Mokslininkai nusprendė nustatyti, ar moteriškų hormonų lygis turi įtakos tam tikro tipo vyrų pasirinkimui. Archyvo nuotrauka

Bet kokie nauji santykiai pradžioje atrodo įdomūs, tačiau po kelių mėnesių viskas gali pasikeisti.

Kartais nutinka, kad  jau praėjus 2-3 mėnesiams nuo santykių pradžios vyras staiga pradeda rodyti mažesnį susidomėjimą moterimi arba visai dingsta. Australų psichologė ir santykių trenerė Iona Yong paaiškino, kodėl taip vyksta ir kaip to išvengti, rašo „Divoglyad“.

Kartais atrodo, kad jausmai vis dar švieži, tačiau kažkas jūsų santykiuose tiesiogine prasme pasikeičia per naktį. Santykių ekspertė nurodė pagrindines priežastis, kodėl taip gali atsitikti.

  1. Jūs esate skirtinguose santykių etapuose

Kai tikitės rimtų santykių, labai svarbu suprasti, ko norite. Per pirmuosius 1-2 mėnesius vyrai dažnai bando tiesiog pažinti moterį ir suprasti, ar jie nori tęsti santykius toliau. Tačiau moterys dažnai nori iš karto paversti pažintį santykiais, ypač jei vyras ją traukia. Todėl jei vyras po 2-3 mėnesių praranda susidomėjimą jumis, greičiausiai jis nusprendžia, kad santykiai  neturi potencialo ir perspektyvų.

Svarbu nepamiršti, kad santykių pradžioje žmonės dažnai parodo tik savo geriausią pusę. Todėl  būna sunku suprasti per pirmuosius kelis mėnesius, kas yra tas žmogus. Vyrams paprastai užtrunka tai šiek tiek ilgiau. O kai mergina neduoda jam laiko pagalvoti ir apsispręsti, vaikinas pajunta spaudimą ir pabėga.

  1. Jūs nesuteikiate jam pakankamai laiko nuspręsti, ko jis iš tikrųjų nori

Remiantis ankstesniu punktu, daugumai vyrų reikia laiko nuspręsti, ko jie nori. Atminkite, kad po 1–3 mėnesių jis vis dar sprendžia, ar šie santykiai turėtų klostytis toliau. Bet jei moteris per anksti pradeda kalbėti apie bendrą ateitį arba jau planuoja savo ateitį (be jo sutikimo), jis pajus spaudimą ir neberodys daugiau akių.

  1. Jis prarado susidomėjimą jumis, bet bijo tai pasakyti

Kai kuriems žmonėms nepatinka akistata ir rimti pokalbiai. Vaikinas gali pradėti rodyti mažesnį susidomėjimą, tikėdamasis, kad pati mergina inicijuos išsiskyrimą. Niekada negali sužinoti tiesos, kodėl taip atsitiko – galbūt jis rado kitą sau arba jausmai tarp jūsų nebuvo pakankamai stiprūs.

  1. Jis prarado aistrą

Žavėjimasis ir patrauklumas yra tai, kas vienija porą. Bet tai, kas iš tikrųjų laiko žmones kartu, yra emocinis ryšys ir bendros vertybės. Tačiau realybė yra ta, kad žmonės negali sukurti emocinio ryšio per kelias datas, o susižavėjimas jau dingo. Taigi, taip įsimylėjėliai praranda susidomėjimą vienas kitu.

Susipažinus, ne visada galima per trumpą laiką suprasti, ar partneriai tinka vienas kitam. Kartais supranti, kad viskas baigsis trumpalaikiais santykiais.

  1. Jis nėra santykių iniciatorius

Kiekvienuose santykiuose yra pusiausvyra ir ji gali  keistis. Pavyzdžiui, šokant, kai kažkas veda poroje. Kai vaikinas nustoja „vadovauti“, mergina kartais linkusi užimti lyderio pozicijas. Dauguma mano, kad tai gana normalu, tačiau kai kuriems vyrams tai nepatinka – jiems sunku pripažinti, kad jie nėra santykių iniciatoriai, ypač jei jie įpratę būti lyderiais.

Remdamasi tuo, kas pasakyta, psichologė nustatė kelis dalykus, kuriuos mergina gali padaryti kitą kartą, pajutusi, kad vyras tolsta.

  1. Neinvestuokite į santykius per anksti

Kai kurios moterys šimtą procentų savo energijos skiria dar net neprasidėjusiems santykiams. Jos daro viską, ką turėtų daryti antroji pusė, bet tada nusivilia, kai nesulaukia abipusiškumo.

Norint to išvengti, turėtumėte įsitikinti, kad abu į santykius investuojate vienodai. Galų gale, norint sukurti santykius, reikia abiejų partnerių pastangų.

  1. Suteikite jam galimybę pasireikšti

Mes dažnai nutylime tai, ką iš tikrųjų norime pasakyti, nes bijome būti neteisingai suprasti ar įžeisti. Todėl labai pravartu būtų pranešti vaikinui ar vyrui, kad jis gali išreikšti savo jausmus  arba pasakyti tai, ko nori, be jokių užuolankų, ir jūs tai priimsite gerai.

Jei manote, kad vaikinas tolsta, turėtumėte apie tai pasikalbėti. Pripažinkite tai, bet „meskite kamuolį į aikštę“, sakydama maždaug taip: „Man buvo labai smagu su tavimi. Bet dabar jaučiu, kad tave domina kiti dalykai. Norėčiau viską sugrąžinti, bet palieku teisę tau tai spręsti. Pasirink, koks bus kitas žingsnis“.

Bet kokiu atveju atminkite, kad niekas negali atlikti viso darbo vienas. Todėl nusistatykite aiškias ribas ir aiškiai pasakykite, kuris elgesys jums priimtinas, o kuris ne. Mes neretai mokome kitus, kaip elgtis su mumis, o patys nelinkę to daryti.

Lengva pasijusti bejėgiu, kai jauti, kad kitas žmogus kontroliuoja santykius, tačiau to neturėtų nutikti, jei jau iš pat pradžių atrastumėte bendrus sąlyčio taškus.

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą