Mokslininkų tvirtinimu, gyventi pirmame ir antrame aukštuose daug naudingiau žmogaus sveikatai. Viršutiniuose aukštuose gyvenantys žmonės, paprastai turi raumenų ir kaulų problemų, taip pat neišvengia širdies ir kraujagyslių ligų, taip pat turi imuninės ir nervų sistemos sutrikimų. Archyvo nuotrauka

Mūsų seneliai sakydavo, kad žmogus turi gyventi kuo arčiau žemės.  Gydytojų teigimu, su kiekvienu aukštu magnetinio lauko stiprumas mažėja, o tai lemia įvairias ligas. Žmonės, kurių butai yra aukštesniuose aukštuose, turi didesnę riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, rašo health.com.

Žinoma, daug kas priklauso nuo namo vietos, tačiau esant kitoms sąlygoms nepalankiausiais laikomi apatiniai aukštai (nuo 1 iki 6), o gyventi geriausia viduriniuose (nuo 7 iki 6).  Vidutiniškai palankia zona galima vadinti viską, kas yra virš 12 aukšto. O dabar išsiaiškinkime, kokie žalingi veiksniai turi įtakos daugiabučių namų gyventojų sveikatai.

Užterštas oras

Apie 80 proc. visų teršalų patenka į orą dėl transporto priemonių. Automobilių degalų degimo produktuose yra sieros, azoto, anglies ir benzopireno oksidų ir dioksidų. Juodi „suodžiai“ ant šalia kelių esančių namų langų yra ne kas kita, kaip dulkės, susidarančios trinantis padangoms ant asfalto.

Kam gresia pavojus. Kadangi visi šie teršalai yra sunkesni už orą, žemesnių aukštų gyventojai kenčia nuo jų poveikio. Tik esant karštam orui, kai įkaista asfaltas, dėl kylančių šilto oro srovių kenksmingos medžiagos gali pakilti į vidurinius aukštus. Apatiniuose aukštuose gyvenančius alergiškus žmones taip pat gali varginti didelis augalų žiedadulkių kiekis ore.

Poveikis sveikatai

Išmetamųjų dujų užterštas oras sukelia kvėpavimo takų ligas, alergines reakcijas, gali veikti kaip kancerogenas.

Kaip apsisaugoti

Atidarykite langus, kai oras dar šviežias – anksti ryte arba vėlai vakare. Nevėdinkite patalpos piko valandomis. Geriausias laikas vėdinti yra iš karto po lietaus.

Jei gyvenate nepalankioje aplinkoje ir pradėjote pastebėti, kad jūsų sveikata staiga pablogėjo, bet kuriuo atveju prasminga patikrinti radono kiekį jūsų buto ore.

Kam gresia pavojus. Radonas yra sunkesnis už orą, todėl prastai apšiltinus pamatus ir vėdinant rūsius, radonas gali kauptis gyvenamųjų namų rūsiuose ir prasiskverbti į žemesnių aukštų gyventojų butus. Seni pastatai šiuo požiūriu ypač pavojingi – laikui bėgant pamatuose gali atsirasti įtrūkimų, per kuriuos radonas patenka į rūsį.

Poveikis sveikatai. Radonas yra pavojingas kancerogenas. Šių dujų kiekio padidėjimas yra antras pagal svarbą rizikos veiksnys susirgti plaučių vėžiu (rūkymas yra pirmoje vietoje).

Triukšmas

Automobiliai ir viešasis transportas. Papildomas neigiamas veiksnys gali būti parduotuvės buvimas pirmame namo aukšte. Kondicionierių blokai, vėsinantys prekybos vietas ir vėdinimo sistemas, dažnai būna antrojo aukšto lygyje.

Kam gresia pavojus

Apatinių aukštų gyventojai nuo padidėjusio triukšmo kenčia labiau nei kiti. Mažiausiai garso pasiekia viršutinių aukštų langus.

Poveikis sveikatai

Silpnina klausą, neigiamai veikia nervų sistemos būklę.

Kaip apsisaugoti

Veiksmingiausia apsaugos priemonė yra dvigubo stiklo langai su aukštu garso izoliacijos lygiu. Dabar galite rasti plastikinius langus su specialiais vožtuvais. Atidarę tokį vožtuvą, galite vėdinti butą nepažeisdami dvigubo stiklo lango triukšmo izoliacinių savybių. Minkšti baldai, kilimai, storos užuolaidos, nors turi savybę sugerti triukšmą, veikiau gali apsaugoti nuo garsų, kurie sklinda namo viduje (iš kaimynų butų, iš lifto šachtos), o ne iš gatvės. Tačiau tokia buto aplinka mažina ir triukšmo apkrovą gyventojams.

Maža drėgmė ir deguonies trūkumas

Žaliosios erdvės tarnauja kaip deguonies šaltinis ir normalizuoja oro drėgmę, todėl toli nuo medžių lajų gali trūkti ir vieno, ir kito.

Kam gresia pavojus

Aukštesnių aukštų gyventojams. O jei jūsų butas yra aukščiau 15 aukšto, oras gali šiek tiek retėti dėl atmosferos slėgio sumažėjimo proporcingai pastato aukščiui.

Poveikis sveikatai

Sumažėjusi drėgmė mažina nosies ir gerklės gleivinės imunitetą, sukelia kvėpavimo takų ligas, o deguonies trūkumas neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.

Kaip apsisaugoti

Naudokite buitinius drėkintuvus. Nepamirškite kambarinių augalų, kurie prisotina orą deguonimi.

Sveikatai naudinga gyventi pirmame aukšte

Mokslininkų tvirtinimu, gyventi pirmame ir antrame aukštuose daug naudingiau žmogaus sveikatai.

Viršutiniuose aukštuose gyvenantys žmonės, paprastai turi raumenų ir kaulų  problemų, taip pat neišvengia širdies ir kraujagyslių ligų, taip pat turi imuninės ir nervų sistemos sutrikimų.

Taigi, specialių tyrimų rezultatai patvirtina, kad žmogui idealiausios gyvenimo sąlygos yra pirmas ir antras aukštai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą