Žinoma, kai kurie iš šių trūkumų gali būti rimti, o toksiškos mintys - pagrįstos. Bet jei nuolat jas kaupsite savo galvose, išpūsite galvodami, perdėsite, santykiai taps sunkūs ir niūrūs. Tokiu būdu nubausime patys save. Archyvo nuotrauka

Jei po išsiskyrimo buvusiai merginai paprasčiausiai neskambinate ar nerašote, nebėgate paskui ją, neįkalbinėjate grįžti, tai yra visiškai nieko nedarote.  Tokiu atveju tikimybė, kad ji pati bandys grįžti pas jus, bus daug didesnė nei tuo atveju, jei ją persekiosite, stebėsite ir įvykdysite visus jos prašymus.

Tačiau paliktam vaikinui gali būti sunku suprasti, kad neveiklumas kartais atneša daugiau naudos, nes tai bent jau nepablogina situacijos. Priešingai – nerangūs bandymai laimėti savo buvusiosios dėmesį duoda neigiamų rezultatų. Kadangi merginai to nebereikia. Visa tai ją erzina, ir vaikinas vis labiau krenta jos akyse.

Tačiau tokiu momentu vaikinui atrodo, kad laikas bėga ir jei jis sustos ir atsiribos, tai mergina tikrai jį pamirš ir susiras kitą. Nors merginai (beje, kaip ir vaikinui) neretai būna gana sunku greitai susirasti santykiams tinkamą partnerį.

Yra emocinio tobulėjimo formų, apie kuriuos kalbu savo straipsniuose ir kurios leidžia padidinti jūsų svarbą merginai po išsiskyrimo. Apie juos kalbėsiu šiame straipsnyje. Bet pirmiausia išsiaiškinsime, kodėl jums reikia nustoti būti lengvai pasiekiamam ir patogiam buvusiajai.

Pradėkime nuo pagrindų. Kaip mergina renkasi partnerį santykiams? Labai paprastai. Ji pasirenka geriausią įmanomą variantą. Kokie yra pagrindiniai šio partnerio vertinimo ir pasirinkimo kriterijai? Jų yra keletas.

Pirmas kriterijus

Emocinis patrauklumas – tai pats vyro įvaizdis, koks jis gražus, charizmatiškas, koks turtingas jo vidinis pasaulis ir koks įdomus jo gyvenimas. Nesvarbu, ar merginai su juo bus nuobodu, ar ne. Beje, emociniam patrauklumui įtakos turi ir tai, kiek jis linkęs kontroliuoti merginą. Niekada nebus emocinio potraukio prieinamam vyrui, nes jis yra nuspėjamas. Tai tarsi knyga, kurią perskaitėte, bet antrą kartą skaityti nėra taip įdomu arba apskritai nesinori.

Antras kriterijus

Stabilumas. Štai koks rimtas vyras ir ryžtasi kurti šeimą. Merginai svarbu suprasti, kad praėjus mėnesiui po pažinties, jis jos nepaliks. Arba dar blogiau, kai ji pastoja ar pagimdo.

Trečias kriterijus

Gebėjimas apsaugoti. Tai yra vyro stiprybė. Ir ne tik fizinės, bet ir psichinės jėgos. Kad jis galėtų pastovėti už ją bet kada. O stresinėse situacijose mergina šalia jo jaustųsi tarsi už akmeninės sienos.

Ketvirtas kriterijus

Finansinė padėtis. Tai pinigai ir vyro ryšiai. Kuo daugiau resursų jis turės, tuo merginai  su juo bus geriau, tuo labiau ji galės realizuoti savo norus.

Penktas kriterijus

Perspektyvos ir suderinamumas. Merginai svarbu, kad santykiuose su partneriu jų prioritetai būtų vienodi. Kad jis galėtų būti jos bendraminčiu. Kad jie turėtų tuos pačius bendro gyvenimo tikslus ir planus. Tai gali būti taikoma ir vestuvėms, ir vaikams. Taip pat kurti bet kokius kitus gyvenimo planus, tokius kaip, pavyzdžiui, persikėlimas į kitą šalį ar namo pirkimas už miesto.

Šeštas kriterijus

Komfortas. Merginai svarbu, kad ji galėtų atsipalaiduoti šalia savo partnerio. Taip, jai reikia emocijų. Tačiau jai lygiai taip pat svarbu, kad ji viso laiko neleistų viena, laukdama, kol vyras grįš iš darbo ar iš išgertuvių su draugais. Be to, nei viena mergina ar moteris nenori būti nuolatinėje įtampoje dėl to, kad partneris ją nuolat kontroliuoja ir pavydi. Ir galbūt net žemina.

Šioje vietoje prašau nesupainioti būsenos, kai mergina jaučiasi silpna šalia vyro vien dėl to, kad jis yra stipresnis už ją morališkai, nes yra lyderis. Kalbu konkrečiai apie būseną, kai ji jaučiasi nepageidaujama ir pažeminta. Ir tokiu momentu jai labai nejauku.

Kas dar svarbu merginai? Tai galimybė valdyti savo partnerį, galimybė perimti jo kontrolę. Taip, aš suprantu, kad pirmasis punktas, vadinamas emociniu patrauklumu, iš esmės prieštarauja paskutiniam, kuris vadinamas komfortu. Bet…

 

Patogus vyras turi problemų su gebėjimu apsaugoti ją nuo negandų

Taigi, kokius kriterijus atitinka lengvai pasiekiamas ir patogus vyras?

Jo emocinis patrauklumas menkas, nes jis yra visiškai prieinamas merginai ar moteriai. Jis jai visiškai nuspėjamas. Mergina supranta, kad ji yra vyro gyvenimo prasmė ir jis niekada jos nepaliks.

Įdomu tai, kad patogus vyras turi problemų su gebėjimu apsaugoti ją nuo negandų. Kadangi jis yra priklausomas nuo moters, jis  taip save žemina. O tai byloja apie jo silpnumą ir apie jo žemą savigarbą. O silpnas vyras stresinėje situacijoje negalės apsaugoti savęs ir savo partnerės.

Bet jei vyras turi didelių fizinių jėgų ir ryšių, yra pasirengęs kautis su visais jos galimais gerbėjais, yra pasirengęs paaukoti daug ką dėl savo merginos, tada jis galės ją apsaugoti. Todėl trečio punkto neįvardinsiu nei kaip pliuso, nei kaip minuso.

Jei kalbame apie finansinius išteklius, tai jie arba egzistuoja, arba ne. O vyro prieinamumas tam neturi jokios įtakos. Tiesiog merginai lengviau prieiti prie patogaus vyro pinigų, todėl tai vertiname kaip privalumą.

Patogus vyras taip pat neturi problemų su perspektyvomis, nes yra pasirengęs prisitaikyti prie merginos/moters. Ir problema pastebima tik su komfortu, nes moters gyvenime jos per daug. Ir jis bijo ją prarasti. Bet jei vyras nėra ypač įkyrus, tai gali būti neįtraukta į jo pranašumus. Ypač turint omenyje, kad jį lengva valdyti ir kontroliuoti.

Atrodytų, viskas nėra taip blogai. O patogus vyras turi nemažai privalumų, ypač jei jis gerai uždirba ir, kaip kai kurios moterys sako, „visuomenėje liūtas, o namuose švelnus kačiukas“. Ir, tiesą sakant, pagrindinis jos trūkumas moteriai – emocinės traukos stoka.

Tačiau kodėl, nepaisant daugybės privalumų, moterys retai grįžta pas patogius vyrus?

Nepainiokite jo su neadekvačiu žmogumi, kuris naudoja manipuliacijas, pavyzdžiui, ignoruoja. Kalbu konkrečiai apie suaugusį vyrą, kuris žino savo vertę.

Jam jaučiamas emocinis potraukis. Juk jis neprimestas moteriai ir nėra jos valdomas. Padarysiu išlygą, kad jis turėtų pasirūpinti savimi bent elementariai. Be darbo, jis turėtų turėti pomėgių. Pavyzdžiui, sportuoti. Priešingu atveju jis taip pat turės problemų dėl emocinio patrauklumo.

Beje, dažnai merginos nesupranta antrojo kriterijaus, vadinamo „stabilumu“. Juk po išsiskyrimo jis nebėga paskui ją ir nebando susigrąžinti. Moteris negali perskaityti vyro ketinimų. Ir todėl ji nesupranta, ko jis iš jos nori.

Trečiąjį kriterijų, vadinamą „gebėjimu apsaugoti“, pridėsime kaip pliusą nepatogiam žmogui. Jis nebėga paskui moterį, vadinasi, žino savo vertę ir tikrai turi moralinių jėgų.

Aš jau sakiau apie finansinį šaltinį, kad jis arba egzistuoja, arba ne. Dėl perspektyvų niekas neaišku. Kadangi moteris nežino, ko nori vyras, kaip jis mato savo ateitį po išsiskyrimo.

 

Pagrindinis kriterijus yra emocinio potraukio buvimas

Komfortas tikrai yra nepatogaus vyro minusas, nes moteris jo nekontroliuoja. Ji nesupranta, kaip susiklostys santykiai, jei jie vėl susibėgs. Be to, vyras nieko nedaro, kad ją susigrąžintų. Tai reiškia, kad moteris negali jo valdyti.

Ir akivaizdu, kad patogūs ir prieinami vyrai turi daugiau privalumų. Tačiau merginos kažkodėl nenori pas juos grįžti. Nieko negali suprasti. Nors iš tikrųjų viskas labai paprasta. Straipsnio pradžioje nepasakiau vieno dalyko: idealaus vyro, kuris visiškai atitiktų visus šiuos kriterijus, nėra.

Jei nubrėžtume analogijas, „Formulės 1“ lenktyninis automobilis gali pasiekti labai didelį greitį trasoje, tačiau bekelėje jis nevažiuos. Todėl toks automobilis tinkamas lenktynėms, bet ne kasdieniam gyvenimui.

Taigi, merginoms pagrindinis kriterijus yra emocinio potraukio buvimas. Jei toks potraukis yra, jis gali nekreipti dėmesio į kai kurias mažas problemas visame kitur. Jei nėra emocinio potraukio, vyras pateks į kategoriją „Tu geras, bet aš tau nejaučiu jokių jausmų“.

Moteriai taip pat svarbu, kad visuose kituose dalykuose viskas būtų daugiau ar mažiau normalu. Vyras, kuriam moteris jaučia stiprų emocinį potraukį, gali neatitikti kai kurių jos lūkesčių. Tačiau jo labui ji bus pasirengusi nukrypti nuo savo principų ir prisitaikyti prie jo. Ir ji pagimdys vaiką, jei anksčiau to nenorėjo. Ir jis persikels į kitą miestą.

Su tokiu vyru ji nesutiks tik tada, kai ją atstums kokie nors esminiai dalykai. Pavyzdžiui, jei jis yra vedęs ir neketina skirtis. Arba jis narkomanas, alkoholikas, o apie jokias bendro gyvenimo perspektyvas su juo nekalbama. Su tokiu partneriu moteris santykių nesukurs. Taip, ji gali kurį laiką su juo susitikti, bet galiausiai logika nugalės jausmus, ir ji su juo išsiskirs.

Ir pasirodo, kad nepatogus vyras turi ir daugiau minusų, bet visi jie – nereikšmingi.

Tiksliau, jis turi tik vieną minusą – emocinės traukos stoką. Kitaip tariant, moteris jo nenori, jos netraukia. Kadangi jis jai visiškai prieinamas. Jei dar tiksliau, ji nemato jo kaip vyro.  Santykių atkūrimas gali įvykti tik tada, kai ji nesusiras nieko geresnio. Bet ji niekada jo nemylės.

Ir pasirodo, kad merginos ir žmonos grįžta pas savo buvusiuosius, kai atsiranda emocinis ar instinktyvus potraukis. Jei jo nėra, geriausia, kas laukia patogaus vyro, yra alternatyvaus aerodromo, į kurį ji grįš, vaidmuo.

 

Pradeda patirti prieštaringus jausmus

Bet kas yra svarbiausia ir ko nepasakiau? Patogus vyras perdega.  Jis daug investuoja į moterį, bet už tai gauna daug mažiau. Štai kodėl jis nuolat patiria stresą. Tarkim, vienas vyras, nesugebėdamas susitvarkyti su savo emocijomis, surengia moteriai pavydo scenas, emocingai siunčia ją ant trijų raidžių, ignoruoja, o paskui, nurimęs, atsiprašo. Kas tik pablogina situaciją. O svarbiausia – jis nėra laimingas, nes nevaldo savo gyvenimo, yra visiškai priklausomas nuo mylimosios. Kitaip nei vyras, kuris nesiruošia savęs žeminti ir paskui ją bėgti.

Ko reikia, kad mergina norėtų sugrįžti pas tave? Aukšta savigarba ir adekvatumas. Kai niekam savęs neprimetate, nežeminate savęs ir vengiate netinkamų veiksmų. Jei mergina bendrauja su tavimi, tai ir tu bendrauk su ja, jei, žinoma, tu to nori. Nes kai mergina apgaudinėja ar išduoda, ne kiekvienam vyrui kils noras toliau su ja bendrauti.

Bet svarbiausia, tu jai perduodi paprastą žinią: kai buvote kartu, tai buvo vienas santykių formatas, kai išsiskyrėte, pradėjote bendrauti pagal visai kitą. Tai reiškia, kad gali eiti į pasimatymus su kitomis merginomis, nebepraneši jai apie savo tikslus ir planus, nepadedi jai tiek, kiek anksčiau. Ir  niekaip nereaguoji į jos bandymus sutvarkyti reikalus ir tiesiog baigti pokalbį. Ir be visko tu tobulėji, nestovi vietoje. Ir tada mergina supranta: ji prarado kažką vertingo. Ir ji turi instinktyvų ir emocinį potraukį.

Kas yra emocijų svyravimas? Net jei nenaudoji jokių gudrybių, merginai sužadini kitokią emocijų gamą. Atrodo, kad tu su ja bendrauji, bet esi jai visiškai neprieinamas. Į jos žinutes kartais atsakai pavėluotai, nes turi kitų, svarbesnių reikalų. Ji supranta, kad dabar tu jai rašai žinutes, o rytoj eisi į pasimatymą su kuo nors kita. Į jos klausimą iš kategorijos: „Ar pasiilgai manęs? atsakai: „Šiuo metu esu labai užsiėmęs, vyksta tiek daug įdomių dalykų, kad man visai nenuobodu“.

Ir mergina pradeda patirti prieštaringus jausmus. Atrodo, kad ji tave paliko, bet tuo pačiu jaučiasi praradusi kažką labai vertingo. Ir todėl gailisi palikusi tave ir norėtų grįžti.

Įsivaizduoju, kad kai kuriems iš jūsų tikriausiai vis dar kyla klausimų. Pavyzdžiui, kodėl merginos vis dėlto negrįžta, nors mintyse ir pagalvoja apie tai? Priežastys gali būti kelios.

Pirmas. Jūsų buvusioji neturėjo pakankamai stipraus emocinio potraukio jums.

Antra. Ji nemato jokių perspektyvų santykiuose su jumis. Ji supranta, kad vis tiek išsiskirsite.

Nes jei jūsų buvusioji jaustų stiprų emocinį potraukį jums, ji negalvotų apie kitus.  Ji sugrįžtų pas jus. Bet dabar klausimas kitas: ar norėtumėte ją priimti?

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą