Žinoma, pažengę jauni sportininkai  treniruojasi nuolat, vyksta į sporto stovyklas, bet jei vaikas užsiima tik kokiu nors bendru sportavimu „dėl sveikatos“ ar jis yra per mažas, kad galėtų vykti į stovyklą? Todėl tokiems ir kitiems vaikams siūlome pratimų sąrašą, kurie ne mažiau veiksmingi, nei liejant prakaitą treniruoklių salėse.

 

Daug kas priklauso ir nuo paties vaiko bei situacijos

Kodėl naudingi specialūs pratimai net ir vasarą, jei tada vaikai ir šiaip daug juda: važinėja dviračiais, riedučiais, laipioja horizontaliomis juostomis žaidimų aikštelėse, šokinėja ant batuto, bėgioja paskui kamuolį ar žaidžia krepšinį? Atsakymas labai paprastas – tai skatina vaikų motorinę veiklą. Todėl labai svarbu ir namuose įrengti sporto kompleksą su virve, žiedais, virvių kopėčiomis, batutu, baseinu ir panašiai.

Tačiau daug kas priklauso ir nuo paties vaiko bei situacijos. Jei jis teikia pirmenybę ramiems užsiėmimams, o ne lauko žaidimams, arba, pavyzdžiui, nėra kur bėgioti ir žaisti, tėvai turėtų pasirūpinti, kad vaikai atliktų naudingus gimnastikos pratimus, kurie padės išlaikyti fizinį pasirengimą, tempimąsi, pagerins jėgą ir lankstumą. Tam prireiks ne daugiau kaip 30 minučių, dviejų ar trijų kartų per dieną. Visus šiuos pratimus galima atlikti lauke, pasidėjus kilimėlį ant žolės arba namuose.

Itin naudingas pratimas kojoms stiprinti šokinėjant virve – pirmyn / atgal ant dviejų kojų ir ant vienos kojos. Iš pradžių vaikams  ko gero prireiks tėvų pagalbos, kad jie suprastų šokinėjimo  per virvę esmę. Tada jie galės savarankiškai atlikti šį pratimą.

Šokinėkite ant dviejų kojų, virvę pasukant į priekį, o paskui atgal. Pratimą patartina atlikti 50 kartų. Šokinėjant ant vienos kojos, virvę pasukite į priekį. Ir taip 20 kartų ant kiekvienos kojos. Jei vaikas yra vyresnis nei 10 metų ir yra geros formos, tada šuolių skaičių dviem kojomis į priekį / atgal galima padidinti iki 100, o ant vienos kojos – po 30–40 kartų.

 

Ne mažiau naudinga šokinėti iš pritūpimo

Labai naudinga vaikams iki 4 metų šokinėti su lanku. Šis pratimas padės mažiesiems, pradedant nuo 1,5 metų, išmokti šokinėti ant dviejų kojų. Nusipirkite 5–7 vienetų vidutinio dydžio spalvotų lankelių, padėkite juos ant takelio vienas po kito ir parodykite vaikams, kaip šokinėti nuo vieno lankelio prie kito. Jei vaikai nežino, kaip šokinėti, tada tėvai turėtų jiems padėti, prilaikydami juos už juosmens. Jei vaikas jau šokinėja užtikrintai, padidinkite atstumą tarp lankų taip, kad jis šokinėtų į tolį. Pratimas su lankais ne tik skatina vaikų smegenų pusrutulių veiklą, gerina atmintį, bet ir stiprina koordinaciją, pusiausvyrą, dėmesio sutelkimą.

Ne mažiau naudinga šokinėti iš pritūpimo („varle“). Pradinė padėtis: pritūpus, laikykite kelius kartu, remdamiesi į juos rankomis. Šokant aukštyn, ištieskite nugarą ir iškelkite tiesias rankas aukštyn. Po to nedelsdami grįžkite į pradinę padėtį ir pakartokite kitą šuolį. Pratimą atlikite 15 kartų.

Vienas veiksmingiausių vaikų sveikatingumo šaltinių – pilvo pratimai.

Pradinė padėtis: atsisėdus ant grindų, kiek pakiškite kojas po sofa arba jas turėtų prilaikyti kiti šeimos nariai, tėvai. Lėtai gulkitės ant nugaros, visą laiką laikydami rankas už galvos, o po to taip pat laikydami rankas už galvos, pakilkite į pradinę padėtį. Atlikite pratimą 15-20 kartų, su trumpomis atokvėpio pertraukėlėmis.

Kitas pratimas. Pradinė padėtis: atsigulus ant nugaros, rankas padėkite išilgai kūno. Kelkite tiesias kojas į vertikalią padėtį ir lėtai nuleiskite žemyn. Kojos turi būti visą laiką tiesios ir įtemptos. Atlikite pratimą 15 kartų, trumpai pailsėjus.

 

Nepamainomi pratimai, skirti nugaros raumenims stiprinti

Pradinė padėtis: gulint ant grindų ant pilvo, kojos turi būti pritvirtintos po sofa arba jas turėtų kas nors prilaikyti. Atsikelkite nugara nuo grindų į aukščiausią įmanomą lygį, o po to lėtai nusileiskite į pradinę padėtį ir nedelsdami pakartokite pratimą. Atliekant pratimą, akys turėtų būti nuleistos žemyn. Pratimą atlikite 15 kartų trumpai atsikvėpus.

Prilaikant tėvams, sulenkite kojas kartu ir atskirai. Pradinė padėtis: atsisėskite ant grindų, kojos kartu, rankos lygiagrečiai ištiestos prie kojų. Pakartokite pratimą po 10 kartų.

Pratimas, skirtas nugaros, pečių, šlaunies priekinio paviršiaus raumenims ištempti. Pradinė padėtis: atsigulkite ant pilvo, sunerkite rankas už galvos ir  atskeldami, kelkite galvą aukštyn. Po to sulenkite kojas ir staiga ištieskite kojas, tuo pačiu kiek įmanoma labiau ištempdami pėdas. Taip palaikykite 10 sekundžių, tada pailsėkite ir pakartokite dar kartą.

Pratimai ant skersinio. Tai yra tėvas ar kuris nors kitas suaugęs žmogus laiko vaiką už klubų ir padeda jam atsitraukti. Pamažu mažinkite pagalbą. Svarbu, kad vaikas, prisitraukdamas aukštyn, išlaikytų tiesią kūno padėtį, nesulenktų kojų ir prisitrauktų prie smakro (tai yra smakras turi būti virš skersinio). Atlikite pratimą mažiausiai 10 kartų. Po to pakartokite.

Kitas pratimas ant skersinio. Pradinė padėtis: laikantis ištiestomis rankomis ant skersinio, pečiai šiek tiek pakeliami į priekį, nugara tiesi, kojos kartu. Ir išsilaikykite taip 10-20 sekundžių. Po to pakartokite.

Susiraskite bet kokio ilgio aukštus skersinius (žaidimų aikštelėse jų yra daug), kur vaikas galėtų pasikabinti ant rankų ir judėti įvairiomis kryptimis be kojų pagalbos.

Treniruotės pabaigoje šie pratimai padės atpalaiduoti raumenis ir pamažu lavinti lankstumą.

 

parengta pagal elements.envato.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą