Bendraukite socialiniuose tinkluose su žmonėmis, kurių lytis skiriasi nuo jūsų biologinės, ir su žmonėmis, kurie abejoja savo lytimi. Kalbėkitės su žmonėmis, kurie jau pasikeitė lytį ir su žmonėmis, kurie nėra tikri dėl savo lyties. Ieškokite palaikymo grupės. Socialinių tinklų nuotrauka

„Aš tikrai supratau, kad kažkas vyksta su manimi, kai mokiausi vidurinėje mokykloje, – sakė  psichologas Alexas Kelleris. – Nuolat liūdėjau ir neįsivaizdavau, kodėl. Dabar suprantu, kad pagrindinė to priežastis buvo brendimas. Kūnas gamino hormonus, o kai pradėjo formuotis mano figūra, nenorėjau žiūrėti į save. Aštuntoje klasėje bandžiau elgtis mergaitiškai, bet galiausiai atradau  transseksualų ir  translyčių žmonių tinklaraštį. Jo pagrindinė mintis buvo tokia: „Jei nesijauti mergina, vadinasi, nereikia savęs vadinti mergina“. Šis posakis greitai surado atsakymą mano sieloje“.

 

Svarbiausia suprasti, ko tiksliai norite

Manoma, kad translyčių žmonių smegenys turi biologinių skirtumų, tačiau niekaip negalima patikrinti, ar biologinė lytis atitinka tikrąją lytį. Bet pasitelkus ekspertus ir labiau įsigilinus į save, galite išsiaiškinti, kuri lytis jums labiausiai tinka. Jei turite rimtų abejonių dėl savo lyties, apmąstykite savo pojūčius. Pasitarkite su psichologu, kuris specializuojasi lyčių klausimais. Atminkite, kad yra daugybė galimybių, tačiau svarbiausia suprasti, ko tiksliai norite.

O jei nesate tikri, ar jūsų biologinė lytis atitinka jūsų tikrąją lytį, greičiausiai nesate translytis. Tai taip pat gali reikšti, kad jūsų lytis kažkuo skiriasi nuo biologinės, rašo belongto.org.

Paklauskite savęs, kodėl abejojate. Jei jums nepatogu dėl savo biologinės lyties arba norėtumėte matyti save kitos lyties atstovu, vadinasi, galite būti translyčiai.

Jei jums patinka jūsų lytis, tačiau pastebite, kad jūsų elgesys  neatitinka tos lyties žmonių elgesio, tai nebūtinai reiškia, kad esate translytis. Galbūt jūs esate tik moteriškas vyras arba vyriška moteris.

Atminkite, kad translyčiai asmenys ir transseksualumas yra du skirtingi dalykai. Transeksualas yra asmuo, chirurginiu būdu pakeitęs kūno lytines savybes. Kai kurie translyčiai žmonės vartoja hormonus ir operuojasi, bet ne visi.

Be to, daugybė translyčių asmenų nuo vaikystės reiškė nepasitenkinimą savo lytimi. Mažiausiai šešis mėnesius trunkantys troškimai laikomi lyčių disforijos požymiais. Šios funkcijos apima:

nuolatinės lyties, kurią apibūdina tėvai, neigimas; mintys, kad jūsų lytis pasikeis suaugus; vaizduotėje pasirenkate kitą lytį; puošiatės ar norite pasipuošti drabužiais, kuriuos dėvi kitos lyties žmonės; noras bendrauti daugiausia su pasirinktos lyties žmonėmis; didelis noras dalyvauti grupės veikloje, žaidimuose ir polinkis į pomėgius, kurie yra būdingi pasirinktai lyčiai. Taip pat neigiamas požiūris į savo anatomiją ir (arba) lytinius organus. Dėl tos pačios priežasties apima liūdesys, baimė, nesusipratimas, gėda, pyktis ir kitos emocijos.

Apsvarstykite, ar jūsų socialinis vaidmuo jums tinka. Daugelis translyčių asmenų nesijaučia linkę į vaidmenį, kurį turėtų atlikti visuomenėje. Apsvarstykite, ar jums patinka daryti tai, ko jūsų prašoma padaryti su jūsų biologinės lyties žmonėmis. Jei turite padaryti tai, ką paprastai daro jūsų lyties žmonės, ar jaučiate, kad darote neteisingai?

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiatės būdami tos pačios lyties žmonių, kaip ir jūsų biologinė lytis, kompanijoje. Jei manote, kad nesate panašus į kitus arba esate panašus tik išvaizda, gali būti lyties disforija.

Pagalvokite, kaip suvokiate  ir priimate savo vardą, kai į jus kreipiasi. Jei jaučiatės nejaukiai, kai kas nors jus vadina „mergina“ ar „vaikinu“, šie žodžiai gali jums netikti.

Pagalvokite apie tai, kaip jaučiatės, kai jus supa žmonės, o kažkas jus vadina „mergina“, o savo viduje jūs esate „vaikinas“. Ir atvirkščiai.

 

Ieškokite kūno disforijos požymių

Apsvarstykite, ar jūsų vardas jums atrodo tinkamas. Jei jums tai atrodo tinkama, apsvarstykite, ar jums tai atrodo vyriška, ar moteriška.

Apsvarstykite, kaip jaučiatės, kai kažkas netyčia pavadina jus priešingos lyties atstovu/e? Jei jums patogu ar malonu, tai gali būti translyčių asmenų ženklas.

Ieškokite kūno disforijos požymių. Translyčiai žmonės dažnai jaučia, kad jų kūnas yra neteisingas. Kai kurie žmonės jaučiasi užsisklendę savo kūne. Jei nuolat norisi keisti savo lytines savybes, gali būti disforija.

Jei pereinamasis (brendimo) laikotarpis jus šokiruoja ar traumuoja psichiškai, tai taip pat gali būti disforijos požymis. Pabandykite prisiminti, ar atsiradus balso pokyčiams, pradėjus augti krūtims, išplatėjus pečiams, pradėjus augti veido plaukams ar prasidėjusios mėnesinėms –  jus nuliūdino?

Jei nemėgstate žiūrėti į veidrodį, fotografuotis, o slėpti kūną po keliais drabužių sluoksniais, gali kilti kūno disforija.

„Prisimenu savo pirmąjį laikotarpį aštuntoje klasėje. Visi sakė, kaip nuostabu būti tokia gražia mergina, o aš vos nenualpau ir pravirkau tai išgirdęs. Šis pereinamasis laikotarpis tikrai gali būti traumuojanti patirtis. Norėjau nuslėpti ir apsimesti, kad nieko nevyksta, bet tai buvo neįmanoma“, – dalijosi savo karčia patirtimi Alexas Kelleris.

Kad ir  kuriam nors iš jūsų taip neatsitiktų kaip jam, raskite gerą terapeutą, kuris specializuojasi lyčių klausimais. Daug psichologų, psichoterapeutų ir socialinių darbuotojų dirba lyčių klausimais. Jie galės jums padėti ir atsakyti į svarbius klausimus.

Ieškokite žmogaus, kuris specializuojasi lyčių, lyčių disforijos ir LGBT klausimų srityje.

Galų gale internete ieškokite tinkamo specialisto. Naršykite forumuose ir paprašykite savo srities psichoterapeuto patarimo.

Bendraukite socialiniuose tinkluose su žmonėmis, kurių lytis skiriasi nuo jūsų biologinės, ir su žmonėmis, kurie abejoja savo lytimi. Kalbėkitės su žmonėmis, kurie jau pasikeitė lytį ir su žmonėmis, kurie nėra tikri dėl savo lyties. Ieškokite palaikymo grupės. Jūs neturite iš karto pareikšti, kad jūsų lytis nėra biologinė. Pasakykite, kad abejojate, bet dar nesate pasiruošę kalbėti apie save.

Ne visi žmonės nori kalbėti apie savo  problemą. Bet pabandykite išvardyti savo klausimus ir, jei žmonės užduoda jums klausimų, paprašykite jų atsakyti į klausimus.

Jei nežinote, ar galite pasikalbėti su žmogumi, pabandykite parašyti SMS arba užduoti klausimą asmeniškai. Galite pasakyti taip: „Pastaruoju metu daug galvoju apie savo lytį ir atrodo, kad jūs galite atsakyti į kai kuriuos mano klausimus. Jei turite laiko ir noro, norėčiau su jumis apie tai pasikalbėti. Aš suprasiu, jei atsisakysite“.

Kartojame, nes tai labai svarbu. Ieškokite informacijos forumuose ir viešai. Ten galima rasti žmonių, kurių lytis neatitinka biologinės, ir tų, kurie nėra tikri dėl savo lyties. Prisijunkite prie grupės socialiniame tinkle arba užsiregistruokite anoniminiame forume. Neskelbkite savo asmeninių duomenų internete.

 

Pagalvokite apie kitus būdus išreikšti savo lytį

Jei manote, kad esate moteris vyro kūne, pabandykite pasivadinti „ji“ ir paprašykite asmens, kuriam pasakojate apie save, padaryti tą patį.

Žinia, be vyriškos ir moteriškos lyties yra daug kitų lyties variantų. Galite būti kintamos lyties, todėl nereikia įsprausti savęs į griežtus rėmus, jei jie tau netinka.

Svarbiausia, niekada neskubėkite priimti sprendimo.

„Iš pradžių maniau, kad esu abiejų lyčių, nes  būdamas vaikinu jaučiausi gana moteriška. Po kurio laiko supratau, kad man vis tiek patogiau kaip vyrui. Tačiau buvo dienų, kai buvau moteriškesnė. Ir aš padariau išvadą: aš tiesiog moteriškas vaikinas“, – teigė savo interviu Alexas Kelleris

Išreikškite save drabužiais. Eksperimentuokite su drabužiais, kol rasite jums tinkantį stilių. Bet jei jums tikrai patinka konkretus drabužis, dėvėkite jį. Pavyzdžiui, jei gimėte vyras, bet visada norėjote dėvėti sukneles, leiskite sau tai padaryti. Pamatysite pasaulį kitaip, kai galėsite dėvėti tai, ko norite

Pagalvokite apie kitus būdus išreikšti savo lytį. Nepriklausomai nuo jūsų lyties, yra daug būdų tai padaryti. Pagalvokite apie tai, ko norite ir kas padės jums jaustis geriau. Jei abejojate, aptarkite savo galimybes su terapeutu.

Apsvarstykite galimybę pakeisti savo vardą. Pabandykite paprašyti kitų žmonių kreiptis į jus kitais įvardžiais (jis, ji).

Pasidalykite savo lytimi su kitais, jei tai jums saugu. Galite kalbėti apie tai, kad esate transas arba turite abejonių.

Pagalvokite apie savo kūną. Ar norėtumėte, kad jis būtų labiau moteriškas ar vyriškas? Galite nusikirpti arba užsiauginti plaukus, vartoti hormonus, atlikti viršutinės ar apatinės kūno dalies operaciją arba nieko nedaryti.

Nepamirškite, kad perėjimas gali būti gana sunkus, todėl svarbu skirti laiko sau. Darykite tai, kas jums patinka, ir daugiau ilsėkitės.

Jei manote, kad esate translytis, elkitės kaip kitos lyties asmuo ir pabandykite tai paaiškinti kitiems. Jei kartais jaučiatės vaikinas, o kartais mergina, elkitės taip, kaip tuo metu jaučiatės.

Svarbiausia, neverskite savęs greitai priimti sprendimo.

 

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą