Kembridžo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai įrodė, kad bet kokio intensyvumo fizinis aktyvumas yra naudingas, tačiau rimtas krūvis gali padėti išvengti ankstyvos mirties. Straipsnis, kuriame aprašytas paprastas būdas išlikti sveikam, buvo paskelbtas žurnale „Nature Medicine“.

***

Tyrime dalyvavo 96 tūkstančiai žmonių, kurių duomenys saugomi Didžiosios Britanijos biobanke. Savanoriai nešiojo fizinio aktyvumo fiksavimo priemones. Tyrėjai planavo išsiaiškinti, vidutinio sunkumo ar didelio intensyvumo pratimai labiau padeda sumažinti priešlaikinės mirties riziką. Norėdami tai padaryti, jie apskaičiavo energijos suvartojimą (PAEE).

Po to tyrėjai priėjo išvadą, kad norint išvengti ankstyvos mirties, reikia kasdien būti fiziškai aktyviais ir skirti 150 minučių vidutinio intensyvumo mankštą (pavyzdžiui, greitą ėjimą) arba 75 minutes didelio intensyvumo mankštą (bėgimą) per savaitę.

Ankstesni tyrimai parodė, kad vidutinio sunkumo ar energinga veikla teikia daugiau naudos sveikatai nei lengva veikla, tačiau nebuvo aišku, ar tai lemia priešlaikinės mirties riziką.

Tyrimo dalyvių vidutinis PAEE buvo 40 kJ / kg per parą. Trečdalis jų skirta vidutinio intensyvumo veiklai. Per stebėjimo laikotarpį (3,1 metų) mirė 732 žmonės.

Nepaisant to, tyrėjai išsiaiškino, kad bet kokio intensyvumo energijos sąnaudų padidėjimas buvo glaudžiai susijęs su mažesne mirties rizika.

 

„YouTube“ stop kadras

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą