Vokiečiai mėgsta rengti vaikų gimtadienio vakarėlį pagal Harį Poterį

Apskritai vokiečių šeimos atsakingai žiūri į vaikų gimtadienio šventimus.  Jie visi planuoja iš anksto ir nepalieka painiavos. Pavyzdžiui, kavinę užsisako likus šešiems mėnesiams iki vaiko gimtadienio. Nes vokiečiai žino, jei pradės ieškoti vietos likus pusantro mėnesio, yra didelė rizika, kad visos vietos jau bus užimtos.

Bene svarbiausias dalykas – tai gimtadienio valgiaraštis

Ko gero visų vaikų pasaulyje gimtadieniai yra panašūs. Vaikai per savo gimtadienius susirenka  į kavinę ar kviečia svečius į savo namus, dar kiti iškylauja gamtoje. Visi ką nors dovanoja. Užpučia žvakutes. Valgo tortą. Žiūri klouno pasirodymą.

Skirtumas tarp vokiečių  ir mūsiškių gimtadienių tik tas, kad jos taip anksti neplanuojamos.

Be to, į vaikų gimtadienius pakviestų vaikų mamos ir tėčiai, kurie ir atvedė juos, paprastai informuojami, ar jie gali būti su vaiku, ar geriau palikti juos ramybėje ir išeiti. Jei gali pasilikti, jie jums praneš, kad duos tėvams valgyti. Paprastai tai būna standartinis rinkinys: dešrainiai, keptos dešrelės. Jei paprašoma palikti vienus vaikus, pasakoma, kada atvažiuoti jų pasiimti. Kai kuriais atvejais po to tėvų paprašoma padėti nurinkti stalą.

Kitas, bene svarbiausias dalykas – tai gimtadienio valgiaraštis. Visi tėvai sužino, kas jų vaikams patinka ir nepatinka. Kokiems maisto produktams jie gali būti alergiški. Gal netoleruoja laktozės?  O maisto produktai be glitimo? Dėl to valgiaraštis gali būti labai demokratiškas: gruzdintos bulvytės, dešros, pyragas. Bet klausimynas apie maistą yra privaloma vaikų gimimo dienos rengimo programos dalis.

 

Iš anksto nustatytas dovanų  sąrašas apsaugo vaiką nuo bereikalingo streso

Trečia – dovanos. Gimtadienį rengiantys sūnui ar dukrai tėvai iš anksto informuoja, kokių dovanų reikia jų vaikui. Prašymai paprastai yra vidutiniai: knygos, dažai piešimui, maži stalo žaidimai, lėlės. Mat tėvai įsitikinę, kad iš anksto nustatytas sąrašas apsaugo vaiką nuo bereikalingo streso. Pavyzdžiui, kai visi pakviestieji atėjo ir įteikė Rubiko kubą.

Žinia, vokiečiai pinigus leidžia taupiai – tai taikoma ir vaikų gimtadieniams. Niekas nemeta  pinigų kaip į balą. Iš anksto numačius gimtadienio biudžetą, laiką ir vietą, išgelbėja tėvus nuo daugybės netikėtų situacijų. „Mes žinome, kas susirinks į vaikų vakarėlį. Mes žinome, kada. Mes žinome, kas iš svečių užpūs tortą mūsų vaiko gimtadienio proga“, – sako vokiečiai.

Bet jei dauguma vokiečių šeimų švenčia vaikų gimtadienius demokratiškai, atsiranda ir tokių, kurių, pavyzdžiui, sūnaus ar dukters gimtadienis nė kiek nenusileidžia Kanų kino festivaliui su proginiais kostiumų, fejerverkais ir net viso dydžio King Kongo figūra. Be to, vokiečiai mėgsta rengti vaikų gimtadienio vakarėlį pagal Harį Poterį.

Socialinių tinklų nuotraukos

3 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą