Siautėjant pandemijai, daug sporto renginių persikėlė į internetą, kur siūlomi ir įvairūs abejotino naudingumo patarimai. Ši tendencija neaplenkė ir sveikos gyvensenos temos. Internete pradėjo pasirodyti patarimai, kurie ne tik nepadidina noro sportuoti, bet ir dažnai sukuria vartotojų kompleksus.
Pirmiausiai paklauskite savęs, ar norite sportuoti?
Daugelis mūsų nuo vaikystės buvome mokomi išsikelti sunkias užduotis ir jas atlikti kuo greičiau. Tai iš dalies teisinga, bet ne dėl sveiko gyvenimo būdo ir sporto. Jei nepasiruošęs žmogus staiga pradėtų treniruotis du kartus daugiau, pavyzdžiui, vietoj 3 treniruočių per savaitę, treniruojasi beveik kiekvieną dieną, – tai didelė tikimybė, kad sukels daugiau neigiamų pasekmių, o ne naudos. Ką daryti, norint pasiekti teigiamų rezultatų?
Tai paprasta – pradėkite nuo mažų dalykų. Bet pirmiausiai paklauskite savęs, ar norite sportuoti? Pradėkite nuo lengvo bėgimo 5-10 minučių. O jei norite numesti svorio ir valgyti sveiką maistą, pradėkite skaičiuoti kalorijas ir pabandykite kasdien bent šiek tiek sumažinti jų. Ilgainiui tai duos daug geresnių rezultatų.
Tuo tarpu internete pilna reklaminių skelbimų, kaip per savaitę atsikratyti dešimčia kilogramų ar kaip nors kitaip kuo greičiau numesti svorį. Paprastai tai sukelia didžiulį norą stverti jautį už ragų ir intensyviai sportuoti bei laikytis dietos pirmosiomis dienomis ar savaitėmis, o jau po to ieškoma priežasčių atsisakyti šios idėjos, kadangi ji „nesuveikė“.
Nepamirškite nuolat išgerti jums reikalingo vandens kiekio
Prieš imantis bet kokios sportinės veiklos, verta įsidėmėti, kad sveika gyvensena yra ilgas procesas, o ne porą mėnesių trunkančios intensyvios treniruotės.
Ko gero ne vienas jūsų susidūrė su tuo, kad treniruoklių salėje jums siūloma įsigyti sporto papildų, kurie pavers jus atletiškais sportininkais per porą savaičių. Žinoma, tam tikra sportinė mityba yra naudinga, tačiau jei nesate profesionalus sportininkas, tuomet jums pakaks įprastos mitybos. Be to, subalansuota mityba ir sveikas maistas yra žymiai sveikesni nei dauguma sportinio maisto. Ypač jei jums siūlomi maisto papildai turint tikslą greičiau parduoti, o ne išspręsti jūsų problemas.
Žinoma, reikia rūpintis inkstais ir kepenimis, taip pat ir kitais organais. Tačiau vietoj didžiulių finansinių išlaidų įvairioms „toksinų pašalinimo“ procedūroms geriau sumažinti sunkaus ir nesveiko maisto vartojimą ir nepamiršti nuolat išgerti jums reikalingo vandens kiekio.
Dažnai sporto salė tampa „nuolatine gyvenamąja vieta“ tiems, kurie nori pasiekti kone tobulų kūno formų. Bet ką daryti, jei norite tik palaikyti gerą sveikatą, formą, o netapti kultūristais, pozuojančiais ant teminių žurnalų viršelių? Tiesiog eikite į sporto salę ir nekreipkite dėmesio į šį „tobulo kūno kultą“.