Visi žmonės nori gyventi kuo ilgiau ir tuo pačiu nori pasijusti tarsi jauni. Dabar mokslas nestovi vietoje, o mokslininkai skelbia vis daugiau drąsių pareiškimų dėl mūsų kūno ir sveikatos.

Ar žinote, kad žmogaus ūgis ryte yra didesnis nei vakare, kad gulėdami mes būname aukštesni nei stovėdami? Visa tai yra slankstelių suspaudimo pasekmė.

 

Kaip lytis, fizinės ypatybės ir amžius veikia žmonių ilgaamžiškumą

Neseniai Nyderlandų mokslininkai paskelbė tyrimo rezultatus, kuriame teigiama, kad gyvenimo trukmė priklauso nuo žmogaus ūgio ir svorio.

Šio tyrimo metu buvo atliktas tikrai milžiniškas darbas, kuris prasidėjo dar 1986 metais. Ir jame dalyvavo 120 tūkst. žmonių. Tyrimo tikslas buvo nustatyti, kaip lytis, fizinės ir amžiaus ypatybės, atsižvelgiant į gyvenimo būdą, veikia žmonių ilgaamžiškumą.

20 metų ir vyresnio amžiaus tyrimo dalyviai užfiksavo visus minėtus veiksnius ir po tam tikro laiko pradėjo stebėti kūno pokyčius.

Bet rezultatų teko palaukti.  Tiesa, bet jau eksperimento pabaigoje paaiškėjo, kad tik 17 proc. vyrų ir 2 kartus daugiau moterų (35 proc.) išgyveno iki 90 metų.

Buvo užfiksuotas pirmasis svarbus pastebėjimas: moterys, vyresnės nei 90 metų, per savo gyvenimą buvo daug lieknesnės, palyginti su tomis, kurios nesulaukė šio amžiaus.

Taip pat buvo pastebėta, kad aukštaūgės moterys 30 proc. dažniau tampa ilgaamžėmis nei žemos.

 

Sportas yra teigiamas abiejų lyčių ilgaamžiškumo veiksnys

Remdamiesi šiais duomenimis, mokslininkai padarė išvadą, kad lieknos moterys, kurių ūgis viršija 170 cm., dažniau tampa šimtametėmis, palyginti su antsvorio ir žemo ūgio (mažiau nei 160 cm.) moterimis.

Keista, kad tarp vyrų mokslininkai nepastebėjo jokio ryšio tarp ūgio, svorio ir ilgaamžiškumo.

Čia jie pateikia dar vieną reikšmingą veiksnį – fizinį aktyvumą.

Vyrai, kurie fiziniam aktyvumui skyrė daugiau nei 1,5 valandas per dieną, ilgaamžiais tapo 40 proc. daugiau nei tie, kurie mažai sportavo ar visai nesportavo.

Mokslininkai padarė išvadą: sportas yra teigiamas abiejų lyčių ilgaamžiškumo veiksnys, todėl tai turi daryti visi.

Jei jums ir atrodo, kad augimas neturi didelės įtakos vidutinei gyvenimo trukmei,  tai dėl antsvorio netenka abejoti, nes papildomi kilogramai labai apkrauna visą kūną.

Todėl rekomenduojama sportuoti visiems, kurie neturi kontraindikacijų, taip pat patartina atsisakyti žalingų įpročių ir teisingai maitintis.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą