Priklausomai nuo to, kaip jūs einate, gali išduoti jūsų polinkį į agresiją. Be to, pastabūs aplinkiniai gali atskleisti ir kai kuriuos kitus jūsų charakterio bruožus. Tai parodė tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Nonverbal Behavior“.
Suprantant nežinomo žmogaus eiseną, gali padėti nustatyti tikėtiną jo grėsmę
Daugeliui žmonių vaikščiojimas yra automatinis procesas, apie kurį jie net nesusimąsto. Iš tikrųjų žmogaus eisena atspindi daugelį individualių psichologinių ypatybių.
„Einant kūnas šiek tiek pasisuka natūraliai. Kai kairę koją keliame į priekį, dešinysis petys taip pat šiek tiek pasistumia į priekį, kad išlaikytų pusiausvyrą ir atvirkščiai. Mes nustatėme, kad kuo labiau pasisuka žmogaus kūnas einant, tuo agresyvesnė eisena“, – tyrimo rezultatus aiškino jo autoriai.
Anot jų, bet ėjimo greitis nebuvo toks svarbus, nustatant eksperimento dalyvių asmenines savybes.
Norėdami visa tai išsiaiškinti, mokslininkai paprašė 29 savanorių ant bėgimo takelio eiti savo įprasta eisena 60 sekundžių. Eksperimento metu dalyviams buvo pritvirtinti specialūs jutikliai, kurie fiksavo kojų, pėdų, viršutinės ir apatinės kūno dalių judesius. Tyrėjai užfiksavo kiekvieno žmogaus judesį ir sukūrė trijų dimensijų modelį, kuriam padedant išanalizavo, kaip juda krūtinė ir dubuo einant. Taip pat nustatė ir dalyvių ėjimo greitį. Po to savanoriai dalyvavo apklausose, kurių metu buvo vertinamas jų polinkis į agresiją, sąžiningumas, noras sutikti, neurotiškumas, atvirumas ir ekstraversija.
„Šiuos atradimus galima pritaikyti įvairiose srityse, iš kurių akivaizdžiausias yra nusikalstamumo prevencija. Teisėsaugos stebėtojų mokymas atpažinti agresyvias kampanijas gali padėti atpažinti žmones, linkusius į agresiją minioje“, – teigė vienas tyrėjų.
Anot jo, galimybė atpažinti agresorius gali padėti paprastiems žmonėms, kurie ne visada sugeba įvertinti į juos besikreipiančio asmens ketinimus. Taigi, suprantant nežinomo žmogaus eiseną, gali padėti nustatyti tikėtiną jo grėsmę.
Be to, supratimas, kaip mūsų eisena padaro atitinkamą kitų žmonių pirmą įspūdį apie mus, suteikia galimybę pakoreguoti mūsų kūno siunčiamus signalus kitiems, kad jie atitiktų tikruosius mūsų ketinimus ir sukeltų tinkamą reakciją“, – teigė tyrėjas.
Smulkūs ar maži žingsniai – pedantiškumo ir nuotaikos ženklas
Apskritai atidžiai pažvelgus į kitus, galima nesunkiai nustatyti bet kurio žmogaus charakterį. Tam nebūtina turėti ekstrasensų sugebėjimų. Galima sužinoti apie žmogų iš tokių „smulkmenų“, kaip jo laikysena, judesiai, išvaizda, gestikuliacija. Tačiau yra ir dar vienas ne mažiau svarbus veiksnys, pagal kurį galima išsiaiškinti žmogaus prigimtį. Tai pagal jo eiseną. Pasirodo, tai atspindi ne tik jo temperamentą, bet ir nuotaiką, taip pat savęs vertinimą ir sąveiką su visuomene.
Taigi, greitai ir veržliai einančio žmogaus žingsniai nusako jo karštą prigimtį ir aistrą. Paprastai tokie žmonės būna darbštūs, optimistiškai nusiteikę bei pasižymi verslumo savybėmis. Jiems visada ir visur pasiseka. Tiesa, taip žingsniuojantys žmonės dažnai galvoja tik apie save ir savo naudą, o kiti jiems nelabai ir rūpi.
Maži žingsniai yra pedantiškumo ir nuotaikos ženklas. Žmonės, tipenantys mažais ar smulkiais žingsniais, paprastai visada būna kažkuo nepatenkinti. Jie dėl savo nemalonumų linkę kaltinti aplinkybes ar kitus žmones. Be to, tokie asmenys nėra labai malonūs pašnekovai. Jie patys neieško bendravimo ir paprastai gyvenime pasitenkina tuo, ką turi.
Jei eidamas žmogus stato pėdas kiek į vidų arba priešingai – į išorę (tokio ant žemės palikto ėjimo pėdsakai primena kalėdinę eglutę), tada tai yra linksmo nusiteikimo, smalsumo, kartais ir apsėstumo ženklas. Tokie žmonės yra linkę neatsilikti nuo visų įvykių ir nepraleidžia progos būti arčiau autoritetą turinčio žmogaus.
Lėtas ir laipsniškas žingsnis yra ramaus žmogaus, pripratusio prie stabilaus ir išmatuoto gyvenimo, ženklas. Paprastai tokie žmonės nemėgsta pokyčių gyvenime ir visada stengiasi viską kontroliuoti. Jie ištikimi savo principams ir laikosi pažadų.
Besikeičianti eisena išduoda žmogaus tingumą, siekių ir tikslų stoką
Tarsi iš vieno šono į kitą linguojanti eisena byloja apie pasitikėjimą savimi ir savanaudiškumą. Žmonės, turintys tokią eiseną, dažnai laiko tai savaime suprantamu dalyku ir nemėgsta kritikos.
Jei žmogus eina įsitempęs kaip styga (be natūralaus svyravimo ir rankos judesių), rodo jo izoliaciją ir drovumą. Panašu, tokiam žmogui trūksta bendravimo, jis nepasitiki savimi, turi daug kompleksų. Dėl to jis ir tampa įsitempęs ir sunkiai stato žingsnius.
Spyruoklinė eisena, kai žmogus eina tarsi pasišokinėdamas, yra ženklas, kad jį veda į priekį nusistatyti idealai ir užsibrėžti tikslai. Iš prigimties jis yra karjeristas ir nori gyvenime pasiekti didelių aukštumų.
Besikeičianti eisena išduoda žmogaus tingumą, siekių ir tikslų stoką. Tokią eiseną turintį žmogų domina ne ką kita, o tik savi poreikiai. Tačiau net ir turėdamas svajonę jis nesiekia jos išpildyti, o mieliau laukia, kol norimas daiktas nukris jam po kojomis.
Beje, verta atkreipti dėmesį ir į einančio žmogaus rankų gestus. Žmonės, kurie aktyviai mosikuoja rankas vaikščiodami, pasižymi optimistiška nuotaika, komunikabilumu ir atvirumu. Paprastai tokie žmonės visada turi ko siekti. Jie yra ne tik idėjų generatoriai, bet ir aktyvūs veikėjai.
Jei einant rankos būna tarsi sustingusios ar tiesiog „pakabintos“, tai reiškia, kad žmogui nuobodu bendrauti. Jis mažai kuo domisi ir, greičiausiai, yra uždaras ir neprieinamas.
Jei žmogus nuolat laiko rankas kišenėje, tai gali reikšti, kad jam kilo daugybė problemų ir jis nežino, ko imtis. Taip pat rankos kišenėse vaikščiojant gali būti kritiško ir išrankaus žmogaus ženklas.
Daugelis žmogaus prigimties žinovų teigia, kad teisinga eisena gali pakeisti jūsų gyvenimą ir padėti tapti sėkmingesniais.
Tuo tarpu japonų gerontologų teigimu, jei žmogus nepraranda savo įprastos eisenos greitumo sendamas, tada jis turi visas galimybes sulaukti gilios senatvės. Be to, japonų gerontologai mano, kad eisena yra organizmo sutrikimų žymeklis. Pavyzdžiui, ryškus pėdų įspaudimas gali reikšti jutimo netekimą galūnėse, o tai atsitinka sergant diabetu ir trūkstant vitamino B12. Jei žmogus eidamas nemosikuoja rankomis, tai gali būti ir raumenų patempimo peties plote simptomas.
Kineziterapijos specialistų tvirtinimu, tempimo pratimai ir fizinis aktyvumas padeda išlaikyti gražią ir elegantišką eiseną.
you are really a good webmaster. The website loading speed is amazing.
It sort of feels that you’re doing any unique trick.
Moreover, The contents are masterpiece. you’ve done a magnificent activity on this topic!
Cool blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out.
Please let me know where you got your design. Appreciate it
I like what you guys are usually up too. Such clever work and exposure!
Keep up the terrific works guys I’ve added you guys to
blogroll.
Hello Dear, are you in fact visiting this website daily, if
so after that you will definitely take nice experience.