Norint sukurti pasitikėjimą žmogumi, užtenka apkabinti jį 20 sekundžių. Archyvo nuotrauka

Žmogaus kūnas nėra visiškai suprantamas. Jeigu kalbėtume atskirai apie smegenis ir psichiką, tai tyrėjai dar turi daug darbo ir atradimų.

 

Mokslininkai nuolat bando atrasti naujų faktų, kurie savo ruožtu daugelį šokiruoja ir nustebina. Juk stebuklų ir keistų dalykų nutinka,  ir visai nesvarbu, jais tiki ar ne.

Mes, unikaliausio pasaulyje reiškinio – žmogaus kūno – savininkai, tiek mažai apie jį žinome. O daugybė mokslininkų patirčių, eksperimentų ir išvadų kartais sukelia sumaištį.

Tik pagalvokite, ką  duoda šie unikalūs (dažnai gyvenime nepripažįstami) žmonės, atskleisdami mums unikalaus, nuostabaus vidinio pasaulio paslaptis.  Jie atranda  naujų dalykų ir daro išvadas. Vėliau, remiantis šiais atradimais, kuriami strateginiai planai ir naujos technologijos.

Žinia, daugelis dalykų tampa labiau prieinami, kai pradedate juos suprasti. Pasitelkus mokslininkų išvadas, tai padaryti daug lengviau. Jūsų dėmesiui įdomūs faktai apie mus, kaip vertingiausią produktą visoje visatoje. Ir tai nėra perdėta. Juk mąstyti,  galvoti ir svajoti yra žmonių privilegija…

 

  1. Aukšto IQ žmonės neturi daug draugų

Arba, paprasčiau tariant, kuo žmogus protingesnis, tuo jis turi mažiau draugų. Ne todėl, kad žmonės nemėgtų klausytis išminties,  bet jie jaučiasi daug menkesni ir nepilnaverčiai, lyginant, su tuo žmogumi. Be to, anot mokslininkų, taip nutinka ir dėl to, kad protingų žmonių smegenys yra užimtos rimtų problemų sprendimu, o bendravimas su  žmonėmis jiems yra laiko švaistymas.

Ir vis dėlto nereikia pamiršti, kad draugystė yra labai svarbi ir reikalinga kiekvieno žmogaus gyvenime. Tačiau tokiems žmonėms iš tikrųjų nuobodu įprasti pokalbiai …

  1. Sergant depresija, pasaulis praranda spalvas

Depresija sergantys žmonės dažnai praneša, kad jiems atrodo, jog pasaulis prarado savo spalvas. Tai ne tik pigi metafora, bet ir patvirtintas medicininis faktas.

Depresijos metu tinklainė tampa mažiau jautri kontrastingoms spalvoms, žmonės mažiau mato atspalvius. Tai veikia ir atvirkščiai: jei žmogus yra linkęs nešioti pilkų ir juodų atspalvių drabužius,  tada jis labiau linkęs į depresiją ar melancholiją.

  1. Jei per daug kalbėsite apie savo planus, jie niekada neišsipildys

Nusprendę pradėti ką nors naujo (pavyzdžiui, rytinį bėgimą ar išmokti naujos kalbos ir panašiai), per daug ir garsiai nekalbėkite apie savo planus, nes moksliškai įrodyta, kad tokiais atvejais žmogus, paprastai, niekada to nepadaro.

Kai tik žmonės pradeda apie juos kalbėti, smegenys šią užduotį suvokia kaip „atliktą“, o tada įtikinti priešingai yra labai sunku. Taigi, jei tikrai norite pasiekti visus savo tikslus, dirbkite ties jais tylėdami.

  1. Mums lengviau priimti sprendimus užsienio kalbomis

Mokslininkai teigia, kad kartais užtenka mąstyti užsienio kalba, kad būtų lengviau priimti sprendimus. Tai padeda mąstyti racionaliau ir žiūrėti į dalykus iš teisingos pusės.

Taigi, kai kitą kartą negalite apsispręsti, ką daryti, prisiminkite užsienio pamokas…

  1. 80 proc. visų dialogų yra apkalbos

Daugiau nei pusė visų pokalbių yra apkalbos ir, nepaisant lyties, vyrai apkalba tiek pat, kiek ir moterys. Tyrėjai išsiaiškino, kad iki 80  proc. pokalbių dalijamasi informacija apie kolegas ar pažįstamus žmones.

  1. Nuovargis gali skatinti kūrybiškumą

Jei norite sugalvoti tikrai gerą ir kūrybišką idėją, turėtumėte pabandyti ją sukurti pavargę. Kai žmogus išsenka, ateina įdomiausios idėjos. Kodėl tai vyksta? Tokiais momentais smegenys dirba ne taip efektyviai, todėl neatmeta idėjų, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai beprotiškos ir nerealios. O įprastomis (darbinėmis) aplinkybėmis, tikėtina, kad joms tai atrodys kaip ypač ekstravagantiškos idėjos.

  1. Jaunimas dažniau serga depresija

Tyrimai rodo, kad patys nelaimingiausi žmonės žemėje yra jaunesni nei trisdešimties metų amžiaus žmonės. 18–30 metų amžiaus žmonės tuo metu labiausiai kenčia nuo depresijos, nerimo ar streso.

  1. Laimę galima nusipirkti

Sakoma, kad laimės nenusipirksi. Tačiau mokslininkai dar kartą (bent iš dalies) paneigė šį teiginį: laimės jausmą galima įgyti išleidus pinigus dovanai artimiesiems, o ne sau. Kai dovanojame džiaugsmą kitiems, didėja mūsų pasitikėjimas savimi, tampame laimingesni ir beveik visiškai patenkinti gyvenimu.

  1. Per 20 sekundžių galima sukurti pasitikėjimą

Viskas, ką jums reikia padaryti,  norint sukurti pasitikėjimą žmogumi, tai apkabinti žmogų 20 sekundžių. Tokiais momentais gauname dozę oksitocino – hormono, kuris gaminasi, kai jaučiamės saugūs. Būtent jis mus nuramina ir atpalaiduoja.

  1. Iki 80 proc. minčių yra neigiamos

Vidutiniškai kasdien žmogaus galvoje sukasi nuo 12 tūkst. iki 60  tūkst. minčių, tačiau iki 80 procentų iš jų yra neigiamos. Ar ne laikas pradėti mąstyti šiek tiek pozityviau?

Ką gali duoti tokios žinios? Galite geriau suprasti savo kūną, sekti reakcijas, mintis ir elgesį. Argi ne nuostabu per 20 sekundžių tapti labiau pasitikinčiu žmogumi? Ar nėra priežasties išmokti valdyti savo mintis ir stengtis mąstyti pozityviai?

Išvados paprastos – jei norite tapti šiek tiek laimingesni, pralinksmėti – galite pradėti pirkti dovanas savo šeimai ir draugams.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą