Važinėjimas dviračiu yra puikus šeimos užsiėmimas, kuriame vietos užteks kiekvienam. Net mažiausias vaikas gali būti pasodintas į specialią kėdutę ant dviračio ir prisijungti prie jūsų kelionės. Socialinių tinklų nuotrauka

Važiavimas dviračiu anksti ryte padeda greičiau „atsibusti“ ir jaustis žvaliais. Be to, nuolat važinėjant dviračiu, jūsų miegas bus sveikesnis, o tai reiškia, kad pabusite pailsėję. Dažnai važinėjant dviračiu iš organizmo pašalina streso hormoną kortizolį. Galų gale važinėjimas dviračiais padeda atsikratyti nemigos, rašo news-medical.net.

 

Be jau minėtų dalykų, važinėti dviračiais naudinga ir dėl kitų dalykų.

Gerina virškinimą

Važiavimas dviračiu pagerina medžiagų apykaitą. Dėl to padidėja apetitas ir pagerėja maisto virškinimas. Žinia, apetitas yra aktyvios metabolizmo požymis.

Sustiprėja ištvermė

Reguliaraus važiavimo dviračiais dėka padidinsite bendrą kūno ištvermę, jausitės energingesni, aktyvesni ir stipresni. Lengviau pernešite sunkesnį krovinį iš vienos vietos į kitą, o jūsų emocinis fonas stabilizuosis. Pagerės išvaizda.

Mažėja svoris

Dviratis yra labai naudingas norintiems numesti papildomų kilogramų. Važiavimo dviračiu metu sudeginama daug kalorijų, sumažėja nepageidaujamų riebalų „nuosėdų“ klubuose. Tuo pačiu metu jūsų kūnas degina riebalus ne tik kelionės metu, bet ir keletą valandų po jo. O tie, kurie važinėja dviračiais greitai, bet nedideliais atstumais, sudegina kelis kartus daugiau riebalų nei tie, kurie keliauja ilgai, bet lėčiau.

Pagerėja odos būklė

Reguliarus važiavimas dviračiu padeda sulėtinti odos senėjimą. Taip atsitinka todėl, kad pagreitėjusi kraujotaka efektyviau odos ląstelėms tiekia deguonį ir maistines medžiagas, pašalindama kenksmingus toksinus. Važinėjimas dviračiu taip pat sukuria idealias sąlygas kolageno gamybai, o tai savo ruožtu padeda sulėtinti raukšlių atsiradimą. Padidina raumenų tonusą. Reguliarus važiavimas dviračiu padeda treniruoti kojų, krūtinės, nugaros, rankų raumenis. Dėl to pagerėja jų forma ir padidėja raumenų ištvermė.

Mažėja stresas

Važiavimas dviračiu yra lengviausias ir greičiausias būdas gauti laimės hormonų dozę. Važinėjimas dviračiu, kaip ir kitos dviračių sporto šakos, yra puikus būdas pabėgti nuo nemalonių minčių. Pabandykite nuvažiuoti bent porą kilometrų – viskas, kas nereikalinga,  kaip mat išskris iš jūsų galvos. Monotoniški judesiai, išmatuotas kvėpavimas – visa tai automatiškai sutvarko mintis ir jausmus. Pagerėja bendra psichologinė būklė.

Stiprėja nervų sistema

Kelionės dviračiais teigiamai veikia bendrą emocinę būklę, padeda sustiprinti nervų sistemą – pagerėja nuotaika ir bendra sveikata. Dviratis yra geriausias būdas išleisti garą po darbo dienos.

Tobulėja protiniai gebėjimai

Važiavimas dviračiu padidina kraujo ir deguonies srautą į smegenis, kuris suaktyvina ir atstato receptorių veikimą, padeda sukurti naujas smegenų ląsteles hipokampo srityje, atsakingoje už atmintį. Be to, rašytojai, muzikantai, menininkai, vadovai ir daugelis kitų profesionalų, mėgstančių   pasivažinėti dviračiais,  tokiu būdu skatina savo kūrybinį mąstymą. Iš tiesų, dėl padidėjusio deguonies antplūdžio į smegenis, suaktyvėja nervų veikla.

Stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema

Važinėjimo dviračiu suteikiamas kardio krūvis padeda stiprinti širdies raumenį, didinti kraujagyslių tonusą, sumažinti „blogojo“ ir didinti „gerojo“ cholesterolio kiekį. Tai labai sumažina širdies ligų riziką.

Praturtinamos ląstelės deguonimi

Važiuojant dviračiu jūsų kraujas intensyviai prisotinamas deguonimi, kuris kartu su kitomis maistinėmis medžiagomis patenka į smegenų ląsteles ir kitus gyvybiškai svarbius jūsų kūno organus. Todėl važinėjant dviračiu, gerėja kraujotaka dubens organuose, o tai ypač svarbu vyrams kaip tokios klastingos ligos kaip adenoma profilaktika.

Gerėja kraujo apytaka

Dviratis kaip visuma daro kraujotaką racionalesnę ir efektyvesnę. Normalus sveiko žmogaus širdies susitraukimų dažnis yra 65–70 kartų per minutę. Žmonėms, kurie reguliariai važinėja dviračiu, šis dažnis sumažėja 8-10 kartų per minutę – širdis persijungia į protingesnį darbo režimą, kuris taupo širdies „išteklius“, apsaugo nuo ankstyvo jos „nusidėvėjimo“ ir visų rūšių širdies ligų atsiradimo.

Varikozinių venų prevencija

Žmonėms, turintiems genetinį polinkį į venų varikozę, minti pedalus yra labai naudinga. Atliekant sukimosi judesius kojomis, kraujas pradeda aktyviai cirkuliuoti kraujagyslėmis, niekur nesustingdamas. Tuo pačiu metu važiuojant dviračiu visiškai nėra smūginės apkrovos, o tai naudinga sąnariams.

Gerėja plaučių funkcijos

Važiuojant dviračiu jūsų plaučiai dirba daug aktyviau nei įprastai – ilgai, bent valandą, važiuojant dviračiu žmogaus plaučiai dirba visa jėga. Dėl priverstinės ventiliacijos plaučiai greičiau išsiskiria nuo toksinių medžiagų, kurių apstu beveik bet kuriame šiuolaikiniame mieste. Žinoma, tuo pačiu metu turėtumėte stengtis nutiesti maršrutą arčiau gamtos ir toliau nuo judrių kelių.

Gerėja regėjimas

Važinėjimas dviračiu labai tinka akių treniruotėms. Spręskite patys: kad ir kur būtų jūsų maršrutas – miško takais ar šaligatviais – turite atidžiai stebėti kelią. Jūsų žvilgsnis nuolat sutelktas ir perjungiamas nuo objekto prie objekto. Toks akių raumenų lavinimas sumažina trumparegystės riziką, paaštrina regėjimą.

Stiprina imunitetą

Tie, kurie savo laisvalaikį nuolat leidžia važinėdami dviračiu, žymiai padidina organizmo atsparumą infekcijoms (imunitetą), todėl daug rečiau sergama sezoninėmis ligomis – gripu, peršalimo ligomis ir kt.

Vestibuliarinio aparato raida

Važinėjimas dviračiu puikiai lavina vestibiuliarinį aparatą ir judesių koordinaciją.

Taupomas kelionės laikas

Važiuoti dviračiu tikrai greičiau nei pėsčiomis. O lyginant su automobiliu, tuomet nereikia stovėti spūstyse, dėl kurių stovime ilgiau nei važiuojame. Dviratis leidžia savarankiškai susikurti savo maršrutą, nesiderinant su viešojo transporto tvarkaraščiu. Taip taupomas laikas.

Jokių problemų su parkavimu

Dviratis važiuos ten, kur automobilis nevažiuos. Dviratį pastatyti labai paprasta – jis užima daug mažiau vietos nei automobilis.

Taupomi pinigai

Dviračių kainos yra labai prieinamos, o dviračių priežiūra paprastai yra nepretenzinga. Jei nusipirkote dviratį, nereikia  į jį pilti degalų kiekvieną dieną, nereikia mokėti mokesčių ir draudimo. Jei dviratyje kažkas suges, tai jo remontas nepareikalaus didelių pinigų.

Augančio vaiko vystymasis

Vaikišku dviračiu važinėjantis vaikas gauna visas tas naudas, kurias ir suaugusieji. Dviratis padeda pamatus vaiko sveikatai ateityje.

Teigiamas pavyzdys

Be to, verta prisiminti, kad vaikai yra tėvų įtakoje. Jei jūsų vaikai matys jus reguliariai važinėjant dviračiu, netrukus jie norės pasekti jų pavyzdžiu.

Stiprina tarpusavio santykius

Važiavimas dviračiu kartu skatina geros nuotaikos hormonų išsiskyrimą, todėl visi smulkūs konfliktai ir susierzinimas išnyks be pėdsakų. Be to, kelionė – gera proga pasikalbėti apie ką nors romantiško.

Laiko leidimas su šeima

Važinėjimas dviračiu yra puikus šeimos užsiėmimas, kuriame vietos  užteks kiekvienam. Net mažiausias vaikas gali būti pasodintas į specialią kėdutę ant dviračio ir prisijungti prie jūsų kelionės.

Susitikimas su naujais draugais

Be geros sveikatos, važiavimas dviračiu turi teigiamą poveikį socialinei jūsų gyvenimo pusei. Važinėjimas dviračiu – puikus būdas pažinti bendraminčius, kurie su didele tikimybe gali tapti jūsų draugais, nes jus vienija bendri interesai.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą