Žinia, paaugliais būti nelengva. Jiems tenka atlaikyti didelį mokymosi krūvį, įtampą, dažną nuotaikų kaitą, o kur dar hormoniniai pokyčiai, vykstantys organizme. Aktyvus socialinis gyvenimas taip pat reikalauja daug jėgų. Šį kartą patarimai mamoms, kaip išmokyti sveikai gyventi savo dukteris.

Mama savo pavyzdžiu turi išmokyti dukrą teisingai maitintis

Suprantama, pirmiausiai mama turėtų rodyti dukteriai pavyzdį. Tai reiškia, norint  pripratinti dukterį sveikai gyventi ir mama turi laikytis sveiko gyvenimo būdo. Bet jei mama mėgsta ne tik išgerti „sveiko“ raudono vyno taurę, bet ir užtraukti cigaretės dūmą, gali kiek nori aiškinti ir įrodinėti dukteriai apie tai, kad reikia gyventi sveikai  –  bus vien beprasmiški ir tušti žodžiai. Nes ir paaugusiems vaikams labai didelę įtaką daro tėvai.

Todėl namuose pirmiausiai turi būti tam tinkama aplinka, kad duktė perimtų sveiko gyvenimo būdo idėją. Tai yra  mama turėtų ruošti kartu su dukra naudingą ir sveiką maistą, pakviesti ją eiti pasivaikščioti, kartu užsiimti joga. Tai sustiprins ne tik judviejų sveikatą, bet ir tarpusavio santykius.

Mama savo pavyzdžiu turi išmokyti dukrą teisingai maitintis. Mat ji gali paprasčiausiai nenutuokti, kokios medžiagos naudingiausios jos augimui ir vystymuisi. Juk dažnai paaugliai valgo bulvių traškučius dėl to, kad jiems skanu, bet niekas nepaaiškino, jog yra daug naudingesnių  jų organizmui produktų. Mamos verčia vaikus valgyti nemėgstamą daržovių sriubą su morkomis, baklažanais, brokoliais, Briuselio kopūstais, nepaaiškinusios jų naudingumą.

Раsakykite dukrai, kad norint turėti tvirtą kūną, dailią figūrą ir imlų protą, būtina subalansuota mityba ir įvairiai maitintis, kad netrūkų reikalingų organizmui medžiagų. Todėl kasdien mitybos racione turi būti baltymų ( žuvis, mėsa, sūris, kiaušiniai), kompleksinių angliavandenių ( neskaldytų grūdų produktai, ruginė duona), kalcio ( pieno produktai), ląstelienos, vitaminų ir kitų  mikroelementų (šviežios daržovės ir vaisiai).

Skatinkite savo dukters fizinį aktyvumą

Visada kartu pusryčiaukite, paaiškinusi, kad taip organizmas įkraunamas energija visai dienai. Apskritai paauglio sveikas gyvenimo būdas – tai kasdien sotūs ir sveiki pusryčiai. Žinia, dažnai paaugliai išbėga į mokyklą,  pagriebę nuo stalo šokolado plytelę ar bandelę. Todėl pasistenkite, kad  dukra išeitų į mokyklą visada papusryčiavusi!

Pripratinkite dukrą kasdien išgerti daug vandens!  Juk ne veltui sakoma, kad geriamas vanduo yra gyvybės ir sveikatos šaltinis. Prireikus patarkite ir priminkite savo atžalai, kad svarbiau išgerti daug paprasto vandens kasdien, o ne sulčių, arbatos ar kompoto, kad visi organai gerai funkcionuotų ir padėtų organizmui išsivalyti nuo nereikalingų toksinų ir šlakų.

Skatinkite savo dukters fizinį aktyvumą. Paaiškinkite savo atžalai, kad tik kasdien mankštinantis ir atliekant įvairius pratimus padės jai jaustis žvaliai, energingai bei išvengti paauglių organizmui būdingų sveikatos problemų. Taip pat, kad ji bus ne tik daili, bet ir lanksti, tiesios laikysenos ir gražios eisenos.

Dar geriau būtų, jei jūsų dukrelė užsiimtų profesionaliu sportu. Bet ir čiuožinėdama riedučiais ar važinėdama dviračiais su draugais, eidama pėsčiomis į mokyklą su klasės draugais ar drauge (pakeliui galima ir paišdykauti ar pakvailioti), tikrai bus tik į naudą jūsų dukters ir jos bendraamžių sveikatai!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą