Lytiškai perduodama daugiau nei 30 rūšių patogenų: 22 bakterijos, 8 virusai, 3 pirmuonys, 1 grybelis ir 2 ektoparazitai (parazitai, kurie gyvena odoje). Mes jums papasakosime viską, ką turite žinoti apie tai, kad niekada neužsikrėstumėte.

 

1.Ar galima užsikrėsti  venerinėmis ligomis, ne lytiniu keliu?

Iš esmės patogenai yra nestabilūs išorinėje aplinkoje ir greitai miršta už žmogaus kūno ribų. Todėl taip nutinka retai. Bet, pavyzdžiui, sifilio sukėlėjas – blyški spirocheta – kelias valandas gali gyventi ant drėgno rankšluosčio ar skalbinių. 3 proc. atvejų infekcija pasireiškia būtent buityje.

Be to, susiklosčius itin nepalankioms aplinkybėms, jūs galite užkrėsti gonorėja, chlamidiozė, pienlige, herpesu, ŽPV ir virusiniu hepatitu.

2.O analinio ar oralinio sekso metu?

Taip gali nutikti bet kurios lytinės sueities metu. Kai kurių infekcijų (gonorėjos, sifilio) sukėlėjai randami visuose kūno skysčiuose: kraujyje, spermoje, makšties išskyrose, seilėse, šlapime ir prakaite. Jūs netgi galite užsikrėsti pirštais trindami lytinius organus.

3.Ar prezervatyvas apsaugo šimtu procentų?

Ne, neapsaugo šimtu procentų.  Bet kol nėra nieko geriau sugalvota, turite jais naudotis. Jei mokėsite teisingai naudotis prezervatyvais būsite 95 proc. apsaugoti nuo infekcijų. Ir tai yra daug geriau nei nieko.

4.Ar reikia saugotis, jei partneris neturi infekcijos požymių?

Būtinai reikia. Liga gali būti besimptomė arba pasireikšti simptomais, kuriuos sunku pajusti ar pamatyti. Partneris gali net nežinoti, kad jis yra užkrėstas.

Chlamidiozė dažnai atsitiktinai nustatoma diagnozuojant nevaisingumą, persileidimą, inkstų ligas ir lytinę disfunkciją.

Trichomonozė, žmogaus papilomos virusas ir citomegalovirusinė infekcija gali egzistuoti kaip nešiotojai: nesukelti ligos, bet perduoti kitiems žmonėms.

ŽIV galima supainioti su ARVI, o sifilinės opos paprasčiausiai nepastebimos.

5.Ar lytiniu būdu plintančios ligos perduodamos per homoseksualų kontaktą?

Taip, tiek su vyru, tiek su moterimi. Pirštai ir sekso žaisliukai taip pat gali būti infekcijos nešiotojai. Todėl norint išvengti ligos, turite laikytis visų tų pačių saugos taisyklių.

  1. Ar apipjaustymas padeda išvengti venerinių ligų?

Taip, bet daug blogiau nei prezervatyvas. Pašalinus apyvarpę, ŽIV ir kitų infekcijų rizika sumažėja 60 proc. 2007 metais pasaulio sveikatos organizacija ( PSO) rekomendavo šį metodą  taikyti, kaip ŽIV prevenciją Afrikos šalyse. Tačiau net ir apipjaustytiems reikia papildomai saugotis.

“YouTube” vaizdo įrašai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą