Tęsdami savo neįprastą horoskopą, papasakosime, koks yra Svarstyklių mokytojas ir kokiais intelektualiniais sugebėjimais žvaigždės apdovanojo po Skorpiono ženklu gimusį pedagogą.

 

Svarstyklės (rugsėjo 23 – spalio 22)

Mokytojas

Keturi ar penki? Penki ar keturi? Šio ženklo mokytojas pradeda mąstyti, kokį pažymį parašyti, kol mokinys dar atsakinėja į klausimus. Tikriausiai visi didieji filosofai gimė po šiuo Zodiako ženklu. Pavyzdžiui, Sokratas. Ksenofontas apibūdina jį kaip žmogų, įsitikinusį, kad priešams reikia padaryti daugiau žalos, nei jie patys galėtų tą padaryti. O Platonas, priešingai  – laikė Sokratą artimą savo sielai, kuris laikėsi nuostatos, „neatsakyti nepasitenkinimu, pasipiktinimu bei pykčiu kitiems dėl padarytų nuoskaudų“.

Dvi Svarstyklių lėkštelės, dvi visiškai skirtingos nuomonės. Tai reiškia, kad šio ženklo pedagogai gali pasielgti dvejopai: yra linkę sužlugdyti ar net sunaikinti neįtikusį mokinį, įraitant jam pastabą arba visiškai nekreipti į jį dėmesio.  Vis dėl to daugiau Svarstyklių ženklo mokytojų, po ilgų dvejonių, pasirinks tarpinį variantą. Tai yra moksleivis pirmiausiai išklausys trumpą Svarstyklių mokytojo paskaitą apie žmogaus evoliuciją, pabrėždamas, kad stuburo apatinėje dalyje gali išsivystyti nepageidautinas organas, jei jis nesiliaus drybsoti per pamokas klasėje.

Svarstyklės labai suprantamai  tai paaiškina, kas mokiniui nekyla jokių abejonių ir jis imasi veiksmų. Šio ženklo mokytojas, kaip  gerai išlaikytas vynas – su amžiumi jis tik gerėja. Dėl savo įgimto abejojimo jausmo, Svarstyklės, rengdamos mokymo medžiagą, patikrina kiekvieną taisyklę ir formulę. Iš  enciklopedijų ir žinynų, esančių  Svarstyklių namuose, galima apstatyti šešis kambarius baldų komplektais. Trisdešimtmetis Svarstyklių mokytojas žino daug, penkiasdešimtmetis Svarstyklių mokytojas žino beveik viską. Šešiasdešimties metų mokytojas, gimęs po Svarstyklių ženklu, yra kone visas „Google“, prijungus enciklopedinius Brokhauzo ir Efrono žodynus ir 11 000 tomų „Yunle Dadyan“ kinų enciklopediją.

Moksleivis

Mažosios Svarstyklės suaugusiems dažnai kelia  nemažai rūpesčių! Kad ir savo kaprizais bei reikalavimais. Tačiau šio ženklo atstovai greitai įsikala į galvą ir supranta, kad gerai mokytis yra ne tik šaunu, naudinga, bet ir prasminga. Todėl mokosi negailėdami pastangų ir laiko. Tačiau  neišmokęs pamokos Svarstyklių moksleivis ima kaltai šypsotis, taip nuginkluodamas mokytoją. Todėl jis, užuot palikęs mokinį po pamokų ar uždavęs papildomų namų darbų, lieka patenkintas rezultatu, net jei šio ženklo atstovas parašė tik vieną rašinėlio eilutę.

Svarstyklių ženklo atstovai yra ne tik ištikimi bendražygiai, bet neretai atlieka ir „žaibolaidžio“ funkcijas. Tarkim, kuris nors išdykęs klasės draugas netikėtai pasiūlo kirpėjo paslaugas, nukirpdamas kasyčių galiukus priešais sėdinčiai mergaitei. Žinoma, Svarstyklės šio reikalo nepaliks be atsako ir gali išprovokuoti pedagogo pyktį.

Kita vertus, Svarstyklių  moksleivis retai užduoda klausimus. Bet tai neturėtų užgožti mokytojų budrumo. Palaiminga tyla ne visada reiškia, kad šio ženklo moksleivis visiškai supranta aiškinamą medžiagą. Šio ženklo atstovas dažniau tiesiog nedrįsta  nuliūdinti  mokytoją savo neišmanymu. Tokiu atveju pedagogas turi prieinama forma paaiškinti, kad atvirkštinė hiperbolinė liestinė nėra Švedijos tango šokis. Dar geriau visiems matant pademonstruoti.

 

Skorpionas (spalio 23 – lapkričio 21)

Mokytojas

Skorpiono mokytojus gerbia ir bijo ne tik jų mokiniai, bet ir kolegos švietimo įstaigose. Skorpionas turi perforuotas akis, kurios prasiskverbia į pašnekovo pasąmonės gelmes.  Moksleiviui susidūrus su  Skorpiono pedagogo žvilgsniu, praeina bet koks noras triukšmauti, neklausyti ar nevykdyti jo nurodymų.

Jei Skorpionas sako: „O, puiku, šiandien tavo veidas kupinas saulės“, „Tavo išmintis yra didžiulė“ ir panašiai – dar nereiškia pagyrimus.

Skorpionas yra nusipelnęs, lengvo, vidutinio ir sunkaus svorio psichologijos meistras, kuris lengvai  ir be jokio vargo atskleidžia melą ir apgaulę. Todėl šio ženklo mokytojas visada linkęs vadinti daiktus tikraisiais vardais, nors dėl to daug kas jo ir nemėgsta. Nepaisant to, išgirsti komplimentą iš Skorpiono mokytojo lūpų reiškia, kad Nobelio komitetas pripažino mokslininko nuopelną. Todėl   tikras nesusipratimas, kad iki šiol nėra išleistas ženklas ar medalis „Mane pagyrė Skorpionas“.

Tai būtų išrinktų ir ypač pasižymėjusių moksleivių ženklas, liudijantis jų aukštą intelektualumą ir išsilavinimą.

Skorpionai yra vienodai geri visų disciplinų mokytojai. Šio Zodiako ženklo muzikos mokytojui nieko nereiškia  išaiškinti ir ekonomikos teorijos pamoką. Kitaip tariant, tai būtų ekonomikos paskaita, lydima kontraboso, kuriam skambant, paaiškėtų ekonomikos nuvertėjimo, kaštų indekso, interesų konflikto, pelno mažėjimo klausimai.

Moksleivis

Šeštasis išlavintas Skorpiono jausmas prilygsta penkiems fiziniams pojūčiams. Padedant vidiniam „skaitytuvui“, šio ženklo atstovas tampa charizmatine stipria asmenybe mokytojo akivaizdoje. Ir bet kuris mokytojas  besąlygiškai pasitiki tokiu moksleiviu. Negana to, bet kurio mokytojo pamokose Skorpionas pasiruošęs sulaužyti atsiradusius stereotipus, susijusius su mokymosi pažangumu ir persidirbimu.

Dėl tos pačios priežasties Skorpionas nesunkiai atranda bendraminčių. Nepaisant to, kad kitiems klasės draugams jis atrodo uždaras ir niūrus. Šio ženklo atstovai ir nesistengia visiems įtikti.

Todėl jis ramiai ir netrukdomai gali piešti paveikslą per pamoką, kuris po to bus pavadintas „Šaudymo iš lanko egzekucijos rytas“.

Skorpionas yra lemties ženklas. Jis gali skirti mokslui ir nedaug laiko bei neišnaudoti viso savo  intelekto galios, tačiau jei bent vienas mikrobas paspruks iš Skorpiono atliekamo eksperimento vamzdelio ir atsidurs kažkuriame kitame, šio ženklo atstovas mes mokslui guminę pirštinę. Šis Zodiako ženklas neatleidžia išdavystės. Jis suras ir pabėgusį mikrobą, ir mokslininką, kuris jį priglaudė…

 

Šaulys (lapkričio 22 – gruodžio 21)

Mokytojas

Šaulys tampa mokytoju, baigdamas lenktynininko karjerą. Todėl, jei rengiate mokytojų lenktynes švietimo įstaigoje, reikia prijungti prie jų ir Šaulio ženklo mokytoja. 99 proc., kad jis pirmas atlėks prie finišo linijos. Negana to, dar suspės nusifotografuoti  ir asmenukę prie kiekvieno atsiliekančio bėgiko. Ir tai dar ne viskas.  Bėgdamas Šaulys suspės užsirišti ir sportbačių raištelius, kol kiti varžybų dalyviai pasirodys jo akiratyje.

Kitaip tariant, Šaulys sutiks savo kolegas ištiestomis rankomis.  Bet jis niekada gyvenime nesupras,  kodėl žmonėms nepatiko nufotografuotas vaizdas toli už jo nugaros.

Be to, Šaulio ženklo pedagogai visą gyvenimą būna savotiški vaikai, kuriam netrūksta sąmojo ir humoro jausmo. Tuo tarpu Šaulio ženklo kūno kultūros mokytojas  gali atstoti visą cirko trupę viename asmenyje. Į jo pamokas galite ateiti panašiai kaip į cirko pasirodymą: su koka kola ir bulvių traškučiais rankose. Visus triukus Šaulys atlieka be apsidraudimo. Nenuostabu, kad jis dažnai tampa susižavėjimo objektu tarp savo auklėtinių. Ko gero neužtektų vaizduotės, norint įsivaizduoti, kuo ir kaip reikia nustebinti po šiuo ženklu gimusį mokytoją, kad jis suraitytų dvejetą.  Šiam draugiškam ir optimizmu tryškančiam mokytojui  simpatizuoja net kreida, parašiusi reikiamus žodžius ant lentos. Šaulio rankose ji netrupa, nelūžta pusiau ir automatiškai taiso klaidas, jei tokių yra.

Moksleivis

Šaulio mokinys nesidomi abstrakčiomis sąvokomis, užtat jam patinka gamtos mokslai – biologija, botanika. Viskas, ką gali pamatyti, užuosti, paliesti. Bet Šaulys griežtai atsisako tirti gyvą organizmą iš vidaus. Sužinojęs, kad rytoj laboratorijos kabinete bus atliekami eksperimentai su varlėmis, jis naktį prasiskverbs į tą kabinetą ir išgelbės varliagyvį nuo gresiančios mirties. Tuo pačiu jis pagriebs graužikus, vėžlį, sliekus ir net demonstracinį plakatą.

Šiuos ir kai kuriuos kitus zoologijos sodo gyventojus Šaulys bandys priglausti namuose ir pirmą kartą bus žiauriai nuviltas suaugusiųjų. Tai yra po to jau teks gelbėti gyvūnus nuo savo tėvų. Mat tėvas gali pagalvoti, kad iš kai kurių gyvių gali išeiti visai nebloga kailinė kepurė. O mama kulinarijos knygoje atras vėžlių sriubos gaminimo receptą. Katė ir ta išduos Šaulį, aptikusi baltymų ir proteinų šaltinį po jo lova.

„Kodėl?“ – tai pirmasis žodis, kurį ištaria mažasis Šaulys. Kai kuriuos atsakymus jis suranda knygose, laimei, išmokęs skaityti nuo trejų ar ketverių metų. Tačiau jau paaugęs Šaulys būna pasirengęs išspręsti vieną milijardą užduočių. Pavyzdžiui, kodėl šnervės apvalios, o ne kvadratinės? Kodėl manų kruopos yra maisto enciklopedijoje, o ne kankinimų enciklopedijoje? Kodėl neįmanoma susimušti galvos, atsitrenkus į pagalvę?

Ugdymo įstaigose, kuriose  mokosi Šaulių Zodiako ženklo atstovai, yra slaptas kambarys mokytojams. Kodėl? Kad turėtų kur pasislėpti nuo visažinio šio ženklo atstovo.

 

Ožiaragis (gruodžio 22 – sausio 19)

Mokytojas

Tai ne tik mokytojas. Tai yra ambicijų mokytojas. Siekdamas savo tikslo, Ožiaragis gali įveikti net ledlaužį. Jei šio ženklo pedagogas dar nėra pelnęs „Metų mokytojo“ titulo, jis tikrai pasieks šį garbės vardą ateityje. Ožiaragis būna tarsi šovinys  per pamoką: trumpai mirktelėjęs pamokos pradžioje, jis tiksliai iššaus pamokos pabaigoje. Žiūrint į jį, niekada nepagalvotumėte, kad Ožiaragis yra pajėgus  pasiekti didelių laimėjimų.

Jis nesistengia atkreipti  į save kitų dėmesį, nesigiria laimėjimais. Šio ženklo mokytojas gali „susilieti“ su aplinkiniais, o paskui staiga atsidurti Olimpo viršuje. Yra du pagrindiniai jo sėkmės šaltiniai: Ožiaragis mieliau bendrauja su žmonėmis, pranašesniais už jį  ir statusu, ir intelektu. Užtat Ožiaragis nepasimes užgriuvus sniego lavinai arba varvekliui ant galvos.

Nepaisant to, Ožiaragio ženklo mokytojas nėra bandymų ir eksperimentų šalininkas. Jo manymu, tai  pernelyg paviršutiniškas užsiėmimas. Ožiaragio pedagogas gerbia savo mokinius ir moko jų pamatyti prasmingus dalykus, kurių kartais tenka paieškoti atidžiai. Jis pats pradeda bet kokią istoriją nuo seniausių laikų. Pavyzdžiui, „mano pro-pro-pro-pro-pro-prosenelė pasakė …“ Ir reikalauja tokio pat kruopštumo iš savo moksleivių. Ožiaragio mokytojui nepakanka išgirsti kurios nors perskaitytos knygos pagrindinę mintį. Jis bus visiškai patenkintas tik tuo atveju, jei mokinys perpasakos visą kūrinį, įskaitant titulinį puslapį, išnašas, pastabas ir bibliografiją.

O jei moksleivis pamirštų bent vieno herojaus vardą, susilauktų Ožiaragio aštrios kritikos. Ir jei  mokinys neatsako ir nežino,  šio ženklo atstovas gali ne tik susierzinti, bet ir išprovokuoti tarptautinį skandalą. Tuo tarpu pats konflikto kaltininkas, „pabrukęs uodegą“, dingtų be pėdsakų.

Moksleivis

Ožiaragio moksleivis būna rimtas ir ryžtingas ne pagal metus. Kai jo bendraamžiai išdykauja ir  žaidžia, jis rašo fizikos kontrolinį darbą. Mat šio ženklo moksleivis neabejoja, kad tai yra daug naudingesnis dalykas, nei laidyti popierines „raketas“ per pamoką. Todėl Ožiaragis dažnai būna nuobodus ir nesuprantamas bendraamžiams. Todėl jo geriausias bendražygis ir bendramintis –  patyręs ir išmintingas mokytojas. Kartu su juo jaunasis Ožiaragis gali aptarti  ne tik bet kurį klausimą, bet ir susėsti prie šachmatų lentos ir pažaisti.

Vienaip ar kitaip, bet kartais Ožiaragio moksleiviui tenka atsiskyrėlio vaidmuo, kurį pasirenka savo noru. Tiesiog dažnai jis laikomas  nesuprantamu ir keistu. Nors, pasak Ožiaragio, ausinės ausyse yra tik savotiškas ausų kamštukų pakaitalas, kad kiti netrukdytų mokytis.

Užtat Ožiaragio ženklo moksleivis vengia dalyvauti nuotykių kupiname ir įdomiame renginyje „pažadinkite žvėrį mokytoją“. Mat šio ženklo atstovas sugeba iš anksto numatyti visas pasekmes, todėl apdairiai ir atsisako dalyvauti. Jis yra ypač atsargus fizinės kultūros pamokoje.

Ožiaragis  mėgsta ateiti į klasę likus vos ne valandai prieš pamoką, norėdamas patikrinti, ar viskas tvarkoje, prireikus atidarys langus ir išvėdins klasę. Tik pas šio ženklo atstovą galite aptikti draudimo polisą, įdėtą į sportinio švarko kišenę. Be to ant šio ženklo mokinio marškinėlių  galima pamatyti išsiuvinėtą jo kraujo grupę ir namų telefoną. Tai reiškia, kad jis fizinio lavinimo pamokai pasiruošęs.

 

Vandenis (sausio 20 – vasario18)

Mokytojas

Vandenio mokytojas yra liberaliausias iš visų mokytojų. Jam nerūpi kokia apranga ateis apsirengęs mokinys, kokia jo plaukų spalva ir net jei ausų galą sujungia auskaru su pakaušiu. Vandenis gerbia bet kokias pilietinių teisių ir laisvių apraiškas. Nors jis pats ir nėra išradingas rinkdamasis drabužių stilių. Todėl galima pamatyti jį avintį sportbačius su įvairiaspalviais raišteliais, oranžinės haremo stiliaus kelnėmis  ar griežto stiliaus juodos spalvos marškiniais.

Vandeniui taip pat nesvarbu, kurioje pasaulio šalyje jis praves užsiėmimus. Asmeniškai jam gali būti įdomiau astralinėje plotmėje, tačiau nepasiruošę mokiniai turėtų būti atsargūs, nes gali negrįžti iš paralelios tikrovės.

Vandeniai nėra svajotojai, tiesiog jų protas mažiausiai šimtu metų aplenkia žmonijos civilizacijos vystymąsi.  Vandenio mokytojas, dar praėjusio amžiaus viduryje kalbėjęs apie internetą, psichinės saugos sumetimais buvo atskirtas nuo klasiokų. Ir dabar Vandenio mokytojas išsiskiria iš kitų savo originaliomis įžvalgomis, tvirtindamas, kad žmonės persikels gyventi į Marso planetą, nes ten yra visko, kaip ir žemėje: teka upės, auga medžiai.

Moksleivis

Vandenio moksleivis gali  išspręsti pačią sunkiausią užduoti, bet nesugeba paaiškinti, kaip jis tą padarė. Be to, gali rašyti be klaidų, nežinodamas  nei vienos taisyklės. Negana to, sugros koncertą smuikui ir orkestrui, kurį per gimtadienį išgirdo per radiją ir, regis, neturėtų prisiminti. Vandenis žino viską. Jis turi SIM kortelę su neribotu tarifu, kad galėtų palaikyti ryšį su kosmosu.

– Alio, kosmose, labas. Tai aš, Vandenis. Ar gali man pasakyti visą Picasso vardą?

– Sveiki, Vandeni, palauk minutę.

Praėjo erdvės minutė.

–  Sveiki, Vandeni. Tai Pablo. Užrašyk mano vardą ir pavardę. Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuseno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisima Trinidad Martir Patricio Ruiz and Picasso.  Sėkmės tau per egzaminus!

Be to, Vandeniai  būna daugelio naudingų ir net gyvybiškai svarbių atradimų autoriai. Jų išradingumas, regis, begalinis, nes iš jo niekada neišgirsite, kad „viskas pasaulyje jau sugalvota“. Jaunajam Vandeniui nieko nereiškia greitai ir gerai išmokti bet kurią naują kalbą, kuri jo draugiškumo dėka, gali tapti ir tarptautine. Kiekvienas save gerbiantis kelio ženklas praneš: „Į kairę. Left. 在左边 („cuxen“ – į kairę, kinų kalba). „Degalinė. Gas station, 加油站  („dzigen rkeke“ ).

 

Žuvys (vasario 19 – kovo 20)

Mokytojas

Žuvų mokytojas mėgsta atsisiųsti visas „Kempiniukas Plačiakelnis – JAV animacinių filmų serijas ir pateikia jas moksleiviams kaip mokomąją medžiagą. Mokiniams tai patinka, o Žuvims ramu. Per pamoką Žuvys mėgsta ir pakomentuoti matomus vaizdus ekrane: „Voverė Sandy, gyvenanti po vandeniu, simbolizuoja vaikus, globalizacijos erą. Šiandien kiekvienas gali pasirinkti patogią vietą gyventi. Todėl, vaikai, žinokite, kad  Sandy demonstruoja mokslinius žmonijos laimėjimus, kurie suteikė jai galimybę, priklausomai nuo deguonies kiekio, kvėpuoti, valgyti ir gerti jūros dugne“.

Šis ženklas nemėgsta permainų ir su tuo susijusių rūpesčių. Žuvų švietėjiškai bendruomenei nieko nereiškia surengti mitingą prieš naujai statomą branduolinę elektrinę, kai ji dar tik bus pradėta projektuoti.

Žuvų pragmatiškumas  ir kruopštumas yra labai vertinami ir archeologijoje. Nedaug žmonių gali valandų valandas knaisiotis po šimtmečių sluoksniais, ieškant istorinio paminklo nuolaužų, kaip šio ženklo atstovai.  Nieko nereiškia Žuvų ženklo atstovams nusitrenkti  per vasaros atostogas ir  į Egipto piramides, kurios buvo palaidotos po storu smėlio sluoksniu. Ir tik Žuvų pastangų dėka, didingosios piramidės vėl buvo atskleistos pasauliui. Žuvys yra kuklios. Jos dirba ne dėl faraonų aukso, o vedamos širdies. Kaip ir žuvų taukai: kainuoja palyginti nedaug, o nauda sveikatai – didžiulė.

Moksleivis

Žuvų ženklo moksleivis norėtų mokytis baseine su privačiais mokytojais. Sisteminis visuomenės švietimas slegia gimusius po šiuo Zodiako ženklu. Be to, ne visada ir suspėja su kitais moksleiviais išmokti dvigarsius „ži“, „ši“ ir jam būna gėda klausti dar kartą.

Besimokantį šio ženklo moksleivį nesunku atpažinti iš ant delnų atspausdintų tekstų, nurašytų iš vadovėlių.  Be to, pedagogas turi būti labai taktiškas,  jei per pamoką tektų žadinti  šio ženklo moksleivį.  Negalima garsiai rėkti „Kelkis!“ Ir juo labiau trinktelėti su knyga per galvą. Prabudusios Žuvys gali nesuvokti, kas stovi priešais jas, todėl gali netyčia įkasti greta sėdinčiam ir nieko dėtam kaimynui.

Žuvys dažniau atskleidžia savo išsilavinimo potencialą prailgintos dienos grupėje. Tai yra moksleivis sugeba nustebinti plastilino modeliavimo meistrą sumaniu kūrimu. Ir tik iš kuklumo jis paprašys ant plakato nurodyti ne savo tikrąjį vardą, o  savo paskyros „Facebook‘e“ slapyvardį „Jūros lašelis“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą