Daugelis tėvų mano, kad jie patys puikiai žino, ką turėtų Kalėdų Senelis atnešti vaikams dovanų ir padėti jas po eglute. Tačiau jų dovana ne visada gali suteikti vaikui norimą džiaugsmą. Kad taip neatsitiktų, reikia atsižvelgti, renkant kalėdinę dovaną vaikui nuo vienerių metų iki paauglystės. Ir kokios dovanos geriausios berniukams ir mergaitėms?

 

Švenčių laukimas vaikams yra beveik reikšmingesnis įvykis nei jų atėjimas

Kalėdinėmis ir Naujųjų metų dovanomis vaikams paprastai rūpinasi mylintys tėveliai. Kaip ten bebūtų, bet jie tikrai stengiasi įtikti savo vaikui, padėdami po eglute kažką neįprasto ir originalaus. Bet žinant Didžiųjų metų švenčių dovanų pasirinkimo ypatybes, galite sukurti nepamirštamą šventę bet kokio amžiaus vaikui.

Kalėdų ir Naujųjų metų laukimas vaikams yra beveik reikšmingesnis įvykis nei jų atėjimas. Taigi, artėjant šventei, pirmiausiai parašykite laišką Kalėdų Seneliui su savo vaikais. Tuo pačiu  ne tik sužinosite, ko labiausiai nori vaikas, bet ir turėsite galimybę apgalvoti dovanos variantą. Bet tėvai turi būti pasirengę ir tam, kad vaikai gali norėti to, ko šiuo metu jų tėvai negali nupirkti. Todėl jie patys turi pateikti įdomių ir naudingų dovanų idėjas.

Bet pirmiausiai  turite atsižvelkite į vaiko amžių ir atitinkamai nupirkti jiems dovanas: mažyliams žaislus, o vyresniems – ką nors rimtesnio ir praktiškesnio. Taip pat labai pravartu būtų apsvarstyti  vaikų interesus: dovanas galima susieti su jūsų mėgstamais animaciniais filmais, komiksais, pomėgiais. Labai svarbu atsižvelgti į vaikų norus, jei jie yra vyresni nei 10 metų.

Rinkdami dovaną paaugliui, pasitarkite su jaunesniais šeimos nariais, nes kartais jie geriau nei tėvai žino savo vyresnių brolių ir seserų norus.

Nusipirkę dovaną turėtumėte pasirūpinti ryškia jos šventine pakuote, kuri ne tik pradžiugintų vaiką, bet ir suteiktų švenčių magijai intrigos.

Kokias dovanas patartina pirkti berniukams? Yra žinoma, kad  labiausiai mėgstamas berniukų užsiėmimas yra įvairių dalių išmontavimas ir surinkimas, dizainas, konstrukcija. Tuo tarpu berniukams nuo vienerių iki ketverių metų galima padovanoti spalvingų kubelių, piramidžių, konstruktorių su didelėmis detalėmis.

 

Paauglius labiausiai domina įvairūs išmanieji įrenginiai

Tuo tarpu vyresniems berniukams labiau tinka daiktai, susiję su lauko žaidimais. Jie tikrai apsidžiaugs, jei Kalėdų ar Naujųjų metų proga tėveliai nupirks ilgai lauktą dviratį, pačiūžas, slides ar lauko žaidimams reikalingus daiktus.

Kalbant apie paauglius, reikėtų labiau atsižvelgti į jų norus. Žinia, juos labiausiai domina įvairūs išmanieji įrenginiai su  konsolėmis, programėlėmis. Taip pat daiktai, susiję su jų pomėgiais.

Ne taip sunku išrinkti dovaną ir mergaitėms. Vienerių – ketverių metų mažylės nuoširdžiai džiaugsis gavusios iš Kalėdų Senelio dovanų lėlę, minkštų žaislų ar knygų su spalvingais paveikslėliais, taip pat edukacinių žaidimų.

Tuo tarpu penkerių ir šešerių metų mergaitės džiaugsis didelėmis, kone į tikrus kūdikius panašiomis lėlėmis, imituojančiomis mažylių elgesį. Juk tai amžius, kai mergaitė labai nori būti panaši į savo mamą. Rūpinimasis lėle-kūdikiu suteikia mergaitei atsakomybės pojūtį.

Vyresnėms mergaitėms galima dovanoti žaislus, imituojančius kasdienius daiktus. Tai gali būti vaikų skalbimo mašina, lygintuvas, kavos virimo aparatas ar net visi žaislinių buitinių prietaisų ar indų rinkiniai. Tokie žaislai skatina vaiką nuo mažumės mokytis užsiimti namų ruošos darbais bei suteikia galimybę išbandyti tikrosios namų šeimininkės vaidmenį.

Kūrybiškumo rinkinys taip pat gali būti puiki dovana mergaitei. Bet čia turėtumėte atsižvelgti į jaunosios panelės polinkius. Galbūt tai bus piešimo, modeliavimo, karoliukų puošimo, siuvinėjimo rinkiniai ir panašiai.

Paauglystėje taip pat svarbu labiau atsižvelgti į mergaičių norus. Labiausiai tikėtina, kad bręstančiai dukrai tiks kvepalų ar kosmetikos rinkinys.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą