Kai kurių faktų apie save geriau niekam niekada nepasakoti. Išskyrus prisipažinimą meilėje. Kadangi ilgas liežuvis ir nevaldomas noras pasidalinti asmeniniais laimėjimais ar patirtimi  gali iškrėsti jums piktą pokštą. Tuo tarpu tyla ir slaptumas gali būti neįkainojami jums kuriant ne tik asmeninę laimę ir sėkmę gyvenime.

 

Štai šie septyni dalykai, kuriuos visada turėtumėte pasilikti sau.

1.Dideli planai

Jei turite didelių, ambicingų ateities planų, geriausia apie juos nepasakoti kitiems žmonėms. Tokiu atveju jums greičiau pasiseks negu nepasiseks.

Deja, tai padaryti gali būti labai sunku. Kadangi tiesiogine prasme drasko emocijos ir rožinių perspektyvų jausmas, norite, kad ir kiti pasidalintų jūsų entuziazmu. Problema ta, kad kai tik pasidalinsite savo planais su kitais žmonėmis, iš kart prasidės abejonės, kritika ir skepticizmas. Tai, kas prieš minutę atrodė taip realu ir įmanoma, per akimirką apaugs sunkumais.

Kurio nors jūsų pažįstamo ar artimo žmogaus nuomonė neišvengiamai paveiks jūsų požiūrį. Geriausia strategija yra pirmiausia įgyvendinti planą, o tada kalbėti apie pasiekimą.

2.Geras darbas

Geras poelgis tampa vertingesnis, jei atrandate savyje jėgų ir nepasakojate apie tai kiekvienam sutiktam žmogui. Kalbėdami apie savo gerumą  ar gerus darbus, priversite žmones apkalbėti jus tikrai ne iš geriausios pusės. Jie pamanys, kad padarėte gerą darbą ne todėl, kad negalėjote kitaip, o tik norėdami pasigirti.

Apie gerą poelgį nereikia skelbti. Kodėl neverta apie tai kalbėti? Jums trūksta kito pagyrimo ar dėmesio? Pagalvokite apie tai.

3.Asmeninis gyvenimas

Niekada ir niekam nepasakokite su kuo miegate, ką mylite ir ko nekenčiate. Anksčiau ar vėliau kitas žmogus panaudos šią informaciją prieš jus. Daugeliui žmonių nėra mielesnės veiklos, kaip diskutuoti apie kito asmeninį gyvenimą ir kapstytis po nešvarius skalbinius. Nesuteikite jiems vilčių kalbėti apie jus tokiomis temomis ir patys nesivelkite į tokius pokalbius.

Taip jūs išlaikysite ne tik moralinį tyrumą ir neutralumą, bet ir savo orumą bei paslaptingumą. Atminkite, kad pasakoję apie savo asmeninį gyvenimą net artimiausiam žmogui, jūs negalite būti užtikrinti, kad jis ateityje nepanaudos šios informacijos prieš jus.

Gyvenimas ilgas ir nenuspėjamas. Šiandien jis draugas, o po kelerių metų gali būti ir didžiausias priešas.

4.Jūsų finansinė padėtis

Geriausia apie finansus kalbėti tik su savo buhalteriu ar banko darbuotoju. Neprotinga būtų kalbėti apie pinigus ir savo finansinę gerovę girdint  gerokai mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms. Kita vertus, parodydami, kad turite pinigų, pasmerkiate save kitų pavydui ir amžinai „paskolai“.

Niekada nepamirškite posakio „Pinigai mėgsta tylą“.

5.Gyvenimo filosofija

Žmonėms tikrai nereikia žinoti, kokiam dievui meldžiatės ir kokios jūs seksualinės orientacijos. Štai Kodėl šie dalykai vadinami „slaptais“. Tai yra jūsų lobis ir paslaptis, kurią būtų kvaila viešinti pašaliniams žmonėms. Sulauksite tik nepatogių klausimų ir apkalbų atgarsio, suprantama,  gerokai pagražintų.

Ar jums kada nors pavyko  įtikinti kitą žmogų pakeisti savo požiūrį į gyvenimą?

6.Svetimos paslaptys

Jei kitas žmogus mano, kad saugu patikėti jums savo asmeninę paslaptį, turėtumėte išsaugoti ją. Iš duodami jumis pasitikėjusio žmogaus paslaptį, prarasite ne tik jo, bet ir kitų žmonių pasitikėjimą. Išeina, kodėl jie turėtų saugoti jūsų paslaptį, jei leidžiate sau priešingai.

Geriau nežinoti kitų žmonių paslapčių, dėl to tik geriau miegosite.

7.Baimės ir fobijos

Išsakyti savo baimes  psichologui – gera idėja, bet dalytis ja su svetimais žmonėmis yra blogai. Kiti žmonės vis tiek jums nepadės, tačiau jie gali panaudoti šią informaciją prieš jus.

Visa tai, kas išdėstyta, dar nereiškia, kad reikia nustoti bendrauti su žmonėmis ir kalbėtis su jais tik apie orą ir vandenį. Esmė ta, kad jūs visada turėtumėte prisiminti „aukso vidurį“ ir nenusileisti į perdėto atvirumo kraštutinumus.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą