Įsivaizduokite: 93 metų Faron atrodė jaunesnė už savo proanūkius. Mažiausiai raukšlių, tobulas stilius ir graži figūra – šiai moteriai niekas neduotų daugiau nei 40

Stebuklai vyksta ne tik filmuose. 2015 metais sukurto filmo „Adaline amžius“ siužetas užkariavo daugybės žiūrovų širdis. Būdama 32-ejų pagrindinė filmo herojė patenka į baisią avariją ir nustoja senti. Gyvena  jau daugiau kaip 100 metų, o jos grožis neblėsta. Daugelis žmonių svajoja apie amžiną jaunystę. Ir yra prielaida, kad tai vyksta ne tik kine.

 

Jos jaunystė – neįkainojama gamtos dovana

Skaitytojų dėmesį patraukė nesenstančios Rosos Faron istorija, apie kurią buvo rašoma „Weekly Word News“. Ir nepaisant to, kad daug kas abejoja, ar iš tikrųjų taip gali būti, mes, priešingai sveikam protui, norime tikėti, kad senėjimą galima sustabdyti. Tiesa, nėra įrodymų apie tikrosios herojės egzistavimą.  Tačiau jei pažvelgsite į Faron nuotraukas, vargu ar pamatysite ką nors neįprasto. Pamatysite žavią moterį su miela šypsena, kuri atrodo maždaug 30 metų. Tačiau tikrasis Rosos amžius visai kitoks…

Faron gimė 1896 metais ir jos gimimo liudijime nebuvo jokių klaidų. Moteris į plastikos chirurgus nesikreipė, jokių operacijų nedarė. Jos jaunystė – neįkainojama gamtos dovana. „Ponia Faron yra beveik 100 metų. Tačiau jos protas ir atmintis aiškūs. Tai labiausiai neįtikėtinas dalykas, kurį aš kada nors mačiau“, – sakė senėjimo srities ekspertas, daktaras Luciano Graza.

Luciano ir Rosos pažinties istorija prasidėjo nuo straipsnio Genujos laikraštyje, kurį pamatė gydytojas. Nuotraukoje moteris pozavo su vyru Gvidu, dviem vaikais, šešiais anūkais, penkiolika proanūkių ir šešiolika proproanūkių. Tai buvo tikrai fantastiška. Įsivaizduokite: 93 metų Faron atrodė jaunesnė už savo proanūkius. Mažiausiai raukšlių, tobulas stilius ir graži figūra – šiai moteriai niekas neduotų daugiau nei 40.

O amžina jaunystė palietė ne tik išvaizdą. Pasak gydytojo Grazos, širdies ir kepenų darbo tyrimai atskleidė, kad paauglystėje Rosa galėjo pasigirti sveikata. Specialistas tyrimų rezultatus palygino su anksčiau gautais rodikliais ir jį šokiravo. Būdama 93 metų moteris buvo geresnės formos nei prieš 30 metų. „Bėgant metams ji, atrodo, jaunėja“, – pabrėžė jis.

Ir Luciano nusprendė ištirti Faron kūną. Gydytojas bandė rasti priežastį genetikoje, bet nesėkmingai. Rosa filosofiškai žiūrėjo į tai, kas vyksta: jaunystę ir puikią sveikatą ji laikė dovana iš aukščiau.

„Valgau, ką noriu, rūkau ir geriu daugiau nei turėčiau“, – prisipažino ji. Moters teigimu, jai rūpėjo tik kontraceptinės tabletės. Rosa nemėgo jų, bet tokia priemonė buvo būtina. Mat ji vis tiek galėjo pastoti. Faron tikėjo, kad jos amžiuje šis poelgis ribojasi su beprotybe.

Tuo pačiu metu Rosos vyras atrodė taip, kiek jam ir buvo metų. Be jokios abejonės, 93 metų Gvidui labai pasisekė su žmona, tačiau sąjunga su nepaprasta išrinktąja turėjo ir trūkumų. „Žmonės negali patikėti, kad esame susituokę daugiau nei 70 metų“, – sakė jis vienam amerikiečių laikraščiui.

„Taip, jai pasisekė“, „Tiesiog genetika“, „Ji turi azijietiško kraujo“, „Tai rytietiškas tipas“, „Mamos / tėčio genai“ – taip kalbėjo žmonės.

Nors buvo nemažai ir tokių, kurie galvojo, kad moteris savo sveikata, veidu ir kūnu rūpinasi jau ne vieną dešimtį metų. Netingi, neieško pasiteisinimų. Ima ir daro. Tai gali būti ir savęs masažas, gimnastika, racionali mityba, aktyvus gyvenimas. Svarbiausia, geras miegas, nes jis yra pagrindinis grožio puoselėtojas. Juk naktimis ramybėje gaminasi tie patys jaunystės hormonai.

Žodžiu, mes net neįsivaizduojame, kokias paslėptas galimybes turi mūsų kūnas. Jei jis sugeba atjaunėti. Jeigu jis sugeba paleisti biologinį laikrodį priešinga kryptimi.

Italų gerontologas Luciano Graza 2 metus tyrinėjo nuostabią „mergaitę“. Ji ne tik atrodė 70 metų jaunesnė už savo tikrąjį amžių, bet pagal visas analizes ir jos vidaus organų funkcionalumą pasirodė tokia pat „jauna“. Aštrus protas, puiki savijauta ir net moteriškas ciklas funkcionuoja tvarkingai. Tačiau Rosos amžinos jaunystės priežasties gerontologui nepavyko atrasti.

 

Pagyvenęs vyras atrodė kaip 15 metų paauglys

Soso Lomidzės istorija atrodo neįtikėtina. Iki 25 metų Soso augo, kaip ir visi žmonės. Ir tada procesas apsivertė: barzdą pakeitė pūkeliai, dingo ankstyvi žili plaukai, veide ėmė grįžti jaunatviški bruožai.  O „grįžimo į vaikystę“ procesas tęsėsi iki pat jo gyvenimo pabaigos. Soso mirė, būdamas 56-erių, o atrodė, kad karste guli 9-10 metų berniukas.

Šioje nuotraukoje – kaip mama su sūnumi. Ir jie yra bendraamžiai

Soso gimė 1942 metais, bet visą savo suaugusiojo gyvenimą jis praleido darydamas nusikaltimus. Būdamas 15 metų jis jau buvo laikomas sumaniausiu vagiu Tbilisyje.

Kai Soso pradėjo jaunėti, tiesiogine prasme, kitų akyse, jam buvo suteiktas ironiškas slapyvardis – Senis. Kiekvienais metais vagis atrodė vis jaunesnis. Kol pasidarė taip, kad jis niekuo nesiskyrė nuo moksleivio. Ir Soso tuo pasinaudojo.

1983 metais SSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo sekretorius Michailas Georgadzė nusišovė , kai jam buvo pradėta baudžiamoji byla dėl kyšių stambiu mastu. Jo našlė Manana iškart pabėgo į Tbilisį, pasiimdama iš anksto paslėptus pinigus ir papuošalus. Gruzijos sostinėje ji apsigyveno prabangiame bute už šarvuotų durų. O kaip papildomą apsaugą ji savo namuose laikė 3 didelius šunis.

Tuo metu  Soso buvo 41 metai, tačiau išoriškai jis atrodė kaip 15 metų paauglys. Ant kaklo užsirišęs pionierišką kaklaraištį, Soso paskambino prie Mananos durų.

Paklaustas, ko prireikė pionieriui, Soso sušnibždėjo: „Mokyklos makulatūros rinkimas“. Atsidarė durys ir „pionierius“ Soso  ne tik prisirinko senų laikraščių, bet ir mikliai apšvarino namus. Prisivogė tiek gero, kad ištisus metus prašmatniai gyveno nevogdamas.

1989 metais Soso suėjo 47 metai. Tačiau jis atrodė dar jaunesnis.  Balandžio 9 d. SSRS užsienio reikalų ministras Eduardas Ševardnadzė  atvyko į Tbilisį ir, be kita ko, turėjo aplankyti Pionierių rūmus.

Visa gruzinų nusikalstama bendruomenė nusprendė viešai pažeminti ministrą. Puikiai žinant, kad viešas pažeminimas gruzinui yra blogiau už mirtį. Soso buvo skirtas pionieriaus vaidmuo. Ir jam buvo pažadėta, kad sėkmingos baigties atveju gaus aukščiausią titulą – „vor v zakone“ („teisėto vagies“) titulą.

Soso vėl užsirišo raudoną kaklaraištį. Ir jis atsistojo eilėje prie kitų vaikų, susitikusių su Ševardnadze. Kai ministras užlipo ant kilimo ir ėjo kartu su vaikais, „pionierius Soso“ puolė prie aukšto rango žmogaus ir džiaugsmingai jam sušuko: „Jūs esate mūsų mesijas, mes taip ilgai jūsų laukėme! Jūs – mūsų gelbėtojas ir kaip Mozė išvesite iš dykumos! Leiskite pabučiuoti jums ranką!“.

Ministras Ševardnadzė labai susijaudino, paėmė „berniuką“ ant rankų, tris kartus pabučiavo ir nuėjo toliau. O išradingas „pionierius“ dingo jau kitą sekundę. Po pusvalandžio jo Tbilisyje nebebuvo.

Netrukus Ševardnadzė pastebėjo, kad ant jo rankos nebuvo „Philippe Patek“ laikrodžio su auksine apyranke ir deimantais. Tai buvo brangiausias šveicariškas laikrodis, kurį padovanojo Vokietijos pramonininkų sąjungos prezidentas. Laikrodis buvo grąžintas po dviejų dienų. Ir Ševardnadzė turėjo viešai jį išsipirkti. Pažeminimas įvyko.

Tačiau Soso sėkmė greitai nublanko prieš tai, kas vyko jo kūne. Jis ir toliau jaunėjo. Būdamas 42 metų vyras prarado potenciją, o jo žmona  – tokio pat amžiaus Tamara – primygtinai reikalavo eiti pas gydytojus.

Tačiau nė vienas medicinos šviesuolis negalėjo padėti Soso už jokius pinigus ir ryšius. Visos Rusijos Eksperimentinės morfologijos ir gerontologijos tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas profesorius Semjonas Dalakašvilis paprastai pasakė „berniukui“: „Tokiu tempu  jaunėdamas, sutiksite 60-metį su čiulptuku burnoje“.

Nepadėjo jaunėjančiam vyrui ir SSRS sveikatos apsaugos ministras Jevgenjus Čazovas.  Jis tyrė Soso sveikatos istoriją iki 1990 metų ir iškėlė aukštyn rankas. Tai visiškai unikali istorija, nes medicinoje nebuvo nieko panašaus.

Soso taip pat kreipėsi į aiškiaregę Džuną – tais laikais populiarią gydytoją. Bet ji nieko negalėjo padaryti.

Soso kas 5 metus  mažėjo ūgiu ir numetė svorio. Niekas negalėjo paaiškinti nuostabaus „atjaunėjimo“, dėl kurio iki gyvenimo pabaigos vagis „Senis“ išoriškai nesiskyrė nuo pradinės mokyklos mokinio, priežasties.

75 metų japonei  pradėjo dygti dantys

Yra žinoma ir nesenstančios japonės Sei Senagon istorija, kuri plačiai nuskambėjo 1997 metais ir pamažu nurimo. Akivaizdu, kad moteris buvo taip pavargusi nuo  dėmesio, kad persikraustė gyventi kitur, pakeitė pavardę – žodžiu, dingo iš kamerų akiračio. Detektyvai ją sekė, o turtingiausi planetos žmonės bandė nusipirkti jos amžinos jaunystės paslaptį.

Tačiau nebuvo jokios ypatingos paslapties. Moteriai po kepenų operacijos buvo taikoma hormonų terapija. Tačiau kad ir kaip kiti žmonės bandė pakartoti stebuklingą Sei atjaunėjimą hormonų pagalba, niekam nepavyko.

Japonės Senagon gyvenimas iš Fukuokos miesto tekėjo įprasta vaga, kol jai suėjo 75 metai. Buvo visi senėjimo požymiai. Ir staiga ėmė dėtis keisti dalykai. Iš pradžių Sei pastebėjo, kad žili plaukai pradėjo nykti, o jos plaukai vėl įgavo buvusią juodą spalvą ir blizgesį. Tada moteriai stipriai suskaudo dantenas. Ji nuėjo pas odontologą ir  paaiškėjo, kad 75 metų japonei dygsta dantys! Kaip kūdikiui!

Toliau daugiau. Veido raukšlės pradėjo lygintis. Ir kartą vidury nakties Sei pabudo iš nepakeliamo seksualinio geismo. „Bet aš supratau, kad nėra prasmės dėl to žadinti savo vyrą Kenko – jis jau buvo per daug nusilpęs, kad galėtų atlikti savo santuokinę pareigą“, – sakė ji. Ir tada Sei išsiskyrė,  ištekėjo už bankininko Chikatomo, kuriam tuo metu buvo 40 metų.

Moteriai grįžo menstruacijų ciklas, o praėjus metams po antrosios santuokos, ji pagimdė sūnų naujam vyrui! Laimingas jaunas tėvas buvo nuoširdžiai įsitikinęs, kad jo žmonai daugiausia 30 metų.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą