Sarah Brown gimė 1993 metais liepos 15 dieną Vičito mieste, Kanzaso valstijoje. Jos biologinei motinai, 15 metų paauglei buvo atliktas abortas. Slapta nuo tėvų, mergina atvyko daryti abortą pas liūdnai pagarsėjusį „abortų specialistą“ George Tillerį.  Šis gydytojas ginekologas ir jo  vadovaujama klinika išgarsėjo tuo, kad joje nutraukiami ir 26 savaičių, ir dar vėlesni nėštumai.   O 15 metų paauglė sėkmingai išnešiojo kūdikį ir netrukus jau turėjo gimdyti. Bet dėl nežinomų priežasčių nusprendė nutraukti nėštumą ir atsikratyti kūdikio.

 

Suvyniojo kūdikėlį į audinį, paguldė į nuošalią vietą ir paliko mirti

Tą padaryti ir ryžosi „abortų specialistas“ George Tilleris. Jis per nėščiosios pilvą įvedė kūdikiui, esančiam įsčiose, dvi kalio chlorido tirpalo injekcijas. Vieną – į kaktą virš antakių  kairėje pusėje, o kitą – prie kaukolės pagrindo, palikdamas nudeginimo ir švirkšto adatos žymes.

Po to 15 metų  paauglė buvo išleista namo, bet pasakyta, kad rytoj ateitų užbaigti abortą, nes pradėjus veikti kalio chloridui, vaisius žus ir tokiu būdu bus atliktas dirbtinis gimdymas.

Tačiau „abortų specialisto“  nelaimei, kūdikis įsčiose nemirė ir praėjus kelioms valandoms po injekcijos. Nėščiai paauglei prasidėjus sąrėmiams, ji buvo nugabenta į vietos ligoninę, kur galų gale  ir gimė kūdikis. Gimdymo skyriaus gydytojai ir akušerės, pamačiusios Tillerio atlikto aborto pasekmes, suvyniojo kūdikėlį į audinį, paguldė jį į nuošalią vietą ir paliko mirti. 15- metė gimdyvė su tėvais išvyko namo.

Praėjus lygiai parai, nors gimusi mergytė ir nebuvo nuprausta, bet bambagyslė buvo nupjauta ir ji neturėjo kaip maitintis. Bet kūdikėlis ir toliau gyveno. Pamačiusi, kad po audeklu kruta gumulėlis, naujagimių skyriaus slaugytoja paprašė gydytojos, kad ši paskambintų advokatui, su kuriuo ji yra pažįstama ir paaiškintų situaciją. Advokatas savo ruožtu paskambino  Billui ir Mary Kay Brownams ir paprašė, kad šie ateitų į ligoninę, paimtų ir bent laikinai priglaustų šią nuostabią mažylę. Nors ligoninės darbuotojai įspėjo, kad ji neišgyvens ilgiau kaip 8 savaites, bet Billas ir Mary Kay pasiėmė kūdikėlį į savo namus, kur laukė dar septyni jų pačių vaikai.

 

Atsisakė pratęsti draudimą dėl per didelių išlaidų

Ilgai negalvodami, Billas ir Mary Kay nusprendė įsidukrinti mergytę. Tik tada, kai Brownai padavė dokumentus įsivaikinimui, kūdikiui buvo išduotas gimimo liudijimas. Įsivaikinant būtina buvo pristatyti teismui biologinės motinos sveikatos kortelę, nes norėta išsiaiškinti, ar mergytė nepaveldėjo genetiškai kurių nors ligų ir tapo neįgali pagal motinos liniją. Bet Sarah buvo normali, mėlynų akių, šviesių, garbanotų plaukų mergytė.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad „abortų specialisto“ įvestas kalio chlorido tirpalas suardė kairiąją Sarahos smegenų dalį, todėl ji gimė akla, negalėjo vaikščioti ir buvo visiškai priklausoma nuo globėjų meilės ir rūpinimosi ja. Mergytei reikėjo vartoti 15 įvairiausių pavadinimų medikamentų kasdien ir du ar tris kartus per dieną, kad būtų galima dirbtinai palaikyti suardytų organų veiklą.  Billas ir Mary Kay prie mergytės keldavosi naktį pakaitomis, apversdavo ją po kelis kartus, kad neatsirastų pragulų. Mergytei buvo reikalingas gyvybinių funkcijų monitorius ir širdies bei plaučių aparatas, kuriame registruojamas deguonies lygis.  Dėl smegenų pažeidimų buvo suardyti ir jos  augimo hormonai. Būdama penkerių metų  Sarah svėrė 25 svarus (apie 12 kg.) ir atrodė kaip 2 metų vaikas. Globėjai įsitikinę, jei jų dukrele būtų pasirūpinta iš karto, o nepalikta gulėti kažkur 24 valandas, tai galvos smegenų pažeidimai nebūtų buvę tokie reikšmingi.

Draudimo kompanija, kurios ilgamečiais klientais yra Brownai, iš pradžių apdraudė Sarah sveikatos draudimu, bet kai mergytei suėjo 4 metukai, atsisakė pratęsti draudimą, motyvuodami, kad draudimo kompaniją slegia per didelė medicinos išlaidų našta. Kai kurie tvirtino, kad mergytė – išsigimusi ir Brownai neteisingai elgiasi, leidę jai gyventi.

Bet Brownai nenuleido rankų. Globėjų pastangomis, vietos privačios agentūros suteikė jiems finansinę pagalbą ir labdaringą palaikymą.

 

Broliai ir seserys žaisdavo su ja, eidavo pasivaikščioti

Sarah Brown mirė 1998 metais, rugsėjo 28 dieną dėl lėtinio  inkstų funkcijų nepakankamumo.

Su mergyte buvo atsisveikinama dviejuose laidojimo namuose – baptistų bažnyčioje, kurią lankė jos tėvas Billas Brownas ir Vičitos katalikų bažnyčioje, kuriai vadovavo vyskupas Eugene Gerberis, o Sarah motina Marija Kay yra aktyvi parapijietė.

Sarah laidotuvėse dalyvavo aštuoni šimtai žmonių. Мary Kay  savo gedulingoje kalboje susirinkusiems sakė, kad sunku buvo prižiūrėti ne neįgalią dukrelę, o tai, kad iš jos kai kurie nepažįstami žmonės tyčiojosi, įžeidinėjo ir pravardžiavo. Mary Kay tvirtino, kad Sarah visi mylėjo – ir jos septyni broliai bei seserys. Jie žaisdavo su ja, eidavo pasivaikščioti, maudydavosi kartu baseine.  Dėl jos Brownai net pakeitė savo gyvenamąją vietą. Persikėlė gyventi į kaimo vietovę, kad mergytei būtų sveikesnis oras ir aplinka.

Mary Kay brolis per laidotuves taip pat pasakė kalbą, stovėdamas prie mažylės karstelio: „George Tilleriui vis dėl to pavyko nužudyti Sarah, bet tam prireikė net penkerių metų“.

Sarah buvo palaidota Vičite, Prisikėlimo kapinėse. Jos kapelis visai netoli nuo kito kapo, kuriame palaidotos dvynės. Šios dvi mažos mergytės mirė vos gimusios. Tai jų motinos ankstesnių abortų pasekmė.

Billo ir Mary Kay  didžiulės meilės ir rūpinimosi pastangomis, Sarah išgyveno penkerius metus. Mergytės globėjai galvoja, kad privalo užkirsti kelią, jog daugiau nieko panašaus ir niekada nebepasikartotų su bet kuriuo kūdikiu. Mary Kay įkūrė juridinę visuomeninę organizaciją  „Sarah Ministries“, kur teikia paslaugas nėščiosioms. Dabar Mary Kay rūpinasi 25 moterimis, kurioms nuo 12 iki 35 metų. Ne viena iš jų buvo nukreipta atlikti abortą į Tillerio kliniką.

„Kai 15 metų mergaitė iš Arizonos atvyko į Kliniką Nr. 175, norėdama nutraukti nėštumą, stovėjo ten ilgai lietui pliaupiant, nes bijojo įeiti  ir meldėsi, kad viskas baigtųsi sėkmingai. Gaila, bet savo kūdikėlio nepasigailėjo“, – sakė organizacijos „Sarah Ministries“ įkūrėja.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą