Ispanijos universiteto mokslininkai atliko tyrimą, norėdami išsiaiškinti, kaip tėvų  priklausomybė nuo nikotino daro įtaką jų vaikams. Paaiškėjo, kad įprotį rūkyti iš mamos perima duktė, o iš tėvo – sūnus.

Buvo atlikta didžiulės apimties sociologinė apklausa, per kurią tyrėjai nustatė tabako vartojimą šeimose. Tai suteikė ir galimybę išsiaiškinti šio žalingo įpročio, „perduodamo iš kartos į kartą“, problemas.

Mokslininkai išsiaiškino, kad jei šeimoje rūko abu tėvai, tai 23 proc. tikėtina, jog ir jų duktė bus priklausoma nuo nikotino ir 24 proc. tikėtina, kad sūnus taip pat rūkys.

Be to, per tyrimą buvo išsiaiškinta: 12 proc. tikėtina, kad sūnus taip pat rūkys, jei tokį pavyzdį jam rodo tėvas, bet jei rūko šeimoje tik mama, tai tokia galimybė lygi nuliui. Tai yra, motinos žalingas įprotis sūnui nėra pavyzdys.  Ir priešingai – jei rūko mama šeimoje, tai 12 proc. tikėtina, kad ir duktė rūkys, nepriklausomai nuo to, ar rūko tėvas.

Be to, tyrėjai išsiaiškino kitą labai svarbų dalyką:  jei vaikai auga nepilnoje šeimoje – tik su motina, berniukai pradeda rūkyti  32 atvejais iš šimto, o mergaitės – 28 atvejais iš šimto.

 

parengta sciencedaily.com

4 KOMENTARAI

 1. An interesting discussion is definitely worth comment. I do
  believe that you need to publish more on this topic, it may not
  be a taboo subject but generally folks don’t speak about
  these subjects. To the next! Many thanks!!

 2. After looking over a number of the blog posts on your blog, I honestly appreciate
  your way of writing a blog. I added it to my bookmark
  site list and will be checking back soon. Please check out my
  website too and tell me your opinion.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą