Italijos mokslininkų teigimu, tabako dūmai tiesiog nekenčia moterų, todėl rūkymas padaro moters organizmui daug daugiau žalos nei vyro.

Cigaretės vienodai žudo visas moteris

Milano universiteto (Università di Milano) profesorės, Italijos sveikatos ministrės Elenos Tremoli pranešime, skaitytame Europos kardiologų draugijos kongrese, Paryžiuje, buvo paskelbti jos atlikto tyrimo rezultatai.

„Moters organizmas ir kūnas yra ypač pažeidžiamas cigarečių ir nesvarbu, kiek metų turi rūkalė, koks jos svoris ir socialinė padėtis. Cigaretės vienodai žudo visas moteris“, – cituoja Elenos Tremoli žodžius leidinys „Corriere della Sera“.

Elenos Tremoli vadovaujama tyrėjų komanda išanalizavo daugiau nei 1600 vyrų ir daugiau nei 1800 moterų sveikatos būklę penkiose šalyse: Suomijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje ir Italijoje. Analizuojant sergamumą ir mirštamumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų, gautas santykis 5: 1. Tai reiškia, kad surūkusi vieną cigaretę moteris pažeidžia širdį ir kraujagysles lygiai taip pat, kaip vyras surūkęs penkias cigaretes.

 

Vis daugiau moterų vadovaujasi grynai vyrišku gyvenimo būdu

Italų tyrėjų duomenimis, Europoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų kasmet miršta 4,3 mln. žmonių, iš jų 242 tūkst. – Italijoje. Ir vis daugiau mirusių moterų buvo rūkančios.

Italijos mokslininkai skambina pavojaus varpais: vis daugiau moterų vadovaujasi grynai vyrišku gyvenimo būdu. Jos valgo per daug, per mažai juda, rūko ir labai nervinasi. Todėl, pasak profesoriaus Roberto Ferrari, keičiasi dar vienas sergamumo „modelis“.

Anot jo, paprastai širdies ir kraujagyslių ligos yra 55–60 metų vyrų „privilegija“. Po to keletą metų tiek vyrai, tiek moterys serga vienodai, o sulaukus maždaug 75 metų, proporcijos keičiasi „moterų naudai“. Tai atsitinka ne tik dėl natūralaus kūno susilpnėjimo dėl menopauzės, bet ir dėl moterų „suvyriškėjusio“ gyvenimo būdo.

Deja, mokslininkai pastebi, kad rūkymo prevencijos Europoje darbas nepavyko. Rūkančių moterų vis daugiau ir daugiau. Dabar pasaulyje 20 proc. visų rūkalių yra moterys. Ir pagal visas prognozes, rūkančių moterų skaičius tik augs.

 

parengta pagal womenshealthmag.com

2 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą