Prieš kiek laiko mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad per pandemiją aktyviausiai sportavo 35- 45 metų žmonės, o mažiausiai – paaugliai iki 18 metų. Ekspertai pabrėžia, kad tie, kurie nemato reikalo kasdien išeiti bent pasivaikščioti į lauką ir pakvėpuoti grynu oru, gali labai pakenkti savo sveikatai.
Sportuojant labai svarbu sistema ir palaikymas
Pirmoje vietoje pagal skaičių tarp tų, kurie nusprendė palaikyti formą naudodamiesi internetinėmis treniruotėmis, amžiaus grupė yra nuo 35 iki 45 metų asmenys arba kiek daugiau nei 40 proc. (4818 žmonių).
Antroje vietoje – jaunuoliai nuo 25 iki 35 metų. Tai sudaro beveik 32 proc. dalyvių (3769 žmonės). Trečioje su 18 proc. rodikliu – vyresni nei 45 metų žmonės (2140 žmonių). Treneriai nuo 18 iki 25 metų – 7 proc. (738 žmonės). Tačiau mažiausiai laiko fiziniam lavinimui skiria saviizoliuoti paaugliai, jų buvo tik 3 proc. (335 žmonės).
Anot specialistų, net ir nedidelis krūvis padeda išlaikyti formą ir sustiprina imuninę sistemą. Sportuojant labai svarbu sistema ir palaikymas.
Pasak trenerių, internetinis formatas padeda išlikti aktyviems, tačiau vis tiek skiriasi nuo tikrojo.
Gerai, kai tokios treniruotės yra ir asmeninės. Tokiu atveju galima stebėti žmogų. Pavyzdžiui, kad geriau atliktų taisyklingą pratimų techniką, nes tai yra svarbiausia. O kai internetinės treniruotės vyksta grupei žmonių, deja, treneris negali stebėti visų iš karto.
Vaikščiojimas padeda išlaikyti fizinį aktyvumą
Medicinos specialistai pastebi: nepaisant to, kad bet kokia fizinė veikla yra svarbi kiekvienam, vyresnio amžiaus žmonėms jai turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Mat izoliacija ir nuolatinis buvimas namuose uždarose patalpose yra pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms nei jauniems žmonėms. Be to, su amžiumi mažėja raumenų audinio jėga ir tūris, o jei žmogus nejuda, tuomet šis procesas vyksta dar greičiau, raumenys atrofuojasi. Todėl labai svarbu stengtis visada išlaikyti fizinį aktyvumą. Tačiau tai, anot specialistų, įgyvendinti nelengva, nes žmogus neišeina iš namų ir tenka įkalbinėti save atlikti fizinius pratimus.
Optimali užsiėmimų trukmė sveikiems žmonėms yra 60–90 minučių per dieną. Tuo pačiu svarbu atminti, kad fizinis lavinimas turi būti naudingas, o ne išsekinti žmogų ir sukelti stiprų nuovargį. Vaikščiojimas taip pat gali padėti išlaikyti fizinį aktyvumą. Ėjimas yra universali, natūrali, įprasta ir fiziologinė bet kokio amžiaus ir lyties žmogaus fizinio aktyvumo forma, kuriai nereikia papildomos įrangos ir specialiai sutvarkytos erdvės.
Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai savo medžiagose rekomenduoja sveikiems žmonėms kasdien nueiti 10 tūkst. žingsnių.