Kava padidina streso hormono kortizolio gamybą, o tai gali turėti įtakos miego sutrikimams ir nervams. Žinia, kofeinas ilgai išlieka kraujyje ir tik po 16-24 valandų visiškai pasišalina iš organizmo. Archyvo nuotrauka

Ne vienam iš mūsų maistas yra geras būdas numalšinti stresą. Tačiau tai veikia ir atvirkščiai. Yra produktų, kurie gali per daug sužadinti nervų sistemą ir sukelti nerimą bei nemigą.

 

  1. Kava

Kava padidina streso hormono kortizolio gamybą, o tai gali turėti įtakos miego sutrikimams ir nervams. Žinia, kofeinas ilgai išlieka kraujyje ir tik po 16-24 valandų visiškai pasišalina iš organizmo. Tai nereiškia, kad jums reikia visiškai atsisakyti šio gėrimo. Galima tiesiog apriboti. Tai ypač pasakytina apie tuos, kurie yra linkę į socialinį nerimą ir panikos priepuolius.

  1. Daržovės

Pavyzdžiui, pomidorai, bulvės, paprikos, baklažanai. Jie išskiria natūralius pesticidus, kurie naikina vabzdžius. Todėl jautrią nervų sistemą turinčiam žmogui jie gali turėti ir toksinį poveikį. Ir atsiradęs nervingumas, kai sunku užmigti, yra vienas iš galimų šalutinių poveikių.

  1. Alkoholis

Paradoksas – dažniausiai  jis vartojamas norint nuslopinti nerimą ir galbūt sukelti emocinį pakilimą.

Tačiau tai yra trumpalaikis poveikis, o nerimas laikui bėgant tik stiprėja.

Be to, tai taip pat yra cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas, kuris taip pat kupinas padidėjusio nerimo jausmo.

  1. Fermentuotas maistas

Pavyzdžiui, sūris, dešra, raudonasis vynas ar rauginti kopūstai. Pagrindinis galimas kenkėjas čia yra medžiaga histaminas, kuris neigiamai veikia hormonų veiklą, virškinimą, širdį ir nervų sistemą.

Tačiau vėlgi, tai daugiau apie jautrius žmones, nes jiems tai sukelia adrenalino antplūdį.

  1. Miltai ir saldumynai

Abu šie produktai yra cukraus kiekio kraujyje padidėjimo priežastis. Vadinasi – tai ir staiga atsiradusios prastos nuotaikos priežastis. Vien tik soda gali padidinti adrenalino kiekį 2 kartus suaugusiems ir 4 kartus vaikams. Padidėjęs adrenalinas yra galvos svaigimas, širdies plakimas ir prakaitavimas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą