Specifiniai „nuobodūs“ raumenų skausmai, dažnai lydintys menstruacijas, neapsiriboja tik pilvu. Juos galima jausti ir apatinėje nugaros dalyje, klubuose, net kojose iki kelių ar žemiau jų. Archyvo nuotrauka

Nepaisant to, kad daugumai merginų mėnesinės būna kartą per mėnesį, ne visos žino, kaip visa tai veikia. Ne, kiekviena mergina įsivaizduoja, kada ateis mėnesinės ir ką daryti šioje situacijoje. Tačiau yra faktų, apie kuriuos beveik niekas atvirai nekalba, rašo healthline.com.

 

  1. Menstruacinio ciklo trukmė nėra pastovi

Be to, ji skiriasi ne tik kiekvienos merginos, bet ir nuo mėnesio iki mėnesio tos pačios merginos. Vidutiniškai dienų skaičius tarp menstruacijų yra 28, tačiau galite tikėtis nuo 21 iki 35 dienų. Skaičiuoti reikia nuo pirmos dienos po praėjusių menstruacijų pabaigos. O nuo to momento iki ovuliacijos gali užtrukti nuo vienos iki minėtų savaičių. Tačiau antroji fazė – po ovuliacijos – kiekvienai merginai trunka apie 14 dienų. Ir visiškai normalu, kad mėnesinės kiekvieną mėnesį prasideda skirtingais intervalais, nes jas veikia daugybė veiksnių.

  1. Merginos turi jausti ovuliacijos simptomus

Ovuliacija yra procesas, reiškiantis kiaušinėlio išsiskyrimą iš kiaušidės į pilvo ertmę dėl subrendusio folikulo plyšimo. Dauguma merginų tai nepastebi, tačiau jausti jo simptomus yra ne tik visiškai normalu, bet ir reikalinga. Šie simptomai gali būti lengvas pilvo skausmas, taip pat bazinės kūno temperatūros padidėjimas ir krūtų jautrumas.

  1. Menstruaciniai diegliai gali būti ne tik pilvo srityje

Specifiniai „nuobodūs“ raumenų skausmai, dažnai lydintys menstruacijas, neapsiriboja tik pilvu. Juos galima  jausti ir apatinėje nugaros dalyje, klubuose, net kojose iki kelių ar žemiau jų. Taip yra todėl, kad pilvo srityje esančios nervų galūnėlės yra sujungtos ir „trūkčiojimas“ viename šio nervų „tinklo“ gale dažnai sukelia reakciją kitame.

  1. Seksas beveik niekada nepalengvina mėnesinių skausmų

Nežinia, kas paskleidė mitą, kad menstruacijų skausmą gali sumažinti seksas menstruacijų metu. Tik labai maža dalis moterų jaučia palengvėjimą. Ir net tik tais atvejais, kai moteris tuo tiki ar įkalba save. Tačiau mokslininkai neabejotinai nustatė, kad seksas šiuo metu gali sukelti gimdos spazmus, ypač jei sperma patenka į vidų. Ir taip, seksas menstruacijų metu kai kurioms moterims gali būti greičiau fiziologiškai nemalonus nei malonus.

  1. Ovuliacijos metu vyrams moterys dažnai atrodo patrauklesnės

Tai tiesa, bet tai neturi nieko bendra su išvaizda – tai susiję su kvapu. Nemažai mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad vyrai, kurie uostė drabužius, kuriuos moterys dėvėjo ovuliacijos metu, žymiai padidino testosterono lygį, kuris yra atsakingas už norą daugintis. Daugelis moterų taip pat pranešė apie sustiprėjusį seksualinį geismą ovuliacijos metu. Ir viena, ir kita visiškai atitinka gamtos logiką.

  1. Nustojus vartoti tabletes, mėnesinės „nusikelia“ iki metų

Dauguma nėštumo prevencijos tablečių slopina ovuliaciją, jose yra dirbtinių hormonų, kurie „pakeičia“ natūralius, tuo pačiu neleisdami atsirasti naujai gyvybei. Jei nustosite vartoti tabletes, organizmas pats pradės gaminti reikalingus hormonus ir sugrąžins ovuliaciją, tačiau tai užtrunka. Mažiausiai šeši mėnesiai – būtent tokį laikotarpį dauguma gydytojų skiria organizmui „susitvarkyti“ ir iki šio laikotarpio nesiims diagnozuoti menstruacijų sutrikimų (bent jau neturėtų). Teoriškai atsisakius tablečių pastoti galima iš karto, nors tai nutinka ne taip ir dažnai.

  1. Menstruacijų simptomus palengvinti galima natūraliomis priemonėmis

Yra žinomos kelios tokios priemonės. Viena jų – kalcis, kuris malšina mėnesinių skausmus, o vitaminas D gerina nuotaiką. Magnis mažina dirglumą ir raumenų skausmą. Neblogai pasiteisino ir vitaminų kompleksas B. Pagaliau daugelis vaistažolių arbatų gali palengvinti menstruacijų eigą, nors mokslas  ir nesiima aiškinti jų veikimo mechanizmo. Gali būti, kad jie yra tokie pat veiksmingi kaip ir homeopatiniai vaistai – tai yra, jie yra pagrįsti placebo efektu (saviįtaigos). Vienaip ar kitaip, bet žolelių arbatos tikrai nepakenks, todėl galite drąsiai  jas gerti.

  1. Sumažėja tikimybė susirgti pienlige menstruacijų metu

Taip yra todėl, kad menstruacinis kraujas padidina pH makštyje,  dėl to „gyvoms būtybėms“ sunku išgyventi, įskaitant infekcijas. Tačiau kai kuriais atvejais „hormonų žaidimai“ lemia tai, kad, priešingai, tik menstruacijų metu išsivysto infekcijos, pasireiškiančios būdingu „žuvies“ kvapu ir padidėjusiu sekretų kiekiu. Tokiu atveju turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą