus trukusios santuokos sunkumus. „Išgyvendama skyrybas kaip Pietų Azijos moteris, kartais atrodo, kad nesusitvarkei su gyvenimu, – viename iš savo vaizdo įrašų sakė mergina.- Tai, kaip visuomenė jums klijuoja etiketes, emocinės paramos trūkumas ir spaudimas likti bet kokia kaina, nes „ką žmonės pasakys“, veda į izoliaciją. Dėl to moterims sunku išsiskirti, nutraukti santuoką, kurioje jos neturėjo būti nuo pat pradžių. Pietų Azijos tradicijos gadina psichiką“, – sakė Khan kitame tą pačią dieną paskelbtame vaizdo įraše.

„Sėdžiu kavinėje, kai mano išpažinties vaizdo įrašas jau išplito. Iš moterų visada tikimasi tylėti. Dėl to jos nuolat patenka į bėdą. Aš pakeičiau savo požiūrį į gyvenimą. Pirmieji keli mėnesiai po skyrybų yra tamsiausi“, – kitame įraše kalbėjo Sania. – Jie kupini nerimo, bemiegių naktų, abejonių, ar teisingai elgiesi, neapleidžia mintys, kad Alachas jus apleido. Niekur nedingsta ir beviltiškumo jausmas. Bet juk dar ne pasaulio pabaiga, kad jūsų santuoka nepasisekė. Būkite atlaidūs savo širdžiai. Laikas išgydo ir viskas bus gerai“.

Anot policijos, Čikagoje per žmogžudystę-savižudybę 29 metų moterį nužudė buvęs vyras, tariamai už tai, kad ji  socialinėje žiniasklaidoje papasakojo apie savo skyrybas ir pasveikimo kelią.

Neseniai į Čikagą persikėlusią pakistanietę amerikietę Sanią Khan tariamai nušovė jos buvęs vyras

Khan buvo profesionali fotografė, kuri po skyrybų, 2021 metų birželį persikėlė į Čikagą.

Čikagos policija sakė naujienų agentūrai „ ABC News“, kad pareigūnai, atvykę į E. Ohio gatvės 200 kvartalą, kur gyvenamajame name rado moterį ir vyrą su šautinėmis žaizdomis galvose.

Moters mirtis buvo konstatuota įvykio vietoje, o vyras buvo nuvežtas į Šiaurės vakarų ligoninę, kur buvo konstatuota jo mirtis, o iš įvykio vietos buvo paimtas ginklas, pranešė policija.

Nors policija neįvardijo asmenų, Kuko apygardos koronerio biuras „ABC News“ patvirtino, kad jie – tai  Sania Khan ir Raheelis Ahmedas. Ir nurodė, kad Khan mirtis buvo laikoma žmogžudyste, o Ahmedo mirtis – savižudybė.

Policija Čikagoje atvyko į Khano butą E. Ohajo valstijoje, kad atliktų Ahmedo namuose kratą, Alfaretos policijos prašymu.

„Po to, kai Ahmedo šeimos nariai pranešė apie jo dingimą, į įvykio vietą atvykusiai policijai buvo pranešta, kad jis gali būti Khan namuose Čikagoje“, –  „ABC News“ sakė Alfaretos policijos departamento atstovas.

Remiantis pačios Khan įrašais „TikTok“, kur ji dalijosi naudotojo vardu „geminigirl_099“, jos santuoka truko mažiau nei metus, kol ji pateikė prašymą dėl skyrybų.

 

Nebuvo svarbu „ką žmonės pasakys“

Socialiniame tinkle „TikTok“ Sania papasakojo apie savo nesėkmingas vedybas, savo kovą, siekiant įgyti galių skiriantis ir pradėti naują gyvenimą. Ji paragino moteris „nustoti ignoruoti tas raudonas vėliavas“ ir pasidalijo savo sunkumais su savo šeima ir kai kuriais Pietų Azijos bendruomenės nariais, kurie nepalaikė jos sprendimo skirtis.

„Išgyvendama skyrybas kaip Pietų Azijos moteris jaučiausi taip, lyg tau kartais nepasisekė gyvenime“, – rašė ji „TikTok“ vaizdo įraše. – Tai, kaip bendruomenė jums klijuoja etiketes, nesulaukiate emocinės paramos, o vien spaudimą, nes „ką žmonės pasakys“, dėl to moterims sunkiau išsiskirti“.

Kitame vaizdo įraše ji rašė, kad sėdi kavinėje, kai jos „TikTok“ vaizdo įrašas apie jos skyrybas jau  išplito. „Moterys visada privalo tylėti, – rašė ji. – Tačiau aš jau atsikračiau šio stereotipo“.

O vaizdo įraše savo 29-ojo gimtadienio išvakarėse Khan pademonstravo savo pirmąją tatuiruotę – „XXVIII“, kuri yra 28 romėniškais skaitmenimis. Ji rašė, kad būdama 28-erių metų „pakeitė viską“.

„Tais metais, kai ištekėjau, tais metais, kai iš mažo miestelio persikėliau į vieną didžiausių šalies miestų, tais metais, kai pateikiau prašymą dėl skyrybų, tais metais, kai vos nenumiriau“, – rašė ji.

Socialinėje platformoje „GoFundMe“ buvo skurta paskyra, siekiant padėti jos šeimai padengti laidojimo išlaidas. Surinkta jau daugiau nei 35 tūkst. JAV dolerių.

Pasaulio sveikatos organizacijos atlikto tyrimo duomenimis, per COVID-19 pandemiją visame pasaulyje padaugėjo smurto šeimoje atvejų.

Pasak Nacionalinės koalicijos prieš smurtą šeimoje, JAV kasmet daugiau nei 10 milijonų suaugusiųjų patiria smurtą šeimoje.

Nacionalinės smurto artimoje aplinkoje karštosios linijos duomenimis, moterys nuo 18 iki 24 metų ir nuo 25 iki 34 metų dažniausiai patiria didžiausią intymių partnerių smurtą.

Duomenys taip pat rodo, kad dauguma moterų, nukentėjusių nuo intymaus partnerio smurto, anksčiau nukentėjo nuo to paties smurtautojo  – 77 proc. moterų nuo 18 iki 24 metų ir 76 proc. nuo 25 iki 34 metų amžiaus.

Remiantis 2021 metais Čikagoje veikiančios organizacijos „The Network“, kurios tikslas – kovoti su smurtu šeimoje, tyrimo duomenimis, Ilinojaus smurto artimoje aplinkoje karštoji linija 2021 metais sulaukė 32 363 skambučių – 9  proc. daugiau nei 2020 metais – tai atitinka padidėjimą visoje valstijoje. Tyrimas taip pat rodo, kad 2021 metais Čikagos policijos departamentas užfiksavo 121 su smurtu artimoje aplinkoje susijusį susišaudymą – tai 64 proc. daugiau nei 2020 metais.

Socialinių tinklų nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą