Jei negalite eiti į sporto salę, reguliariai pasivaikščiokite gryname ore ir daugiau judėkite, mankštinkitės, bėgiokite. Archyvo nuotrauka

Londono universiteto mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad žmonės, kurių fizinė būklė prasta,  60 proc. dažniau patiria nerimą. Šis tyrimas taip pat parodė, kad žmonės, turintys silpną raumenų ir aerobinį * fizinį pasirengimą, beveik dvigubai dažniau patiria depresiją ir nerimą.

Šį tyrimas iš pradžių  buvo paskelbtas leidinyje „Bel Marra Health“.

 

Pateikė įrodymų apie fizinės ir psichinės sveikatos ryšį

Pranešama, kad tyrime dalyvavo 152 978 dalyviai. Visi dalyviai buvo nuo 40 iki 69 metų amžiaus. Tyrimo pradžioje jie buvo tikrinami dėl aerobinio ir raumenų tinkamumo. Dalyviai taip pat turėjo užpildyti klausimyną nerimo ir depresijos simptomams įvertinti.

Buvo nustatyta, kad tie, kurie tyrimo pradžioje turėjo aukštą aerobinį ir raumenų pasirengimą, po septynerių metų parodė geresnę psichinę sveikatą. Palyginti su žmonėmis, kurių bendras fizinis pasirengimas buvo prastas, 81 proc. dažniau turėjo vieną iš bendrų psichikos sutrikimų. Ankstesni tyrimai taip pat parodė, kad daugiau sportuojantys žmonės,  mažiau  susiduria su psichologinio pobūdžio problemomis.

„Mes pateikėme papildomų įrodymų apie fizinės ir psichinės sveikatos ryšį. Pratimai yra naudingi ne tik jūsų fizinei sveikatai, bet ir gali būti naudingi jūsų psichinei sveikatai“, – teigė vienas tyrimo autorių, dr. Aaronas Candola.

Anot jo, kadangi daugelis žmonių dėl kokių nors priežasčių ar apribojimų negali naudotis vietinėmis sporto salėmis, todėl jie nėra aktyvūs. Bet žmonės turi  nepamiršti, kad fizinis aktyvumas gali atlikti pagrindinį vaidmenį užkertant kelią psichikos sutrikimams. Pandemijos metu tai tampa ypač svarbu kovojant su depresija ir nerimu.

 

Jei negalite eiti į sporto salę, pasivaikščiokite gryname ore

„Mūsų rezultatai rodo, kad žmonių skatinimas sportuoti gali turėti daug naudos visuomenės sveikatai, pagerindamas ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą. Tobulinti kūno rengybą, atliekant pratimus ir stiprumo treniruotes yra naudingiau nei tik sutelkti dėmesį į aerobinį ar raumenų fitnesą “, – sakė dr. Josephas Hayesas.

Jo teigimu, šiuo įtemptu apribojimų laikotarpiu kaip niekada svarbu sutelkti dėmesį į savo psichinę gerovę. Jei negalite eiti į vietinę sporto salę, reguliariai pasivaikščiokite gryname ore ir daugiau judėkite, mankštinkitės, bėgiokite.

Psichikos liga gali tapti lėtine liga, jei nesiimsite veiksmų, kad sumažintumėte riziką. Padėkite sau ir kitiems skatindami fizinį aktyvumą ir sveiką mitybą. Gyvenimo būdo pokyčiai labai sumažina psichikos ligų riziką, ir šis tyrimas padeda atskleisti šių dviejų santykį.

* Aerobinė treniruotė – tai procesas, kurio metu širdis ir plaučiai yra mokomi efektyviau siurbti kraują, tiekiant daugiau deguonies į raumenis ir organus.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą