Jamesas ir Lauretta Burke'ai savo vestuvių dieną

Meilė tarp vyro ir moters – ypatinga meilė, kuri iš esmės skiriasi nuo meilės tarp motinos ir vaiko, tarp draugų. Todėl ją nelengva atpažinti taip, kaip ir bet kurią kitą meilę.

Daugelis galvoja, kaip suprasti dviejų žmonių santykius, ar tai meilė, ar ne meilė…

Vienas požymių yra tas, kad žmonėms yra gerai kartu. Ir blogai vienam be kito. „Aš jį labai myliu, bet būtų geriau, jei jis būtų toli“ – tai nėra meilė.

 

Jaudinosi, kad nespės papusryčiauti su žmona, esančią slaugos namuose

Greitosios medicinos pagalbos slaugytoja Cheryl Shoemaker  sako, kad niekada nepamirš vieno pagyvenusio vyro meilės istorijos, kurios liudininke ji tapo ligoninėje. Kas ją taip sujaudino?

Anot jos, tai buvo eilinė varginanti diena greitosios medicinos pagalbos personalui. Ryte, apie 8.30 valandą į skyrių atėjo maždaug 80 metų vyras ir paprašė pašalinti siūlus nuo nykščio. Jis skubėjo ir drebančiu balsu pasakė, kad turi labai svarbų susitikimą 9 valandą.

„Žinodama, kad tuo metu visi gydytojai buvo užimti, paprašiau jo atsisėsti ir laukti. Laukimas galėjo trukti valandą. Tačiau matydama jo kankinantį žvilgsnį ir dažną žvilgčiojimą į laikrodį privertė mane pakeisti sprendimą. Be to, tuo metu aš neturėjau kitų pacientų“, – dalijasi prisiminimais slaugytoja. Anot jos, apžiūrėjusi vyro pirštą, pamatė, kad žaizda užgijo. Pasitarusi su gydytoju, pasiėmė reikalingus įrankius ir preparatus siūlėms pašalinti ir žaizdoms gydyti.

„Procedūros metu mes įsitraukėme į pokalbį. Tik niekaip negalėjau suprasti, ar jis taip skubėjo bijodamas pavėluoti į priėmimą pas kitą gydytoją? Mano nuostabai, jis atsakė, kad iki 9 valandos ryto  turi suspėti papusryčiauti su savo žmona slaugos namuose. Jai buvo diagnozuota Alzheimerio liga. Aš paklausiau, ar ji jaudinsis, jei jis šiek tiek vėluos. Vyras atsakė, kad žmona jo nebepažįsta jau 5 metus. Mano nuostabai nebuvo ribų, todėl jo paklausiau: „Ir jūs vis tiek einate pas ją kiekvieną rytą, nors ji nebeatpažįsta jūsų?“. Jis nusišypsojo, paglostė mano ranką ir atsakė: „Ji nežino, kas aš esu, bet aš žinau, kas ji yra“.

Cheryl Shoemaker neslepia, kad išgirdusi tai, sunkiai tramdė besiveržiančias ašaras, šiurpuliukai perbėgo per visą kūną. „Bet tai yra būtent ta meilė, apie kurią aš visą gyvenimą svajojau …“ – sakė vyras. “Aš daugybę kartų perpasakojau šią istoriją ir kiekvieną kartą pašiurpsta mano oda pasakojant“, – teigė slaugytoja.

 

Meilėje glūdi kažkas ypatingo

Socialiniuose tinkluose Casey Lucca taip pat pasidalino savo senelio ir senelės meilės istorija. Moteris neslepia, kad šią istoriją pirmiausiai turi perskaityti tie, kurie netiki tikra meile.

Casey parašė, kad kai 2016 metais rugsėjo 9 d. senelis suprato, kad jo žmona miršta, prieš  paskutinį jos atodūsį, vyras pasilenkė, švelniai pabučiavo į kaktą ir pasakė: „Visus tuos septyniasdešimt metų aš buvau tau ištikimas. Nieko ir niekada daugiau nebeturėsiu. Tu esi mano vienintelė ir mylimiausia ir aš nežinau, kaip gyvensiu be tavęs. Aš visus tuos metus mylėjau tik tave. Todėl tik džiaugčiausi, jei netrukus galėsiu būti su tavimi“. Ji užmerkė akis ir tyliai mirė… Seneliai pragyveno  kartu 63 metus. Meilėje yra kažkas ypatingo. Šis jausmas tampa dar stebuklingesnis, kai myli … šešis dešimtmečius“. – parašė Casey Lucca socialiniame tinkle.

Casey atvirauja, kad jos seneliui labai skaudėjo širdį, mirus mylimai žmonai. Jo sveikata iš karto pradėjo blogėti. „Praėjus beveik metams nuo tada, kai mirė mano močiutė, senelį paralyžiavo. Jis nebegalėjo kalbėti. Dvi dienas prieš mirtį, jis ištiesė rankas ir ėmė į kažką kreiptis … o gal į ją…?!

Mes galvojame, kad senelis pamatė savo mylimą žmoną, kuri atėjo pasiimti jo. Senelis mirė 2017 metais rugsėjo 9 d. –  tai yra praėjus lygiai vieneriems metams po mylimos žmonos mirties. „Tai tikra meilė, o ne atsitiktinumas. O jei manote, kad tai sutapimas, labai klystate. Tai neįprasti dalykai“, – parašė Casey savo feisbuko paskyroje.

 

Meilė neišblėso praėjus ir daugiau nei šešis dešimtmečius

Jamesas Burke ir Lauretta susipažino iš karto po Antrojo pasaulinio karo. 1945 metais rudeniop  jaunus žmones supažindino kaimynas. Jamesas buvo ką tiktai baigęs tarnybą oro pajėgose. Vaikinas iš pirmo žvilgsnio įsimylėjo Laurettą ir norėjo kuo greičiau su ja susituokti.

Tačiau jo išrinktoji nebuvo pasirengusi tokiam rimtam žingsniui. Mat mergina norėjo baigti universitetą. Todėl vestuvės buvo atšoktos merginai jau baigus mokslą. Jų santuokai 64 metai. Sukūrus šeimą, Jamesas ir Lauretta apsigyveno Akrono mieste. Mylintys sutuoktiniai susilaukė 9 vaikų – 4 sūnų ir 5 dukterų. Žinoma, jie jau seniai turi savo šeimas.

Viena dukterų pasakojo, kad tėtis  visiems savo sūnums per jų vestuves sakė, jog niekada nenustotų mylėti savo vaikų motinų. Įdomu tai, kad nei vienas iš sūnų iki šiol neišsiskyrė.

Gausi ir draugiška Burke’ų šeima 2012 metais jau turėjo 23 anūkus ir 5 proanūkius.

Gaila, bet jau praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pabaigoje Laurettai ėmė pasireikšti demencijos požymiai. Moteris pradėjo prarasti atmintį. Vėliau jai buvo diagnozuota Alzheimerio liga.

Tačiau mylintis vyras visada priminė brangiai žmonai gražiausias jų gyvenimo akimirkas, kurias jie praleido kartu. Taip pat primena ir vaikų bei anūkų gimtadienius.

Ne taip seniai Jamesą ištiko širdies priepuolis. Jam buvo atlikta širdies stimuliatoriaus įvedimo operacija, po kurios išsivystė komplikacijos. Jamesas keletą mėnesių gulėjo ligoninėje.

Jameso ir Laurettos anūkė Collell Muldoon nufotografavo senelį paskutinio atsisveikinimo su žmona metu. Pažvelgusi į nuotrauką, ji kažką pastebėjo.

Po kiek laiko Collell, išėmusi šią nuotrauką iš šeimos albumo ir palyginusi ją su Jameso ir Laurettos vestuvių nuotrauka, pamatė, kad jos abi yra savotiškai labai panašios.

Kitaip tariant, per vestuves Jamesas į savo mylimąjį žiūrėjo taip pat, kaip ir per paskutinį susitikimą ligoninės palatoje – su didžiule ir begaline meile.  Jųdviejų meilė tokia stipri  ir gili, kuri neišblėso praėjus ir daugiau nei šešis dešimtmečius.

Collell patalpino nuotrauką socialiniuose tinkluose, kuria pasidalino milijonai žmonių visame pasaulyje.

Nuotr. Jamesas ir Lauretta Burke’ai dabar

Tėvai ne juokais buvo įsiutę dėl to, ką iškrėtė jaunuoliai

Johnas ir Ann Betarai, gyvenantys Fairfielde, Konektikuto valstijoje, jau 84 metai santuokoje.  2016 metais per Šv. Valentino dieną pora atsakė į internetinio žurnalo „Handy“ skaitytojų klausimus. Suprantama, jie labiausiai domėjosi ir prašė pasidalinti ilgalaikės santuokos paslaptimis.

Organizacija  „Worldwide Marriage Encounter“ , daugiau nei aštuonis dešimtmečius trunkančią santuoką, pripažino „ilgiausia“ JAV istorijoje. Nors gali būti, kad yra ir porų, kurių santuoka trunka dar ilgiau, tiesiog iki šiol apie save nepranešė.

Sirijoje gimęs Johnas buvo vaisių prekybininkas. Vyrui buvo 21 metai, kai jis 1932 metais sutiko 17-metę moksleivę Ann. Jie buvo kaimynai.

Tai buvo Didžiosios depresijos laikotarpis, todėl Ann tėvas labai norėjo, kad duktė ištekėtų už turtingo, bet 20 metų vyresnio vyro. Tuo metu Johnas ir Ann buvo įsimylėję. Todėl 1932 metais lapkričio 25 dieną jaunuoliai pabėgo į Harisono miestą, o paskui į Niujorką.

Prisiminęs savo prieš daugybę metų įvykdytą drąsų sprendimą, Johnas dabar tik juokiasi.  Bet tada jų tėvai ne juokais buvo įsiutę dėl to, ką iškrėtė jaunuoliai. Nors Ann teta kaip įmanydama guodė  merginos tėvą sakydama, kad jos santuoka su Johnu truks neilgai. Bet jie visi klydo.

Dabar Johnui ir Ann jau yra daugiau nei 100 metų. Jie kartu santuokoje jau 84 metus. Pora susilaukė 5 vaikų, 14 anūkų ir 16 proanūkių. Šios didelės ir laimingos šeimos nuotraukas „Twitter“  paskelbė poros anūkė Heather Mitchell.

Paklausus, kokia jų ilgaamžiškumo paslaptis, viename savo interviu Johnas atsakė: „Tiesiog pasitenkinimas. Pasitenkinimas tuo, ką turi ir tuo, ką darai“.

„Jei galvoji apie tai, ką darai, bet paaiškėja, kad padarei neteisingai, stengiamės ištaisyti klaidas. O jei nepavyksta, tiesiog tenka sutikti su tuo“, – pridūrė Ann.

Pora  neslepia, kad santuokoje būta ir nesutarimų, ir pakilimų, ir nuosmukių.

„Daugiausiai nesutarėme tik dėl maisto gaminimo. Tai buvo vieninteliai mūsų ginčai“, – sako Johnas. Tačiau Ann nesutinka su šiuo teiginiu.

Paklausus, ką galėtų patarti poros, kurios dar tik ruošiasi kurti šeimą Ann atsakė: „Jaunos poros susituokdamos, tikisi vienas iš kito stebuklų ir visiškos santarvės, bet taip nebūna. Aš turiu galvoje, kad visi žmonės yra skirtingi, todėl pirmiausiai reikia išsiaiškinti, kad labiausiai patinka ir nepatinka  tavo antrajai pusei ir tiesiog prisiderinti prie jo“.

Nuotraukose: Johnas ir Ann Betarai pragyveno kartu 84 metus ir iki šiol laimingi

„Twitter“, “Facebook” tekstas ir nuotraukos

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą