Mergina įsimylėjo savo draugės vaikiną

Aišku, geriau būtų buvę jei nebūtumėt įsimylėjusi savo draugės vaikiną. Bet juk netyčia taip nutiko?! Kaip sakoma, širdžiai neįsakysi. Ką dabar daryti? Apsimesti, kad nieko nevyksta? Arba turėtumėte kovoti už asmeninę laimę?

Kaip matote, variantai gali būti keli. Nuomonės taip pat, todėl yra iš ko rinktis. Atminkite – bet kokiu atveju tai yra tik jūsų sprendimas.

Bet pirmiausiai vertėtų užduoti sau klausimus: kas jums brangesnis – draugė ar jis? Ar esate pasirengusi paaukoti savo draugystę? Ar jūsų simpatija vaikinui yra abipusė?

Jei įsimylėjimo jausmas nėra abipusis, reikia stengtis jį pamiršti ir nesivelti į kitų žmonių santykius. Geriau kuo mažiau matyti tą vaikiną, o su drauge susitikinėti ir bendrauti tik kai esate dviese.

O kad negalvotumėte apie jį, nekiltų pagundų, emocijų ir minčių, kuo nors užsiimkite – susiraskite hobį, sportuokite, tapkite savanore, užsirašykite į kai kuriuos kursus. Žodžiu, siekite tikslų ir tobulėkite.

Bet galima padaryti ir paprasčiau. Norint sustiprinti vidinį teigiamą nusiteikimą, naudinga būtų atlikti generalinę tvarką savo kambaryje: pertvarkyti jį ar  peržiūrėti drabužių spintą. Taip pat pravartu būtų atnaujinti ar pakeisti savo plaukų stilių, tik ne per drastiškai. Negalima atrodyti provokuojančiai, ypač jo akivaizdoje. Juo labiau, flirtuoti su juo kad ir per atstumą. Jokiu būdu negalima sakyti savo draugei ką nors blogo apie jį. Vėliau ar anksčiau viskas paaiškės ir jūs liksite kalta. Ir taip prarasite ne tik savo draugę, bet ir meilės objektą.

Bei jei simpatija yra abipusė ir atrodo, kad vaikinas netgi rodo dėmesio ženklus, palaukite jo aktyvumo. Tegul jis nusprendžia, ką pasirinkti, o ką įskaudinti. Tačiau atminkite, kad yra toks modelis: jei vaikinas yra pasirengęs apgauti jūsų draugę su jumis, tada jis kada nors ir jus apgaus. Greičiausiai vaikinas dar nežino, ko nori ir ką myli!

Akivaizdu, kad dabar jums patinkantis vaikinas nėra laisvas, o jo mergina yra jūsų draugė. Tai gali būti sunkus išbandymas jums ir jūsų draugystei. Pirmiausia pagalvokite, kas jums svarbiau: ši meilė ar draugystė? Bet kokiu atveju nerekomenduoju sunaikinti esamų santykių – nei su drauge, nei su jos vaikinu.

Pagalvokite apie geriausią šios situacijos sprendimą jums. Gal nereikėtų dažnai matytis? Galite leisti sau ir šiek tiek pafantazuoti: jei jis dėl  kokių nors priežasčių paliktų ar išsiskirtų su savo mergina, tai anksčiau ar vėliau jūs galėtumėte užimti jos vietą, parodžiusi jam deramą dėmesį.

Taip pat pagalvokite ir apie tai, kas tiksliai jums patinka tame vaikine: jo išvaizda, bendravimo stilius, požiūris į savo merginą ar dar kas nors?

Jei labiausiai patinka tik jo išvaizda – niekas nedraudžia susirasti į jį panašų vaikiną.

Jei požiūris – jūs taip pat nusipelnėte būti mylima! Bet jūs galite tai susikurti savo santykiuose, o ne sugriaudama kitus.

O gal jūs taip pat norite būti mylima, bet galvoje turite tik šį vaikiną? Tai yra neįsivaizduojate kito jo vietoje? Tada pirmiausiai pabandykite praplėsti savo socialinį ratą su kitais vaikinais. Ir galbūt jų dėmesio pakaks, kad nustotumėte galvoti apie savo draugės vaikiną.

Bet atminkite, kad turite teisę išbandyti savo jausmus. Pabandykite parašyti laišką šiam vaikinui ir papasakoti jam apie savo jausmus. Bet neišsiųskite laiško, o laikykite jį prie savęs. Šis laiškas gali padėti saugiai išreikšti savo jausmus ir nesugadinti santykių su savo drauge ar jos vaikinu.

Taigi, ką daryti? Pirmiausia stabtelėkite ir labiau įsiklausykite į save. Neretai nutinka taip, kad supainiojus lengvą įsimylėjimą su gilesniais jausmais, sugadinama nuostabi draugystė.

Siūlau paprastą testą, norint pasitikrinti savo jausmus (aš jį naudoju nuolatos ir nei vieno nenuvyliau). Įsivaizduokite, kad šio vaikino nėra – apskritai niekur. Jis išnyko. Ir įsiklausykite į save. Ne penkias minutes, o porą dienų. Jei po kurio laiko jūs „paleisite“ jį – neturėtumėte gadinti draugystės dėl trumpalaikės meilės.

Bet pirmiausiai nuspręskite, kas jums svarbiau – draugė ar jo vaikinas. Jei pasirinksite draugę, laikykitės šių taisyklių: mažiau bendraukite su vaikinu, bet geriau visai nebendrauti. Ir nesekite jo socialiniuose tinkluose, nekomentuokite jo tekstų, nuotraukų ir panašiai.

Ir būtinai pasikalbėkite apie savo jausmus su žmogumi, kuris jus supras ir palaikys. Geriausia su mama, bet galima ir su psichologu. Bet tikrai ne su savo drauge ir jos vaikinu!

Taip pat galite vesti dienoraštį, kuriame užrašysite savo patirtį. Kai jausmai išdėstyti ir susisteminti ant popieriaus, juos lengviau išgyventi.

Jei būdama su drauge negalite kontroliuoti savo jausmų (pavyzdžiui, pykstate ant jos dėl to, kad ji turi tą vaikiną), geriau  mažiau bendraukite su ja. Nebūtina visiškai nutraukti santykių, bet galite laikinai nutraukti susitikimus. Pasakykite, kad esate labai užsiėmusi, turite atlikti daug darbų ir pasiūlykite kalbėtis telefonu ar teksto žinutėmis, o ne susitikti.

Bet jei pasirinksite vaikiną, tada viskas yra nenuspėjama. Jei prisipažinsite jam, tikrai prarasite savo draugę. Ir dar nėra faktas, kad vaikinas atsilieps  į jūsų jausmus – būkite pasirengusi tokiai įvykių raidai.

Taip pat turite išsiaiškinti, ar tikrai esate jį įsimylėjusi? O gal tai kiti jausmai?

Gana dažnai būna: draugė taip dažnai giria savo vaikiną, kad imi nevalingai  jį įsimylėti.

Bet gali būti ir taip: galbūt jūs ir jūsų draugė esate tokios artimos, kad išgyvenate jos emocijas kaip savas. Ji bijo  ir jūs pradedate bijoti, ji jaudinasi ir jūs imate jaudintis, ji yra įsimylėjusi  ir jūs taip pat įsimylite.

Be to, tarp merginų neretai vyksta varžytuvės – kuri protingesnė, gražesnė, laimingesnė… Tokios varžytuvės gali paskatinti norą įsimylėti ir flirtuoti su draugės vaikinu.

Kaip galima įsitikinti, kad tai ne apie jus?  Tai galima patikrinti taip: 4-5 dienas nediskutuokite su savo drauge apie jos vaikiną. Tiesiog nutraukite šiuos pokalbius arba pakeiskite temą. Pamėginkite atkreipti dėmesį į kurį nors kitą vaikiną arba tiesiog su kažkuo flirtuokite.

Jei emocijos draugės vaikinui pradės silpnėti ir taps ne tokios ryškios, tai reiškia, kad jūs perėmėte ir įsijautėte į savo draugės pasakojimus ir išgyvenimus.

Patarimas paprastas: tiesiog būkite sąžininga sau ir paklauskite savęs: jei ji būtų įsimylėjusi kitą, kaip jūs elgtumėtės?

O jei vis dar  esate įsitikinusi, kad tikrai įsimylėjote jį, tada … rinkitės meilę. Pasakykite savo draugei, kad norite suprasti, kas su jumis vyksta, todėl tam tikrą laiką turėsite atsiriboti. Ir pakvieskite vaikiną į kiną ar kavinę išgerti puodelio kavos ir pasikalbėti. Pasakykite jam, kad norėtumėte jį dažniau pamatyti, bendrauti, suprasti. Iškart nepasakokite jam apie meilę – mėginkite kurti santykius atskirai nuo savo draugės. Svarbu suprasti, kad po to jau vis tiek neliksite draugėmis.

Apskritai, vertinant moraliniu ir etiniu požiūriu, geriau nežiūrėti į savo draugių vaikinus ir vyrus. Padarykite tai savo taisykle! Jei prieisite prie to protingai, tada pačioje pradžioje, kai tik pradeda kilti kokie nors jausmai draugės vaikinui, visada galėsite sau pasakyti: „Stop! Tabu! Draudžiama!“.  Šią akimirką  sulaikyti save ir atvėsinti  savo jausmus yra daug lengviau nei vėliau kovoti su savimi, kentėti ir kankintis dėl nelaimingos meilės.

Tokia kova atima  neparastai daug energijos ir jėgų. Dabar, kadangi tai įvyko ir jūs jau esate tokioje situacijoje, pabandykite tai traktuoti kaip patirtį. Taip, jis šiek tiek liūdnas. Tačiau žmonės yra taip sutvarkyti, kad subręsta išbandymų ir kančių dėka. Kai susitvarkysite su savimi, savo aistromis ir nuoskaudomis, iš šios padėties išeisite pergalingai!

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą