Apipjaustymo privalumai: procedūra sumažina apyvarpės susiaurėjimo – fimozės riziką, po šios procedūros labai supaprastėja varpos higiena. Archyvo nuotrauka

Daugelis tėvų domisi vaikų apipjaustymo tema. Vieni įsitikinę jo reikalingumu, kiti abejoja jo nauda. Taigi, kas yra apipjaustymas, kodėl ir kokio amžiaus berniukams tai daroma, kaip tai daroma ir kokia vaiko priežiūra po procedūros? – rašo teachingsexualhealth.ca

 

Berniukams neretai pastebimas balanitas

Apipjaustymas, arba cirkumcizija – chirurginis vyriškos lyties varpos apyvarpės pašalinimas. Operacija gali būti atliekama bet kokio amžiaus vyrams. Apipjaustymas atliekamas dėl medicininių ar religinių priežasčių. Tačiau galimos ir medicininės indikacijos:

Fimozė. Sergant fimoze, apyvarpės anga susiaurėja, todėl neįmanoma atskleisti varpos galvutės. Fimozės simptomai yra apyvarpės patinimas šlapinimosi metu, silpna srove ir šlapimo susilaikymas, polinkis į uždegimus ir infekcijas.

Balanitas. Mažiems berniukams neretai pastebimas balanitas – varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas (balanopostitas). Šiai ligai būdingas apyvarpės paraudimas ir patinimas, skausmas šlapinantis, pūlingos išskyros. Gydytojas gali rekomenduoti apipjaustymą, jei būklė kartojasi dažnai.

Kaip apipjaustoma? Pirmiausiai naudojama anestezija. Paprastai cirkumcizija atliekama taikant bendrąją nejautrą, papildomai taikoma vietinė nejautra.

Tada chirurgas skalpeliu pašalina apyvarpę aplink varpos galvutę. Šiuo atveju naudojamas specialus segtukas, apsaugantis varpos galvutę nuo atsitiktinio pažeidimo. Visa procedūra trunka ne ilgiau kaip 15-20 minučių.

Kaip ir bet kuri operacija, apipjaustymas atliekamas ištyrus ir pašalinus kontraindikacijas. Pavyzdžiui, nereikėtų apipjaustyti, jei vaikas gimė neišnešiotas arba serga, turi problemų dėl kraujo krešėjimo.

 

Po šios procedūros labai supaprastėja varpos higiena

Pirmą dieną po operacijos pacientas gali jausti skausmą, galimas neramus miegas. Tokiu atveju gydytojas gali skirti vaikui skausmą malšinančių vaistų.

Patinimas ir nedidelis kraujavimas po apipjaustymo yra normalu. Patinimas visiškai išnyks per 7-10 dienų, tačiau bendra mažojo paciento savijauta pagerės per 3-4 dienas.

Šiuo laikotarpiu būtina gydytojo priežiūra. Nuėmus tvarsliavą, reikia ypač atidžiai stebėti higieną.

Apipjaustymą atlieka vaikų chirurgas arba vaikų urologas.

Maždaug 2 iš 100 vaikų po operacijos gali būti nedidelis kraujavimas. Ši problema yra trumpalaikė. Jei žaizda ilgai negyja arba vaikas karščiuoja, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Ar verta atlikti vaiko apipjaustymą? Gydytojų nuomonės apie apipjaustymą skiriasi. Kai kas apipjaustymą laiko svarbia ligų prevencijos priemone ir rekomenduoja. Kiti mano, kad tai neturi mokslinio pagrindimo ir siūlo tai atlikti tik tuo atveju, jei tai sąlygoja religija.

Apipjaustymo privalumai: procedūra sumažina apyvarpės susiaurėjimo – fimozės riziką, po šios procedūros labai supaprastėja varpos higiena.

Nemažai tyrimų parodė, kad apyvarpės ir varpos vėžiu dažniau serga tie, kurie nebuvo apipjaustyti.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą