Peggy Orenstein sako, kad mergaitei patinka, kai ją apkabina, paima už rankos, pabučiuoja, bet ji tada dar net nesusimąsto apie seksualinį potraukį

Žinoma amerikiečių rašytoja ir bestselerio „Girls & Sex: Navigating the Complicated New Landscape“ autorė Peggy Orenstein sako, kad su mergaičių lytiniu potraukiu viskas kitaip, nei su berniukų. Anot jos, paauglės mergaitės ne tik kad nejaučia lytinio potraukio, kaip berniukai, bet apskritai nerodo didelio susidomėjimo intymiais dalykais.

 

Paauglių mergaičių sekso žinios būna epizodinės ir paviršutiniškos

Paauglystėje mergaitės lytinis potraukis (libido) paprastai yra dar platoniškoje, kartais ir erotinėje stadijoje, todėl įsimylėjusiai  paauglei mergaitei  visiškai pakanka leisti laiką  su savo mylimuoju meiliai susikabinus už rankų ar apsikabinus. „Mergaitei patinka, kai ją apkabina, paima už rankos, pabučiuoja, bet ji tada dar net nesusimąsto apie seksualinį potraukį, – rašo Peggy Orenstein savo knygoje  „Girls & Sex: Navigating the Complicated New Landscape“ ( „Mergaitės ir seksas:  naujo ir sudėtingo kraštovaizdžio navigatorius“). Anot jos, lytinis potraukis merginoms susiformuoja sulaukus 17-18 metų, o  pilnavertį seksualumą pasiekia būdamos tik 25 metų.

Knygos autorės įsitikinimu, paprastai mergaitės dar nežino ir nesupranta, ką reiškia normalus seksas. Tiksliau, jų žinios būna epizodinės ir paviršutiniškos. Tarkim, kuri nors draugė kažką sužinojo ar perskaitė internete ir pasidalijo savo „patirtimi“. Bet ką gero gali papasakoti nekaltai  mergaitei draugė, jei ir įvyko  su ja kas nors keisto ir nesuprantamo, ir kur nors visai netinkamoje vietoje?! Nepaisant to, romantiškai nusiteikusi mergaitė skaito knygas apie meilę, „ekstazę“ ir laukia iš intymaus artumo kažko neapsakomo. Tačiau tikrovė jas be galo nuvilia.

Pavyzdžių nereikia toli ieškoti. Buvo atvejis, kai 15- metė paauglė prisirijo tablečių ir buvo nugabenta į ligoninę. Mat buvo be proto įsimylėjusi tos pačios mokyklos dvyliktoką – išvaizdų, atletiško sudėjimo aukštaūgį vaikiną. Mergina sielvartavo dėl meilės be atsako, rašė dienoraštį. Paskui nusprendė pasipasakoti savo geriausiai klasės draugei. Po to abi kiekvieną dieną laukdavo jo po pamokų, sekdavo paskui jį, laikydamos atstumą. O šis apsimesdavo, kad nepastebi jų.

Kai mokykloje nuskambėjo paskutinis skambutis, įsimylėjėlė kartu su drauge įslinko į salę ir stovėjo gale. Kai jos mylimasis priėjo prie mikrofono, norėdamas padėkoti savo mokytojams, įsimylėjusi mergina pradėjo raudoti, užsidengusi veidą rankomis, kad daugiau nebepamatys jo.

Dar po kiek laiko įvyko abiturientų išleistuvės. Nors aštuntokių ten niekas nekvietė ir nelaukė, bet  paauglė, tirpstanti iš meilės vaikinui, vis tiek tam ruošėsi. „Iš antrų rankų“ nusipirko gražią, švelniai melsvos spalvos suknelę su nėriniais. Mergina nusprendė, kad vėliau, kai prasidės šokiai ir priges šviesos, ji nepastebimai įeis į salę ir pakvies savo mylimąjį šokti bei prisipažins mylinti jį.

 

Suartėjimas su mylimuoju, jai buvo jo meilės išraiška

Beveik viskas taip ir buvo. Jos mylimasis, kaip ir kiti abiturientai, buvo jau kiek paėmęs ant drąsos, bet iškviestas aštuntokės šokti ir į jos prisipažinimą pasielgė taktiškai, pasakęs, kad ji taip pat patinka jam. Merginos širdelė vos neiššoko iš laimės ir džiaugsmo. Ji jautėsi kaip ant sparnų. Jie beveik visą vakarą šoko ir aštuntokė didžiavosi, kad merginų širdžių ėdikas šoka su ja, o ne su savo klasės draugėmis. Pasibaigus šokiui, jiedu išbėgdavo iš salės ir pasislėpdavo tuščioje klasėje, kur vaikinai atsinešė ir paslėpė kelis butelius vyno.  Gurkšnojo jį ir bučiavosi.  Nepratusi prie svaigalų, mergina greitai apgirto. Bet jai viskas patiko – ir jos būsena, ir tai, kas vyko aplink. Svarbiausia – jos mylimas vaikinas ir jo bučiniai.

Po pusiaunakčio visi išėjo pasivaikščioti po miestą. Nuo pagrindinės grupės pamažu ėmė atsiskirti poros ir pasuko kas kur. Atitrūko nuo jų ir šios istorijos pagrindinė herojė su savo mylimuoju. Jie pasuko į artimiausią skverą. Buvo tamsu, daug medžių ir nieko ten daugiau nebuvo.

Viskas įvyko ant suoliuko skvere. Mergina net ir nemėgino priešintis.  Jai atrodė visiškai natūralu – jei jau jiedu patinka vienas kitam, apsikabina ir bučiuojasi, vadinasi, tai rimti ir ilgalaikiai santykiai. Ir mylimas vaikinas ją būtinai ves. TAI įvyko paskubomis, bet paauglei nei skaudėjo, nei buvo malonu.  Ji vertino intymų artumą su mylimu žmogumi kaip savaime suprantamą dalyką.  Jai tai buvo jo meilės išraiška.

Namo jie grįžo jau prašvitus. Paauglė buvo įspėjusi motiną, kad grįš labai vėlai arba visai negrįš – nakvos pas draugę. Laimės svaigulio apimta mergina prasmuko į savo kambarį ir nebegalėjo sudėti akių dėl ją užklupusių jausmų.

 

Anksti praradusios skaistybes, ilgai nešioja nusivylimą širdyse

Jau kitą rytą 9 valandą mergina laukė savo mylimojo prie jo namo laiptinės. Šis išėjo į lauką tik apie  vidurdienį ir jau visai kitokios nuotaikos.  Niūriai linktelėjęs merginai, jis norėjo praeiti pro šalį, bet ji stvėrė jam už rankos nesuprasdama, kas su juo nutiko.  Slėpdamas savo akis, vaikinas pasakė jai, kad labai gailisi dėl to, kas įvyko. Padaugino alkoholio, jis „užsinorėjo“ , o čia pasipainiojo  ji, aštuntokė. Po to pridūrė, kad nenori prasidėti su nepilnametėmis. Ir apskritai jam reikia ruoštis stojamiesiems egzaminams į aukštąją mokyklą. Todėl jie daugiau nebepasimatys.

Su būdingu paaugliams maksimalizmu mergina nusprendė, kad toliau nebėra prasmės gyventi…

Bet gydytojai išgelbėjo  merginos gyvybę, kuri nesikankino ilgai dėl ją atstūmusio vaikino.

Labai daug panašių, kaip šios merginos ir jos nelaimingos meilės istorijų. Tiesa, kitais atvejais mergaitės, praradusios skaistybes ir savo svajonių idealus, ne ranką kelia prieš save, o ilgus metus nešioja nusivylimą širdyse.

„Kai mergaitė turi intymių santykių pirmą kartą, tai paprastai ji būna labai drovi, susikausčiusi, varžosi ir niekuo negali padėti savo jaunajam sekso partneriui.  Bet net jei mergaitė jau ir turėjo seksualinės patirties, tai jo akivaizdžiai nepakanka, norint padėti taip pat nepatyrusiam partneriui įveikti sumišimą, drovumą ir patirti malonius pojūčius“, – sakė Peggy Orenstein.

Anot knygos autorės,  gebėjimas patirti orgazmą lytinio akto metu gali nebent tik tos mergaitės, kurioms būdingas ankstyvas vadinamasis psichoseksualinis išsivystymas. Pavyzdžiui, jei mergaitė  buvo tvirkinama ar seksualiai išnaudojama vaikystėje savo tėvo ar kitų žmonių. Nes  normalaus psichoseksualinio išsivystymo mergaitė paauglė negali patirti orgazmo, kadangi jos lytinis potraukis dar nėra galutinai susiformavęs. Bet nepaisant to, jau kai kurios 14-15 metų mergaitės ( o gal ir anksčiau) turi lytinių santykių.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą