Daugiau judėti yra sveika ne tik dėl geros figūros ir pakilios nuotaikos. Širdies, kaulų ir medžiagų apykaitos būsena tiesiogiai priklauso nuo mūsų aktyvumo. Kaip ir grožis! Žmogus yra tiesiog sukurtas judėti. Raumenys yra mūsų „darbinis arklys“ ir, jei išlaikysite juos geros formos, tai turės teigiamos įtakos viso organizmo būsenai bei jūsų energijai ir žvalumui.

 

Kaulai kenčia nuo raumenų neveiklumo

Jei žmogus labai daug laiko praleidžia sėdėdamas, atsiranda hipokinezija – judėjimo aktyvumo stoka. Dėl šios priežasties raumenų sistema pamažu atrofuojasi ir netrukus net elementariai lipti laiptais tampa sunku. Jei sveriate 60 kg, tada pasėdėję 10 minučių suvartosite 14,4 kcal, gulėdami – 10,2, o atsistoję – jau 15,6 kcal.

Žmogaus net skeleto būklė priklauso nuo judėjimo. Kad galėtume remtis į žemę, jis turi būti patvarus. O kaulai kenčia nuo raumenų neveiklumo. Nes kai sėdime, kaulas „galvoja“, kad jo nereikia stiprinti. Todėl vien šokinėjant per virvutę, kaului tenka didelis krūvis ir jis pradeda stiprėti.

Beje, osteoporoze pirmiausiai „suserga“ dailiosios lyties atstovės. Todėl merginos jau dabar turėtų apie tai galvoti. Net paprasčiausias pasivaikščiojimas kasdien tik į sveikatą.  Naudinga  vien tai, kad būsite gryname ore.

Anot specialistų, XXI amžiaus ligas – aterosklerozę ir koronarinę širdies ligą  daugiausiai lemia nejudrus gyvenimo būdas. Pagrindinė priežastis yra cholesterolio nusėdimas ant arterijų sienelių. Kraujas cholesterolio apnašas suvokia kaip svetimą kūną, krešėja, gali atsirasti kraujo krešulys ir užkimšti kraujagyslę. Tai kelias į širdies smūgį, insultą. O judėjimas yra aterosklerozės prevencijos priemonė!

 

Padidėja ligos rizika nešiojant aukštakulnius

Be to, dailiosios lyties atstovėms artritas vystosi nešiojant aukštakulnius. Mat kūno padėtis keičiasi taip, kad padidėja spaudimas kojoms, kulkšnims ir kelio sąnariams. Taigi padidėja ir ligos rizika. Sąnariai tampa stangrūs, atsiranda kojų skausmas. Todėl pradėkite šiandien pat daryti paprastus pratimus. Geriau juos atlikti ryte, išgėrus vieną ar du puodelius žaliosios (žolelių) arbatos.

  1. Stovint ant laiptelių krašto, ranka laikykitės už turėklų. Tada ištieskite vieną koją į priekį, o po to kitą. Atliekant kiekvieną judesį, iškvėpkite!. Pakartokite 10-20 kartų.
  2. Atsirėmus į kėdę rankomis, lėtai prisėskite, bet ne visiškai. Nepamirškite iškvėpti prisėdant. Prisėdimai padės įveikti atsiradusį skausmą kelio sąnaryje, galūnėse, priekinėje šlaunies dalyje! Pakartokite 10-20 kartų.
  3. Kojos pečių plotyje, rankomis laikykitės kėdės nugarėlės. Iš lėto pritūpkite, bet ne iki galo. Iškvėpiant pritūpkite, o įkvepiant atsistokite.
  4. Gulint ant nugaros, kojas sulenkite ir pastatykite ant grindų, rankos šonuose. Pakaitomis pasukite kojas į dešinę ir kairę puses, ir stenkitės pasiekti grindis.
  5. Sėdint ant kėdės, uždėkite kairę koją ant dešinės kojos šlaunies. Po to sukeiskite vietomis. Rankomis suimkite tai vieną, tai kitą pėdą ir pasukiokite kulkšnį bei kojos pirštų sąnarius.
  6. Delnais stipriai spausdami sukamaisiais judesiais pamasažuokite klubo ir kelio sąnarius, Pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę. Pakartokite 10-20 kartų. Ypač atsargiai įtrinkite skausmingus taškus (raumenis).

 

Daug sveikatos problemų galima pašalinti važiuojant dviračiu

Pasak imunologų, sergant II tipo diabetu, yra kraujo insulinas, tačiau ląstelių receptoriai to nesuvokia. Dėl to gliukozė „nepereina“ iš kraujo į raumenis ir riebalinį audinį, o po valgio kraujas tiesiogine prasme virsta lipniu sirupu, kuris taip pat užpildo tarpląstelinę erdvę. Tačiau nuolat sportuojant ar mankštinantis, padidėja jautrumas insulino receptoriams. Be to, tada ląstelių membranos tampa labiau pralaidžios gliukozei. Todėl tik nuolat sportuojant ir mankštinantis  galima atsikratyti šių negalavimų.

Vaizdžiai kalbant, endokrininės liaukos yra treniruojamos lygiai taip pat, kaip raumenys ir širdis. Žinoma, tai pirmiausia priklauso nuo apkrovos reguliarumo ir intensyvumo.

Pirmajame treniruočių etape organizmas pradeda išmesti daugiau hormonų, aktyviau veikia hipofizė (tai maždaug žirnio dydžio endokrininė liauka, bei skydliaukės liaukos. Tuomet pamažu hormonų gaminama mažiau, tačiau ląstelių jautrumas joms padidėja. Didinant krūvį, sustiprėja ir endokrininės sistemos veikla.

Nepriklausomai nuo oro sąlygų, patartina lauke nuolat daryti fizinius pratimus, grūdintis ir sveikai gyventi. Daug sveikatos problemų galima pašalinti nuvažiavus dviračiu kilometrus. Važiuodami su vėjeliu, jūs ne tik padėsite smegenų ląstelėms, treniruosite plaučius, bet ir pritrauksite „laimės hormonus“.

 

parengta pagal bmcpublichealth.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą