Kuo moteris pranašesnė už vyrą? Daugelis yra tikri, kad ji sugeba  ne tik pagimdyti kūdikį, bet ir pakelti sunkumus. Tačiau moters kūnas slepia daugybę ryškių bruožų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nepaaiškinami. Tiesą sakant, tai yra evoliucijos darbo rezultatas, kuris padarė puikų darbą, kad moterys kuo geriau galėtų susidoroti su sunkumais.

 

1.Ligos

Jei vyrui sunku ištverti net peršalimą, tai merginos atkakliai ištveria ir menstruacijų negalavimus. Ir ne be reikalo. Jų skausmo lygis yra 9 kartus didesnis, nei vyrų. Kitaip kaip moterys būtų ištvertų daug darbo valandų? Be to, moterys daug greičiau pamiršta ligas, nei vyrai.

2.Gimdymas

Šis momentas yra susijęs su gimdos kaklelio išsiplėtimu. Prasidėjus sąrėmiams, sandariai uždarytas kūnas visiškai atsiskleidžia, norėdamas išleisti kūdikį į pasaulį.

3.Brendimas

Abiejų lyčių paauglystė trunka nuo 11 iki 18 metų, su skirtingais pokyčiais. Tačiau dailiosios lyties atstovės savotiškai išgyvena  „brendimo“ procesą antrą kartą, kai suėjus daugiau kaip 40 metų, estrogeno lygis pradeda smarkiai svyruoti, o tai kai kurioms sukelia žiaurius pojūčius.

4.Spalvų suvokimas

Dėl dviejų X chromosomų buvimo dailiosios lyties atstovės geriau atskiria atspalvius. Jos mato platesnį spektrą – iki 100 mln. spalvų, o vyrai – tik 1 mln. Be to, tarp silpnosios lyties atstovių spalvų aklumas yra daug rečiau paplitęs.

5.Klausa

Ir čia moterys pirmauja – jos geriau girdi aukšto dažnio garsus ir jautriau reaguoja į balso tono pasikeitimą. Taip nesunkiai atpažindamos melą.

6.Skonis

Skonio receptorių ant moters liežuvio yra daug kartų daugiau. Dėl šios savybės jos geriau atskiria skonius, ypač kalbant apie saldumynus. Nors tarp vyrų yra ne mažiau smaližių.

7.Ištvermingumas

Moterų ištvermė yra didesnė dėl tų pačių estrogenų, dėl kurių raumenys tampa atsparūs nuovargiui. Tai patvirtina tyrimai: moterys ištvermės pratimus gali atlikti net 75 proc. ilgiau, nei vyrai!

8.Krūtinė

Joje nėra nė vieno gramo raumenų audinio. Nė viena moteris nėra visiškai simetriškų krūtų savininkė, bet daugeliu atvejų to beveik nematyti. Priežastis ta, kad kiekviena krūtis turi savo odos elastingumą ir audinių tūrį.

9.Oda

Moterų oda plonesnė nei vyrų  25 proc. Tai puiku, kai kalbama apie intymumą, tačiau su amžiumi, netekusi kolageno,  ji labiau linkusi į raukšles ir stipriau reaguoja į visus dirgiklius.

10.Prisirišimas

Tikėjimas, kad merginos yra labiau pasirengusios santuokai, nėra mitas. Visa tai susiję su visu veiksnių kompleksu. Pirmiausiai tai, kad moteris turi labiau išsivysčiusias smegenų dalis, kurios yra atsakingos už prieraišumą. Be to, jos oksitocino lygis yra didesnis. Todėl paprastai moteris būna prisirišusi prie vyro labiau, nei jis.

11.Emocijos

Moterys sugeba akimirksniu perskaityti emocijas, atsispindinčias pašnekovų veiduose, o tai padeda bendrauti.

12.Kalba

Dėl to, kad moteris turi daugiau priekinių ir laikinų smegenų sričių, atsakingų už kalbą, ji sugeba ištarti iki 20 tūkstančių žodžių per dieną, o vyras – tik 7 tūkstančius.

13.Daugiafunkcinis darbas

Už tai atsakingas smegenų korpusas. Nors vyrai labiau sutelkia dėmesį į vieną problemą, kurią sėkmingai išsprendžia,  bet merginoms sekasi geriau, kai yra keli tikslai.

Jei vyrams geriau išvystytas vadinamasis tunelio vaizdas, tai merginoms – periferinis. Tai padeda joms vienodai gerai sutelkti dėmesį į kelis objektus vienu metu – taip pat daugiafunkcinį variantą.

  1. Lankstumas

Moters stuburas pritaikytas vaiko nešiojimo funkcijai. Be to, moters raumenyse ir sausgyslėse elastino yra daugiau nei vyruose. Štai kodėl moters kūnas yra lankstesnis.

15.Ašaros

Vidutiniškai moteris verkia iki 60 kartų per metus. Vyrui šis skaičius yra 4-10 kartų mažesnis.

16.Širdis

Moterų širdis vidutiniškai lengvesnė 10 proc.

17.Mirksėjimas

Moterys mirksi dvigubai dažniau nei vyrai, o tai tiesiogiai susiję su jautresne nervų sistema!

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą