Dieną ir, svarbiausia, prieš užmiegant, nuspręskite, kad šįvakar norite atlikti kokį nors konkretų veiksmą – pavyzdžiui, pakilti. Archyvo nuotrauka

Gal sapnavote, kad galite skristi kaip paukštis (net jei apsimestumėte pingvinu), radote kelyje lagaminų su pinigais  ar net susitikote su įžymybėmis? Belieka tik  sapną įgyvendinti pagal norimą scenarijų!- rašo „Scientific news“.

 

Kai žmogus sapnuoja, smegenų veikla suaktyvėja ir artėja prie budrumo būsenos

Sapnų aiškintojai, ištyrę žmonių, sapnuojančių  pranašiškus sapnus, patirtį, sudarė metodų, padedančių  kontroliuoti savo sapnus, sąrašą. Iš karto atkreipiame dėmesį, kad net jei dažnai treniruositės (4–5 kartus per savaitę), pranašiškus sapnus, geriausiu atveju, pradėsite sapnuoti po kelių mėnesių. Juk net patyrę oneuronautai (tie, kurie gali kontroliuoti miegą) retai sapnuoja daugiau nei 15 kontroliuojamų sapnų per mėnesį.

JAV miego medicinos ir somnologijos draugijos specialistų tvirtinimu, šiuolaikinis mokslas suteikia galimybę valdyti sapnus. Tam reikia, kad miegant neišsijungtų žmogaus sąmonė, o tai galima pasiekti treniruojantis daug mėnesių ir net daug metų. Tačiau mokslas negali tiksliai atskirti aiškaus sapno ir nesąmoningo sapno, todėl oneuronautai turi tarti savo žodį. Beje, jokia tyrimų įranga neįmanoma nustatyti, ką žmogus sapnuoja ir ar jis tikrai pats kuria įvykių grandinę. Tačiau Stanfordo ir Harvardo universitetų, taip pat Kalifornijos tyrimų instituto  mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad kai tiriamieji sapnuoja, smegenų veikla suaktyvėja ir artėja prie budrumo būsenos. Tuo remiantis galima teigti, kad pranašiški sapnai egzistuoja. Mokslas taip pat gerai žinomas dėl panašaus reiškinio, kai sapnas įtraukiamas į budrumo fazę. Anot mokslininkų, ši būklė pastebima tiems, kurie kenčia nuo narkolepsijos – neurologinės ligos, kai pabudimo ar užmigimo metu pastebimi „pabudimo sapnai“. Viena vertus, žmogus jaučiasi esantis kambaryje savo lovoje, kita vertus, jis sapnuoja, kad palei lubas šliaužioja gyvatė.

Jei esate vienas iš nedaugelio laimingųjų, galinčių detaliai įsiminti sapnus, pagalvokite, kad žengtas pirmasis žingsnis pranašiškų sapnų link.

Galite užsivesti specialų sąsiuvinį ir kiekvieną kartą, tik pabudę, užsirašykite, ką sapnavote. Pradžiai tai gali būti išsklaidytos akimirkos ar objektai – svarbios net smulkiausios detalės. Laikui bėgant prisiminsite visus epizodus. Dar vėliau – sapnai bus tikroviški.

Kad geriau prisimintumėte sapną,  reikia išmokti pabusti iškart jam pasibaigus. Nesuvokdami, kad viskas, kas vyksta, yra sapnas, jūs negalėsite kontroliuoti ir pakeisti sapnų. Kitaip tariant, tai padaryti su beveik išjungta sąmone nėra lengva. Kai sąsiuvinyje bus jau keliolika aprašytų (bent iš dalies) sapnų, juos išanalizuokite ir atskirame lape sudarykite miego ženklų sąrašą: dažniausiai pasikartojančius objektus, veiksmus ir situacijas.

Šis sąrašas turi būti nuolat atnaujinamas ir perskaitytas. Sapnų ženklai, jei juos tinkamai atsiminsite, atliks švyturių, informuojančių, kad šiuo metu esate jūsų pačių sąmonės išgalvotame pasaulyje, vaidmenį. Be to, vienam žmogui visiškai skirtingi sapnai dažnai prasideda vienodai. Pavyzdžiui, vaikštote parke su Bradu Pittu ir valgote ledus. Tokiomis akimirkomis labai greitai galėsite suprasti, kad jau miegate.

Taip pat svarbu ugdyti kritinį mąstymą. Tai padės suprasti, kad esate įsivaizduojamame pasaulyje. Kadangi atmintis sapne veikia ribotu režimu, praktikai tikina, kad sapnuose raidės ir skaičiai beveik visada keičiasi.

 

Paskutiniai sapnai yra ilgiausiai ir geriausiai įsimenami

Stenkitės kuo dažniau ne tik mąstyti, bet ir mintyse tarti žodžius. Kai vidinis balsas taps pažįstamas kaip dėmė ant džinsų, jis galės „pabusti“ miego metu. Jei ne tik galvosite, bet ir artikuliuosite norus, tada sapne daryti įtaką įvykių eigai bus daug lengviau.

Dieną ir, svarbiausia, prieš užmiegant, nuspręskite, kad šįvakar norite atlikti kokį nors konkretų veiksmą – pavyzdžiui, pakilti. Mūsų atmintis sutvarkyta taip, kad jei užmigdami nesuprasite, kad viskas, kas vyksta, yra nerealu, vis tiek galite prisiminti, kad reikia pakilti į orą. Ir tikriausiai „pakilsite“.  Kitaip tariant, anksčiau ar vėliau jūsų smegenys supras, kad tai neįmanoma realiame gyvenime, ir tada turėsite visas galimybes įgyvendinti sapną. Ką tai reiškia?

Tai yra, pavyzdžiui, pabudus nuspręsite, kad norite skristi. Tačiau kur skrisite, turite apsispręsti dar sapne, minties galia keisdami aplinką.

Panirę į fantazijas, galite patekti į savo sapną tiesiai iš pabudimo būsenos. Norėdami tai padaryti, turite eiti miegoti, atsipalaiduoti ir, neįsitempus, pradėti svajoti užmerktomis akimis.

Iš  pradžių galite paviršutiniškai stebėti vaizdus, ​​kurie  labai greitai pradės virsti nuosekliais siužetais, o jūs, patys to nesuvokdami, pamažu užmigsite.

Po sunkių treniruočių galėsite tai, apie ką galvojate, perkelti į sapnus ir tapti jų režisieriumi.

Sapnus, sapnuojamus anksti ryte, lengviau suvaldyti dėl dviejų priežasčių. Pirma, jūs, panirę į ryškiai ir aiškiai sapnuojamus sapnus, esate arti budrumo būsenos, todėl, norint sutelkti dėmesį, smegenys turi pailsėti.

Antra, paskutiniai sapnai yra ilgiausiai ir geriausiai įsimenami. Vėl užmigti priverstinai pabudus, gali užtrukti ir porą valandų, norint pagauti bent vieną REM miego fazę, kuri kartojasi maždaug kas 90 minučių. Dažniausiai sapnai  sapnuojami būtent šiuo laikotarpiu. Kai jau sugebėsite kontroliuoti savo sapnus, pagalvokite, ką tiksliai norite susapnuoti.

Žodžiu, turite visas galimybes, kai nebegalėsite atitrūkti nuo praeities sapnų ir pamatysite jų tęsinį.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą