Tabako dūmų toksiškos medžiagos naikina smegenų ląsteles, todėl pasyvaus rūkymo auka tampa išsiblaškiusi, nervinga, grubi, silpnavališka, susijaudinusi ir neadekvati. Archyvo nuotrauka

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 1,3 milijardo žmonių, tai yra beveik kas penktas planetos gyventojas yra priklausomas nuo tabako gaminių. Kalbant apie priklausomybę, tabako rūkymas yra antras po alkoholizmo, tuo pačiu apeidamas priklausomybę nuo heroino ir kokaino, rašo sciencedirect.com.

 

Vaiko organizmas yra silpnas ir neapsaugotas nuo tabako nuodų

Nepaisant to, kad, įvairų tyrimų duomenimis,  vidutiniškai 75  proc. vyrų ir 26 proc. moterų rūko, šis skaičius  nuolat auga, todėl kitaip, kaip bauginančiu, negalima jo vadinti. Kiekvienais metais visame pasaulyje 332 tūkstančiai žmonių miršta nuo rūkymo padarinių, įskaitant pasyvų (PSO duomenys). Daugiau nei 30 proc. patenka į vaikų mirtingumo dalį.

„Vaikai ir rūkymas“ yra liūdna, bet nepaprastai svarbi tema, bent jau dėl to, kad rūkantis tėtis laikomas beveik norma. Ir tai yra ne tik blogas pavyzdys, bet ir nuolatinis pasyvus vaiko rūkymas, pradedant nuo ankstyvos vaikystės.

Vaikų rūkymo (aktyvaus ir pasyvaus) pasekmės yra apgailėtinos – jiems daug kartų išauga medžiagų, iš kurių susidaro cigarečių dūmai, daroma žala. Ir tai taikoma ne tik aktyviam, bet ir pasyviam rūkymui. Vaiko organizmas yra toks silpnas ir neapsaugotas nuo tabako nuodų, kad net pasyvaus rūkymo pasekmės gali tapti negrįžtamos. Nikotinas, anglies monoksidas, nuodingos dervos yra baisūs vaikų sveikatos priešai, neleidžiantys organizmui nukreipti visų savo jėgų augimui, vystymuisi ir stipraus imuniteto formavimuisi. Tokiomis sąlygomis galima kalbėti tik apie išlikimą. Užaugti sveikam ir stipriam vaikui, kuris rūko ar gyvena rūkančiųjų šeimoje, nėra realu.

 

Tabako dūmų toksiškos medžiagos naikina smegenų ląsteles

Aktyvaus ir pasyvaus rūkymo poveikis vaikams – itin žalojantis. Tabako nuodai veikia visus organizmo organus ir sistemas: plaučius, širdį ir kraujagysles, inkstus, kepenis, skrandį, nervų sistemą ir kt.

Įrodytas ryšys tarp pasyvaus rūkymo ir lėtinių ligų atsiradimo laikui bėgant. Vaiko įkvėpti cigarečių dūmai sutrikdo medžiagų apykaitą, kenkia sveikatai nuo vaikystės.

Tabako dūmų toksiškos medžiagos naikina smegenų ląsteles, todėl pasyvaus rūkymo auka tampa išsiblaškiusi, nervinga, grubi, silpnavališka, susijaudinusi ir neadekvati.

Kita vertus, susilpnėja intelektas, sulėtėja pasyvaus rūkymo paveikto vaiko fizinis vystymasis.

Akivaizdu, kad priklausomybė nuo tabako daug dažniau pasireiškia vaikui, kurio tėvai (ar vienas iš tėvų) vaikystėje rūkė.

Protinių gebėjimų pablogėjimas dėl rūkymo įrodo bent jau tai, kad 95 proc. studentų rūko. Amerikiečių atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 22 tūkst. rūkančių paauglių, parodė, kad ne tik sulėtėjo jų vystymasis, bet ir turėjo neišsivysčiusius plaučius. Rūkančios merginos paprastai anksčiau pradeda seksualinius santykius ir atrodo prasčiau nei sveikos jų bendraamžės.

Manome, kad bet ko žala, įskaitant pasyvų rūkymą vaikams, dabar jums akivaizdi. Vienintelis būdas apsaugoti vaiką nuo minėtų pavojų – visiškai mesti rūkyti.

„YouTube“ vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą