„Noriu ištekėti už Ryano Gonslingo, bet į pasimatymą kviečia tik paprasti, eiliniai vaikinai“ ─ tokioje situacijoje išrinktasis apibūdinamas išskirtinai išoriškai, kalbant apie amžių, socialinį statusą ir požiūrį į save. Kartu galvoje išlieka tam tikras vyro idealas, kurio realiame gyvenime sutikti neįmanoma. Archyvo nuotrauka

Prieš kiek laiko nutrūko mano draugystė su vaikinu. Dabar su manimi nori draugauti kiti vaikinai, bet nei vienas jų man nepatinka. Kodėl taip yra?

                                                                                    Guostė, 16 metų

 

Ankstesni santykiai baigėsi, pora išsiskyrė ir atrodo, kad niekas netrukdo sutikti naują – tikrą meilę!  Tačiau laikas eina, vieną pasimatymą keičia kitas, o širdyje neužstringa nei vienas potencialus gerbėjas. Kokia tikroji priežastis, kodėl niekas nepatinka? tam gali būti penkios svarbiausios priežastys ir tik atsakius sau nuoširdžiai į šiuos teiginius, galite rasti sau teisingą atsakymą ir, žinoma, išeitį iš susiklosčiusios padėties.

 

  1. Santykiai nutrūko, bet meilė liko

Slapta žiūri į jo puslapį socialiniame tinkle, paskambini ir toliau bendraujate „kaip draugai“, galbūt  ir jis parašo keletą SMS per dieną, palieka komentarą tavo puslapyje, o per bendrus draugus sužinote naujienas apie vienas kito gyvenimą. Bet koks bendravimas su buvusiu mylimuoju, tikras ar mintyse (tai yra, tik tavo galvoje), yra santykių tąsa. Jie baigsis tik tada, kai nebeliks vidinio bendravimo poreikio. Žinoma, nekalbame apie bendrus vaikus, kai bendravimas greičiau virsta būtinybe, o ne nuoširdžiu potraukiu. Tačiau net ir tokioje situacijoje galite išgyventi išsiskyrimo emocijas: pyktį, apmaudą, nusivylimą, bet vis tiek giliai savyje norisi palaikyti ryšius su buvusiuoju. Santykių nutraukimas reiškia nejausti emocinio protrūkio paminėjus buvusį mylimąjį.

  1. Naujo skausmo baimė

Dažnai po sunkaus išsiskyrimo, bijoma vėl įsimylėti. Net ir nesibaigiantys vakarėliai ir net nauji pasimatymai – tai pabėgimas nuo savo baimės. Kitaip tariant, esame pasirengę padaryti viską, kad išvengtume galimybės vėl įsimylėti, nes tai gali būti pavojinga. Tokiais atvejais suveikia apsauginiai psichikos mechanizmai, skirti apsisaugoti nuo naujo skausmo. Tai taip pat reiškia, kad mes nesuteikiame galimybės vystytis  naujiems jausmams,  todėl dažniausiai mėginama pasiteisinti:  „Man jis nepatinka ir aš neisiu su juo į antrą pasimatymą“.

  1. Ar buvo meilė?

Galbūt ankstesniuose santykiuose buvo svarbiau jaustis saugiai, o ne jausmai. Nors abipusiai naudingu bendradarbiavimu sukurti santykiai taip pat turi teisę egzistuoti. Šaltas išskaičiavimas dažniau byloja ne apie merginos materialinį suinteresuotumą, o baimę vėl nusivilti, apgauti ar palikti. Kad apsisaugotų nuo to, psichika skatina pasirinkti žmogų, kurį sunku įsimylėti

  1. Per aukšta pakelta kartelė

„Noriu ištekėti už Ryano Gonslingo, bet į pasimatymą kviečia tik paprasti, eiliniai vaikinai“ ─ tokioje situacijoje išrinktasis apibūdinamas išskirtinai išoriškai, kalbant apie amžių, socialinį statusą ir požiūrį į save. Kartu galvoje išlieka tam tikras vyro idealas, kurio realiame gyvenime sutikti neįmanoma. Priežastys įvairios: arba nepasitikėjimas savimi, arba naujo skausmo baimė, arba nusivylimas ankstesniais santykiais.

  1. Aš nežinau, kas yra meilė

Dėl įvairių priežasčių kai kurie žmonės gali neturėti įsimylėjimo patirties ir niekada nepajusti to, ką kiti vadina tikra meile. Tada tinkamą partnerį renkamasi per samprotavimus, o ne per jausmus. Tokiems žmonėms meilė yra kito norų pildymas, tarnavimas ir aukojimasis. Čia galima išgirsti tokias frazes kaip „Aš padariau viską dėl jo, labai jį mylėjau, bet jis vis tiek išėjo“. Meilės jausmą tokiuose santykiuose pakeičia kita sąvoka – pasiaukojimas, kai kitų interesai iškeliami aukščiau savo. Taip yra dėl to, kad šeimoje, kurioje žmogus augo, meilė buvo reiškiama tenkinant kito poreikius savo pačių nenaudai. Ir net kai nėra reikalo taip elgtis, savo santykiuose, deja, tai nuolat kartojame.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą