Ji buvo labai protinga ir vikri mergaitė: žaidė šachmatais, plaukė... bet labiausiai Jamie mėgo knygas. Socialinių tinklų nuotrauka

Raudoni plaukai, strazdanotas veidas, akiniai ir kukli šypsena – būtent tokią tėvai, kiemo ir klasės draugai prisimins 10-metę Jamie Rose Bolin, rašo „The Herald-Times“.

 

Lėmė jos meilė knygoms

Ji buvo labai protinga ir  vikri mergaitė: žaidė šachmatais, plaukė… bet labiausiai Jamie mėgo knygas. Mergaitė jas, vaizdžiai kalbant, „prarydavo“, per savaitę perskaitydama 1-2 knygas.

Kalbama, kad iš dalies tai, kas jai atsitiko, lėmė jos meilė knygoms.

2006 metais. balandžio 12 d. Jamie, pamokoms pasibaigus, išėjo iš mokyklos ir patraukė tiesiai į viešąją biblioteką Perselo mieste, Oklahomoje. Ji ten lankydavosi taip dažnai, kad jai net buvo duotas asmeninis stalas, kurį bibliotekos darbuotojai juokaudami pavadino „Jamie rezidencija“.

Viena iš priežasčių, kodėl mergaitė tiek laiko praleisdavo bibliotekoje, buvo ta, kad ją augino vienas tėvas. Mama paliko šeimą, kai Jamie buvo 4 metai.

Jamie tėvas Curtis dirbo maždaug iki 18.00 val.  ir ji nenorėjo grįžti į tuščius namus. Todėl mergaitė, bibliotekoje ant stalo pasidėjusi knygas ir sąsiuvinius, prieš grįždama namo atliko namų darbus ar tiesiog skaitė.

Tądien ji iš bibliotekos išėjo maždaug valanda anksčiau nei įprastai, nes mergaitei saldumynų dažnai duodanti darbuotoja, jai kaip įprastai nusišypsojo ir paprašė ateiti rytoj. Ji nežinojo, kad Jamie niekada  daugiau neateis…

Perselas, kuriame vyko šios istorijos įvykiai, yra jaukus ir ramus miestelis. Jame gyvena tik kiek daugiau nei 6 tūkst. gyventojų. Nusikaltimai ten įvyksta itin retai, kad išeidami iš namų žmonės dažniausiai neužrakina durų.

Žinoma, tėvas išmokė dukrą saugotis nepažįstamų žmonių, o ji griežtai laikėsi taisyklių. Tačiau kai jų geraširdis ir visada toks mandagus kaimynas, vardu Kevinas Underwoodas, pasiūlė mergaitei  užeiti pažaisti su augintine žiurke ir pažiūrėti keletą naujų knygų, ji tiesiog negalėjo atsispirti…

Vėliau paaiškės, kad Jamie mirė anksčiau, nei jos tėvas sužinojo apie dukters dingimą. Curtis grįžo namo apie 18.30 val. Neradęs dukros, pirmiausia iškvietė policiją. Iš karto buvo pradėtos paieškos, bet, deja, buvo per vėlu.

26 metų Kevinas Underwoodas dirbo bakalėjos parduotuvės pardavėju. Jis buvo apibūdintas kaip ramus ir mandagus  malonaus balso vaikinas. Tačiau jis retai šypsojosi ir dažniausiai laikė savyje visas emocijas ir jausmus.

„Man jis atrodė visiškai normalus žmogus. Taip, jis buvo šiek tiek niūrus ir retai eidavo į svečius, bet mes su juo normaliai bendraudavome. Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad jis taip galėtų pasielgti“,  – laikraščiams sakė vienas Kevino draugas.

 

Buvo pripažintas kaltu ir jam skirta mirties bausmė

Tačiau, kaip paaiškėjo, Underwoodas turėjo slaptų troškimų, apie kuriuos nepasakojo savo draugams ir šeimai. Jaunas vyras vedė anoniminį dienoraštį, kuriame aprašė savo baisias fantazijas, iš kurių „nepavojingiausia“ – žmogžudystė.

Jamie nepavyko rasti dvi dienas. Galiausiai, išnagrinėjusi visą vaizdo stebėjimo kamerą, policija nubrėžė apie  300 metrų spindulio apskritimą, kuriame, jų manymu, ji ir prapuolė.

Pareigūnai sustabdė kiekvieną automobilį rajone ir apklausė visus gyventojus. Balandžio 15 dieną vienas iš pareigūnų sustabdė su tėvu verslo reikalais važiavusio Kevino automobilį.

Policininkas uždavė standartinius klausimus, ar vyrai matė mergaitę. Ir apibūdino Jamie. Bet tada Kevinas pasakė, kad „mergaitė gali būti aprengta kitais drabužiais“. Pareigūnui iškart kilo įtarimas.

Tą patį vakarą į Underwoodo namus atvyko policija. Kevinas įleido juos tylėdamas ir leido apieškoti vietą. Tai, ką jie ten rado, buvo blogiau nei siaubo filmo scena: mėsmalė, iešmai, mėsai pjaustyti peiliai… ir didelis sandarus maišas šaldiklyje.

Kol sumišę policininkai į visa tai žiūrėjo ir negalėjo atsigauti, Kevinas nekaltu veidu ramiai stovėjo šalia.

– Nagi, jau suimkite mane. Aš tai padariau“, – galų gale pasakė jis pareigūnams, kurie ne iš karto suprato, kas čia yra.

Atlikus psichiatrinę ekspertizę, teismo psichiatras nustatė, kad Kevinas serga lengva Aspergerio sindromo forma (jis sunkiai bendrauja su žmonėmis). Tačiau tai jokiu būdu negali būti laikoma atsakomybę lengvinančia aplinkybe.

Dėl to 2008 metų vasario 29 dieną jis buvo pripažintas kaltu ir jam skirta mirties bausmė. Kevinas ne kartą bandė apskųsti nuosprendį, tačiau jam nepavyko.

Šiuo metu jis yra kalėjime. Bausmės įvykdymas numatytas 2023 metų gruodžio 7 dieną.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą