Moters šypsenoje yra kažkas stebuklingo (prisiminkite Moną Lizą). Todėl pasistenkite šalia jo dažniau šypsotis. Archyvo nuotrauka

Pirmąjį įspūdį galima palikti tik vieną kartą – kito šanso tikrai neturėsite, todėl neturėtumėte pamiršti kai kurių labai svarbių dalykų, rašo verywellfamily.com.

Nesvarbu, ar tai būtų susitikimas su nauju viršininku, kolega ar teoriniu mylimuoju, tai, kaip praeis pirmasis susitikimas, turės įtakos visam tolimesniam bendravimui. Išsiaiškinkime, kurių frazių tikrai neverta sakyti, kad nesugadintume bendravimo (ir įspūdžio apie save).

 

  1. „Tu“

Mandagumas yra svarbi ir būtina bet kokio bendravimo dalis. Laikantis etiketo, per pirmąjį susitikimą į pašnekovą turi būti kreipiamasi tik  „jūs“. Žinoma, laikui bėgant galima pereiti ir į  „tu“, tačiau dėl tokio kreipimosi turi susitarti abi pusės.

  1. „Gyvenime tu nesi toks, kaip nuotraukoje“

Ši frazė netaktiška, tačiau daugelis žmonių ją dažnai vartoja pirmą kartą susitikę. Paprastai socialiniuose tinkluose susipažįstantys  žmonės turi galimybę preliminariai įvertinti savo pašnekovo išvaizdą iš nuotraukų, o susitikus ji neretai pasirodo kitokia. Svarbu įsidėmėti, kad tokie pareiškimai yra įžeidžiantys – net jei jūsų lūkesčiai ir nepasiteisino, neturėtumėte to sakyti pašnekovui. Gali būti, kad bendraudami atrasite įdomesnių dalykų, nei galėjote įsivaizduoti.

  1. „Kodėl tu vėluoji?“

Jei susitinkate su žmogumi pirmą kartą, neturėtumėte jo ne tik tujinti (mes tą jau aptarėme), bet ir  priekaištauti ar barti, kad jis šiek tiek pavėlavo. Natūralu, kad susitarimų nesilaikymas yra nepriimtina, tačiau jei norite užmegzti bendravimą, būkite taktiški ir nebloginkite situacijos pamokymais. Be to, labai tikėtina, kad jūsų naujasis pažįstamas atsidūrė keblioje situacijoje ir patyrė diskomfortą dėl savo vėlavimo.

  1. „Tai gali skambėti kvailai…“

Geriau neįtraukti šio teiginio  į savo kalbėjimą, nes tai netiesiogiai rodo jūsų nepasitikėjimą savimi ir gali sukelti pašnekovo nepasitikėjimą jūsų žodžiais. Taip pat  ir lengvabūdišką požiūrį į jūsų asmenį. Tai ypač svarbu pokalbio ar susitikimo metu su savo viršininku.

  1. „Jei sąžiningai…“

Ką reiškia ši frazė? Kad iki šiol melavote? Tai reiškia, kad visais tolesniais jūsų  pasakytais žodžiais galima abejoti ir netikėti? Todėl stenkitės vengti tokių išsireiškimų (ne tik susitikdami, bet ir kitu metu).

  1. „Aš nežinau“

Ši frazė taip pat neturėtų būti vartojama, ypač pokalbio dėl norimos pareigybės kontekste. Taip, jūs neprivalote žinoti atsakymų į visus klausimus – nėra ko jaudintis. Tačiau norint padaryti gerą įspūdį, verta performuluoti šį išsireiškimą ir leisti pašnekovui suprasti, kad išeitį iš bet kokios situacijos galite rasti, net jei šiuo metu neturite reikiamos informacijos.

Jei nerandate tinkamo atsakymo į pateiktą klausimą, galite pasakyti: „Iš to, ką aš žinau…“ arba „Nesu tikras, bet tuoj sužinosiu“. Tai parodys jūsų gebėjimą mąstyti ir tuo pačiu įgausite papildomo laiko apmąstymams.

  1. „ Kiek tau iš tikrųjų metų?“

Net jei tikrai manote, kad naujasis pažįstamas melavo apie savo amžių, nebandykite jį remti prie sienos – tai nemandagu ir visiškai nedera. Taip pat pagalvokite, kodėl tam skiriate tiek daug dėmesio? Jūs nesate vaikas, kuris negali suvaldyti savo smalsumo, o didžiulis noras sužinoti kito žmogaus  amžių apskritai gali rodyti, kad gyvenate pagal stereotipus ir per daug dėmesio skiriate formalumams.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą