Mokslininkai ne kartą pasakojo apie neigiamą rūkymo poveikį žmogaus smegenims.

Ir maži vaikai žino, kad rūkymas kenkia sveikatai. Be to visus rūkalius perspėja ne tik gydytojai, bet ir cigarečių gamintojai. Taip pat pastaruoju metu pastebima tendencija mesti rūkyti, nes žmonės stengiasi laikytis sveikos gyvensenos ir nori gyventi ilgą gyvenimą.

***

Nepaisant to, mokslininkai dar kartą nusprendė atkreipti dėmesį į rūkymo faktus, kurių daugelis gali tiesiog nežinoti. Taigi, nikotinas sukelia priklausomybę, todėl taip sunku yra mesti rūkyti. Mat  nikotinas stimuliuoja smegenų dalį, atsakingą už malonumo gavimą. Kai tik ši medžiaga nebepatenka ten, žmogus pradeda patirti siaubingą nepasitenkinimą viskuo, kas jį supa.

Surūkius net keliasdešimt cigarečių per dieną, gali lemti ne tik smegenų susilpnėjimą, bet ir net sumažėjimą. Dėl to gerokai anksčiau gali išsivystyti senatvinė demencija.

Be to, kuo anksčiau žmogus pradeda rūkyti, tuo žemesnis jo intelekto lygis, o bėgant metams jis tik silpnės.

Rūkymas mažina susikaupimą, o ne padeda susikaupti, kaip galvoja daugelis žmonių. Tiesą sakant, žmonės yra įpratę rasti daug pasiteisinimų, kodėl negali atsisveikinti su blogu įpročiu. Tikrai nepavyks sutelkti dėmesio po surūkytos cigaretės, kadangi į smegenų ląsteles nepateks tas deguonies kiekis, kurį sunaikino nikotinas.

Insultas ir rūkymas yra dvi visiškai skirtingos sąvokos, tačiau turi abipusį ryšį. Mokslininkams pavyko nustatyti, kad dėl nikotino kraujas tirštėja, dėl to sulėtėja kraujotaka ir gali susidaryti kraujo krešuliai. O tai net kelis kartus padidina insulto riziką.

Tikimės, kad ši informacija apie rūkymo pavojų – rūkaliams bus motyvacija pagaliau atsisakyti cigarečių savo sveikatos labui.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą