Vaikystėje daugeliui iš mūsų buvo kartojama, kad morkos gerina regėjimą, todėl turėtume jų kuo daugiau valgyti. Šį faktą Didžiosios Britanijos vyriausybė išplatino Antrojo pasaulinio karo metais, siekdama nuslėpti radarų egzistavimą. Archyvo nuotrauka

Daugelis faktų mums atrodo neginčijami, tačiau turime išsiaiškinti, ar  iš tikrųjų taip yra.

 

  1. Bermudų trikampio zonoje paslaptingai dingo daugybė lėktuvų ir laivų

Tiesą sakant, jų skaičius yra šiek tiek didesnis  ar mažesnis, nei kitose vietose, kuriose būna toks pat laivų ir orlaivių srautas. Radaro „paslaptingi dingimai“ siejami su didesniu perkūnijos aktyvumu tose zonose.

  1. Vieneri metai žmogui prilygsta 7 metams katėms ir šunims

Tai pasakytina apie kates, bet šunų atveju viskas priklauso nuo jų veislės ir dydžio, nes veislių gyvenimo trukmė labai skiriasi. Be to, mūsų augintiniai labai greitai auga per pirmuosius dvejus metus ir subręsta greičiau nei žmonės per pirmuosius 14 metų.

  1. Dar vienas klaidingas supratimas siejamas su kirmėlėmis

Daugelis mano, kad  perpjovus kirminą, jo pusės ataugs ir turėsime dvi kirmėles. Iš tikrųjų tik ta kirmino dalis turi galimybę išgyventi, kurioje yra galva, uodegos dalis bet kokiu atveju žūsta.

  1. Po mirties auga nagai ir plaukai

Taip pat yra kliedesys. Kai oda aplink nagus ir plaukus išsausėja ir traukiasi, atrodo, kad jie didėja, o iš tikrųjų likusi kūno dalis mažėja.

  1. Vienas juokingiausių dalykų apie gyvates yra jų gebėjimas plačiai prasižioti

Mat daugelis mano, kad taip jos gali „atjungti“ žandikaulį. Tiesą sakant, jų viršutinis ir apatinis žandikaulis niekaip nesusiję – apatinis yra pritvirtintas prie elastinio raiščio. O kai gyvatė išsižioja, negali jų atjungti, nes iš pradžių jie nebuvo sujungti.

  1. Morkos gerina regėjimą

Vaikystėje daugeliui iš mūsų buvo  kartojama, kad morkos gerina regėjimą,  todėl turėtume jų kuo daugiau valgyti. Šį faktą Didžiosios Britanijos vyriausybė išplatino Antrojo pasaulinio karo metais, siekdama nuslėpti radarų egzistavimą.

  1. Vienas smegenų pusrutulis geriau nei kitas susidoroja su tam tikromis užduotimis

Tiesą sakant, mūsų įgūdžių įvaldymas nėra susietas su nė vienu iš jų ir priklauso nuo smegenų abiejų dalių vientisumo ir tobulėjimo.

  1. Patelė po poravimosi pradeda ėsti patinus

Taip gali nutikti tik tarp vienos rūšies patelių. O tikimybė, kad tai įvyks, siekia apie 28 proc.

  1. Tempimas neapsaugo nuo raumenų skausmo

Nors manoma, kad tempimas pagerina lankstumą, tyrimai parodė, kad tai neturi įtakos raumenų skausmui po treniruotės. Tyrėjai mano, kad šį skausmą sukelia raumenų skaidulų mikroplyšimai. Taigi, jei bandote naują didelio intensyvumo treniruotę, nepasitikėkite tempimu, kad kitą dieną išvengtumėte skausmo.

  1. Napoleonas nebuvo žemo ūgio

Tikriausiai esate girdėję apie Napoleono kompleksą, tačiau paaiškėjo, kad jo ūgis buvo 168 cm. Vidutinis prancūzo ūgis 1800-aisiais buvo apie 166 cm. Taigi, iš tikrųjų jis buvo didesnis nei vidutinis.

  1. Žinomas teiginys, kad saldumynai daro vaikus hiperaktyvius

Todėl nepatartina jiems duoti saldumynų, tačiau iš tikrųjų tai nedidina vaikų aktyvumo.

  1. Smurtiniai vaizdo žaidimai gali sukelti pavojingą elgesį

Didelė senosios kartos suaugusiųjų dalis mano, kad smurtiniai vaizdo žaidimai gali sukelti vaikų pavojingą elgesį ir žiaurumą gyvenime, tačiau daugelis tyrimų paneigė šį mitą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą