Jei žmogus negimsta gerai gyvenančioje šeimoje, tai tikriausiai svajoja praturtėti – ir iki nepadorumo, su visais juos lydinčiais atributais – dvarais, baseinais, privačiomis salomis, brangiais automobiliais, sraigtasparniais ir vagonais grynųjų. Bet ar dideli turtai suteikia žmonėms laimę?

Aišku viena, kad  pinigai keičia žmogaus gyvenimo būdą – kartais į gera, o kartais ne. Portalas quora.com  pateikė savo lankytojams klausimą: „Kas nutinka su žmogumi, jam tapus turtingu?“ ir sulaukė daug lankytojų atsakymų.

 

Komfortas nėra laimė ir nėra pasitenkinimas

Anot Carol Fileo, kai jos vargšai tėvai staiga praturtėjo – jų kuklios spaustuvės verslas staiga  šovė į aukštumas, bet gavus pirmąsias dideles pajamas, juose pabudo pinigų troškulys. „Mano mama tapo priklausoma nuo pinigų. Jai nuolat jų trūko“, – sako Carol ir priduria, kad laikui bėgant santykiai šeimoje žlugo. „Pažvelgusi į visa tai, galiu pasakyti: gerai, kai yra pakankamai pinigų normaliam gyvenimui, bet ne daugiau“. Moteris sako įsitikinusi, kad gavus pirmąsias rimtas pajamas, pabunda ir godumas.

Su ja sutinka ir Muratas Morrisonas. Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje vyras pardavė savo sunkvežimių įmonę. Bet vyras neslepia daug pasimokęs iš šios pamokos, kurią prisimins visą gyvenimą. „Pinigais gali nusipirkti komfortą. Tačiau komfortas nėra laimė ir nėra pasitenkinimas. Kelerius metus jaučiausi tuščias kaip būgnas. Gyventi gerai nėra blogai, bet daug geriau būti laimingam“, – teigė vyras.

„Turtas atskleidžia tikrąją žmogaus esmę,  – sako Paulas Buckheitas. – Paprastai pinigai pabrėžia pagrindinius žmogaus charakterio bruožus. Jei esate m ***, tai turtas galbūt dar labiau paskatins jus m ***. Bet jei turite gyvenimo tikslą ir prasmę, neapsiribojant deimantų ieškojimu šokolade, pinigai gali suteikti jums laisvę daryti tai, kas jums tikrai svarbu“.

„Aš sunkiai dirbau 15 metų, o tada pardaviau savo programinės įrangos kompaniją. Gavau aštuonženklę sumą ir spjoviau į viską. Ištisas dienas nieko neveikdavau. Bet netrukus supratau, kad  žmogui reikia dirbti, antraip, jis degraduos arba pražus! Aš iš karto įkūriau naują įmonę ir jaučiausi  daug geriau “, – teigė buvęs verslininkas.

„Neigiami praturtėjimo aspektai neretai nusveria teigiamus. Kai žmonės tai girdi, jie galvoja: „ Kad aš turėčiau tavo problemas, – mintimis apie turtus dalijasi anonimas respondentas. – Daugelis žmonių mano, kad turtingieji gyvena nirvanoje ir jie yra nepaprastai laimingi. Visą laiką džiaugiasi ir juokiasi. Visi kažko nori iš turtingųjų, bet jie taip pat nori atsipalaiduoti…“.

Tada gali prasidėti santykių su šeima ir draugais problemos. Daugelis norės ko nors iš tavęs ir ne visada lengva suprasti, kodėl žmonės tapo tau tokie malonūs: dėl to, kad tu jiems patinki, ar dėl pinigų. Arba ką labiau myli tavo sielos draugas – tave ar tavo pinigus. Gali niekada tiksliai to nežinoti“, – tęsia anonimas.

Tačiau dauguma respondentų sutinka, kad turtas, nepaisant su tuo susijusių problemų, palengvina gyvenimą.

„Būti turtingu yra geriau nei nebūti turtingu, bet tai nėra taip malonu, kaip atrodo, – sako anonimas, kuris, pardavęs savo technologijų įmonę, gavo 15 milijonų dolerių.  – Galbūt vienas iš nedaugelio tikrai naudingų dalykų yra tai, kad pinigų yra daugiau ir nereikia per daug jaudintis. Žinoma, yra dalykų, kurių vis tiek negalite sau leisti (nors ir norite), tačiau didžiąją dalį išlaidų sumokate nedvejodami. Kas, žinoma, yra gerai“.

 

Pinigai tapo našta

Christopheris Angusas, sakydamas, kad turtus laimėjo pardavęs keturias įmones, sako: „Geriau turėti pinigų, nei jų neturėti. Pastaruosius septynerius metus gyvenu turtingai ir galiu sau leisti tai, ko niekada negalės įsigyti daugelis. Pavyzdžiui, atostogavau 25 kartus per metus ir išleisdavau 20 tūkstančių dolerių per naktį“, – tvirtina dar viena apklausos dalyvis Christopheris Angusas,  pardavęs keturias įmones.

Anot jo, staiga praturtėjus, keičiasi ir lūkesčiai. „Bet viskas yra santykinai. Iš pradžių vairuoji „Audi“, eini į gerus restoranus, linksminiesi. Ir  prie to pripranti. Tada ieškai ko nors naujo, nori pereiti į kitą lygį. Ir paaiškėja, kad tavo skalė lygi nuliui: kas paprasčiau, nebeteikia pasitenkinimo“.

Anguso teigimu, dar nesulaukęs 30 metų jis nežinojo, ką daryti su pinigais, bet greitai viskas nusibodo. „Paaiškėjo, kad kai užtenka pinigų beveik bet kokiam materialiam daiktui ar statusui įsigyti, nustoji linksmintis ir prarandi norą turėti daiktų, kurių anksčiau norėjai, bet negalėjai sau leisti. Vieno „Porsche “ nebepakako – per trejus metus nusipirkau dar keturis vienetų, nusipirkau ir kitų sportinių automobilių. Nebegalėjau gyventi neįgydamas šių daiktų, kad žmonės norėtų su manimi bendrauti dėl to, kad esu nežmoniškai turtingas. Dabar ir penki „Porsche“ nedžiugina … “, – prisipažįsta Angusas.

Kitas sėkmingas verslininkas, kurio turtas viršija 20 milijonų dolerių, prisipažino, kad pinigai jam tapo našta. „Turtai mane užgriuvo suėjus kiek daugiau nei 30 metų. Norėjau pinigų ir jų turiu. Bet dabar galvoju, kad mažiau greitas kelias į pinigus tikriausiai būtų buvęs naudingesnis mano karjerai ir apskritai mano gyvenimui. Neįmanoma atsisakyti pinigų. Turtas pats savaime, ko gero, nėra vertas to, bet kai jį įgyji, juk neatsisakysi?“, – retoriškai klausė verslininkas.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą